pomocy stihl 023

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
yahoo
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: sobota 28 kwie 2012, 11:39
Lokalizacja: stąd

Post autor: yahoo »

Na początek wyczyść filtr powietrza, sprawdź szczelność przewodu paliwowego, spróbuj wyregulować gaźnik. Jeśli regulacja nie pomoże (będzie szalała na obrotach, gasła itp. itd.) zbadaj stan membrany w gaźniku. Rzuć też okiem na świecę zapłonową, a nawet przyjrzyj się kabelkom. Na odległość troszkę ciężko pomagać :wink:
Obrazek Obrazek
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

pewnie świeca
slawekd
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 01 lip 2014, 21:55

problem z odpaleniem stihl 230

Post autor: slawekd »

witam zdarza się często że nie mogę jej odpalić odkręcam świecę [sucha] przewietszam komorę i pali od tzw.kopa. Po zgaszeniu często dzieje się to samo i powtarzam wszystko od początku. Dodam że po odpaleniu dobrze chodzi na wolnych jak i na szybkich obrotach dobrze reaguje na dodawanie gazu [regulowałem] ale problem jest nadal. Macie może jakiś pomysł [przedmuchiwałem gaźnik] membrany całe
dlapilarzy_pl
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sobota 17 sty 2015, 20:19
Kontakt:

Post autor: dlapilarzy_pl »

damia102 pisze:odświeżam trochę temat i mam pytanie bo z moją 023 jest tak że gdy zapalę to jak dam gazu i bez to gaśnie ale jak się rozgrzeję to wtedy chodzi w miarę normalnie. czy wystarczy tylko regulacja gaźnika?
Przyczyn może być wiele mogę Ci tylko pomóc wyeliminować to co sprawne.
- smok paliwa - zapala, chodzi na wolnych obrotach czyli drożny
- cewka i świeca ok - zapala i działa
Gaźnik to temat dość rozległy, możesz go nigdy nie wyregulować jeżeli jest nieszczelna.
Rozkręć, przedmuchaj, sprawdź membrany, wyczyść sito.
Gaźnik oryginał WT-215?? A może chińczyk (życzę powodzenia)
slawekd pisze:witam zdarza się często że nie mogę jej odpalić odkręcam świecę [sucha] przewietszam komorę i pali od tzw.kopa. Po zgaszeniu często dzieje się to samo i powtarzam wszystko od początku. Dodam że po odpaleniu dobrze chodzi na wolnych jak i na szybkich obrotach dobrze reaguje na dodawanie gazu [regulowałem] ale problem jest nadal. Macie może jakiś pomysł [przedmuchiwałem gaźnik] membrany całe
Membrany całe, całe to one mogą być :)
W jakim są stanie? Wypaczone?
Filtr powietrza, smoczek ??

Takie naprawianie pilarek na forum to moim zdaniem bezsens.
ODPOWIEDZ