Ciągnik zrywkowy KNL 451

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

Łukasz 24
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 21:54

Ciągnik zrywkowy KNL 451

Post autor: Łukasz 24 »

A temat taki no nie wiem czy nie z innej beczki, mam traktor leśny KNL 451 i jestem ciekawy czy ktoś jeszcze czymś takim jeździ ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Na naszym forum było takie info:
http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... 156#144156
Potwierdza to cytat:
Wprowadzone do eksploatacji polskie ciągniki typu KNL 451 (100 sztuk) wyprodukowane przez firmę BUMAR , niestety nie uzyskały pozytywnej oceny
ze strony: http://www.zslia-tuchola.oswiata.org.pl/00000182.html
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Łukasz 24
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 21:54

Post autor: Łukasz 24 »

Dzięki Piotrek za odpowiedz już kiedyś widziałem te strony ale w necie niema nawet fotki tej polskiej leśnej maszyny mogę sobie popatrzec na nią na moim podwórku chyba niedługo ja jako pierwszy wstawię fote mojego KNL-a i wstawic net zeby cały świat mógł sobie popatrzec na to co nie weszło do seryjnej produkcji a przecież był to prototyp i jeżeli było coś nie tak to można było coś zmienic. Napewno był w nim niedopracowany układ przeniesienia napędu bo zastosowany był w nim napęd olejowy albo jak kto woli hydrostatyczny, myśle ze silnik olejowy był zamały i niewydajny i podobnie było kiepskie chłodzenie oleju podobno jak olej się mocno rozgrzał to traktor niechciał już ciągnąc. Mój ojciec kupił KNL-a od kogoś tam w 1995 roku pamiętam miałem wtedy 9 lat, jak go przyprowadził traktor był nie na chodzie chyba silnik był wymątowany poprzedni własciciel nieskończył remąty bo się mu zmarło a ojciec jest mechanikiem, uruchomił ciągnik jak się okazało ciągnik sie niesprawdzał jak się olej rozgdzał to niemógł nawet pół kubika uciągnąc więc ojciec wpadł na pomysł zeby troche go "zmodernizowac" :lol: wymątował układ przeniesienia napędu czyli pąpy węze wraz z silnikiem hydraulicznym i zespolił silnik ze skrzynią od stara 25 dzięki czemu przeniesienie napędu na koła stało sie tak mocne ze zdazyło sie mu kilka razy ukręcic półoś napędową :D której nieidzie kupic nigdzie ale w dobrych zakładach rzemieśniczych bez problemu taką dorobią ja juz na wypadek taką dorobiłem kosztowało mnie to 500 zł . Myślę ze gdyby już od początku konstruktorzy zastosowali skrzynię biegów zamiast napędu olejowego to był by to seryjnie produkowany traktor leśny przez długie lata. gdyby ktoś chciał coś jeszcze wiedziec o tej maszynie niech odpisze ja nią obecnie pracuje i bardzo dobrze mi sie sprawóje taka sześcdziesiątka moze się przynim schowac choc brakuje w nim klimatyzacji :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

No fotkę (może nawet przy pracy?) to mógłbyś w tym wątku "Lasy i leśnictwo Strona Główna » Wasze Lasy polskie » Brać leśna » To se ne wrati..." zamieścić!
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

No jesteś niesamowity. Skąd ty takie książki bierzesz tak na zawołanie?!
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Skąd ty takie książki bierzesz tak na zawołanie?!
W necie znalazłem :D ale jakbym pogrzebał w swojej biblioteczce, to kto wie ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Łukasz 24
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 21:54

KNL 451

Post autor: Łukasz 24 »

Witam wszystkich a oto fotki kNL-a 451
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: KNL 451

Post autor: j24 »

Łukasz 24 pisze:Witam wszystkich a oto fotki kNL-a 451
Nie widzę... :roll: :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Łukasz 24
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 21:54

Post autor: Łukasz 24 »

No właśnie niewidac coś nie chcą wskoczyc te foty na strone tego forum może ktoś z państwa poda mi swój adres mail to ja bym te fotki przesłał
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Może te fotki mają za duży format? Dopuszczalne jest max. 200 kb dla 1 zdjęcia. I jedno zdjęcie w jednym poście. :idea:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
adaś
początkujący
początkujący
Posty: 185
Rejestracja: wtorek 13 mar 2007, 12:38

Post autor: adaś »

orwlp w Bedoniu testował KNL przed jego wprowadzeniem do użytku - treść ekspertyzy można zakupić http://bedon.lasy.gov.pl/pl/6,testy-mas ... ictwa.html w zakładce 'lista zrealizowanych tematów' (zdaje się że za około 30 zł). Interesowałem się przez moment tym tematem - wynik ekspertyzy był oczywisty (jak na tamte lata) - nadaje się do pracy po nieznacznych poprawkach konstrukcyjnych. KNL do szerokiej produkcji nie wszedł (przyczyny jak wymienił Łukasz) mimo, że wymagane korekty nie były niczym specjalnie wymagającym (dla naszych konstruktorów). Wiem również, że niektóre z rozwiązań KNL-a zostały wykorzystane w konstrukcjach LKT (ktoś mi nawet kiedyś powiedział, że w LKT skorygowali tylko niedociągnięcia KNL i nieco zmienili design)
Awatar użytkownika
adaś
początkujący
początkujący
Posty: 185
Rejestracja: wtorek 13 mar 2007, 12:38

Post autor: adaś »

p.s. Łukaszu, czekamy na fotki, najlepiej przy pracy ;)
Łukasz 24
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 21:54

Post autor: Łukasz 24 »

KNL 451
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łukasz 24
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 21:54

Post autor: Łukasz 24 »

Fota nr.2
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łukasz 24
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 21:54

Post autor: Łukasz 24 »

Fota nr3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łukasz 24
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 21:54

Post autor: Łukasz 24 »

Fota nr.4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łukasz 24
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 21:54

Post autor: Łukasz 24 »

fota nr5
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łukasz 24
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 21:54

Post autor: Łukasz 24 »

Fota nr.6
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
adaś
początkujący
początkujący
Posty: 185
Rejestracja: wtorek 13 mar 2007, 12:38

Post autor: adaś »

świetne :) jaka wciągarka??
ODPOWIEDZ