ZUL prowadzony przez leśnika

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

Stefano pisze:Można jeszcze gorzej- stawiamy wymagania, zbieramy referencje, a później i tak nikt tego nie sprawdza i w trzech przetargach na l-ctwa figurują ta same maszyny i te same nazwiska.
Czasami jest tak, że te same osoby i maszyny występują na kilku nadleśnictwach. Ale jak napisał ZUL -liczy sie cena.
Oprócz własnego chciejstwa, liczy się też Prawo zamówień publicznych. Szczerze chcecie wprowadzić jakieś limity/ ograniczenia na ilość składanych ofert? A co wtedy, jeśli nigdzie nie wygra? Zęby w ścianę, bo do wykonania ma - NIC?
Nikt nie sprawdza? To proszę podaj na jakiej podstawie i w jaki sposób ma to sprawdzanie się odbywać.
Awatar użytkownika
darkside
początkujący
początkujący
Posty: 197
Rejestracja: czwartek 03 lip 2008, 10:26
Lokalizacja: z daleka

Post autor: darkside »

mrówka pisze:Nikt nie sprawdza? To proszę podaj na jakiej podstawie i w jaki sposób ma to sprawdzanie się odbywać.
Taka duża i wieloletnia firma, taki wspaniały system informatyczny i nie mogą sobie poradzić z taką błachostką? Mając firmę, powiedzmy 5 pilarzy 2 ciągniki zrywkowe mogę wystartować na - no powiedzmy 300 leśnictw? Oczywiście po 1 leśnictwie w każdym nadleśnictwie. Nie uważasz, że coś tu jest jednak nie tak ?
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

Taka duża i wieloletnia firma, taki wspaniały system informatyczny i nie mogą sobie poradzić z taką błachostką? Mając firmę, powiedzmy 5 pilarzy 2 ciągniki zrywkowe mogę wystartować na - no powiedzmy 300 leśnictw? Oczywiście po 1 leśnictwie w każdym nadleśnictwie. Nie uważasz, że coś tu jest jednak nie tak ?
Jeśli naprawdę uważasz, że to błahostka, to napisz konkretnie w jaki sposób i na jakiej podstawie prawnej.

ps.
Możesz wystartować na - no powiedzmy ...
dowolną ilość leśnictw.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

mrówka pisze:Jeśli naprawdę uważasz, że to błahostka, to napisz konkretnie w jaki sposób i na jakiej podstawie prawnej.
OŚWIADCZENIE WYKONAWCY
O SPEŁNIENIU WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
....
2) posiadam/posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuję/dysponujemy potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawię/przedstawimy pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia;


Kto to sprawdza ?
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

zul pisze:Kto to sprawdza ?
Mniemam, że jeśli jest powołana, to pierwsza sprawdza komisja.
Bywa tak, że sprawdził już ten, co wystawia referencje.

zul pisze:OŚWIADCZENIE WYKONAWCY
O SPEŁNIENIU WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
....
2) posiadam/posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuję/dysponujemy potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawię/przedstawimy pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia;
To sprawdzenie to czym ma być? Wizją terenową? Ustawieniem na parkingu przed nadleśnictwem wszystkich przyczep, ciągników, siewników i koni oraz odpalonych pilarek do kontroli przez szanowną komisję przetargową? To może jeszcze niech komisja orzeka o stanie zdrowia kobył i czy taka jedna z drugą da radę zerwać cały pakiet.

Oświadczenie jest wystarczającym instrumentem do przeprowadzenia przetargu,

a w każdym razie łatwiejszym, niż objazd no powiedzmy - 300 nadleśnictw z całym majdanem siewników, pługów, pilarek, o koniach nawet nie wspomnę.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

mrówka pisze:To sprawdzenie to czym ma być? Wizją terenową? Ustawieniem na parkingu przed nadleśnictwem wszystkich przyczep, ciągników, siewników i koni oraz odpalonych pilarek do kontroli przez szanowną komisję przetargową? To może jeszcze niech komisja orzeka o stanie zdrowia kobył i czy taka jedna z drugą da radę zerwać cały pakiet.
Nie wiem. Może z satelity ?
mrówka pisze:Oświadczenie jest wystarczającym instrumentem do przeprowadzenia przetargu,
No, ba. Wiem, że każdemu biurokracie wystarczy papierek :lol:
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

zul pisze:No, ba. Wiem, że każdemu biurokracie wystarczy papierek
Ba! No i ja wiem, że miło się robi na myśl o wykoszeniu konkurencji. Szczególnie miło, jeśli to zrobią zza biurka.
A to słowo - referencje? Pozostanie bez echa? Wygląda i brzmi całkiem porządnie, też coś znaczy i ma swoją wagę w potwierdzeniu prawdziwości oświadczeń.
zul pisze:Nie wiem. Może z satelity ?
To chyba pomysł z wizją terenową się nie spodobał.
Pewnie te konie i ich przewóz do około 300 nadleśnictw nie przekonały. :lol:
Awatar użytkownika
darkside
początkujący
początkujący
Posty: 197
Rejestracja: czwartek 03 lip 2008, 10:26
Lokalizacja: z daleka

Post autor: darkside »

mrówka pisze:A to słowo - referencje? Pozostanie bez echa? Wygląda i brzmi całkiem porządnie, też coś znaczy i ma swoją wagę w potwierdzeniu prawdziwości oświadczeń.
Referencje potwierdzają jedynie, że to co robił wykonał dobrze. Skąd natomiast wiecie czy swój potencjał (ludzi i sprzęt) firma nie wykazała już w innych przetargach organizowanych bądź co bądź przez ten sam podmiot- PGL LP
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

darkside pisze:Referencje potwierdzają jedynie, że to co robił wykonał dobrze.
U nas nie wymaga się żadnych referencji. Wystarczy oświadczenie.........
ODPOWIEDZ