Referencje

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
roker_perejro
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 18 gru 2009, 15:43

Referencje

Post autor: roker_perejro »

Witam, w tym roku założyłem firmę oraz wystartowałem pierwszy raz w przetargu z zakresu usług leśnych, pomimo tego że moja oferta była najkorzystniejsza cenowo (najważniejsze kryterium (100%)), została odrzucona z powodu braku referencji które ma wystawić Nadleśnictwo za okres prac z 3-ch ostatnich lat, zostałem jednak poproszony o dostarczenie brakujących dokumentów tj. referencji, z tego co mi powiedziano to jeśli referencje mają być wystawione przez kogoś innego to mają być one za kwotę min. 100 tyś. zł., więc moje pytanie brzmi " czy są jakieś inne sposoby na zdobycie referencji skoro wcześniej firma nigdzie nie pracowała, być może trzeba napisać list motywacyjny lub coś w tym stylu?" Prawdę mówiąc jestem w kropce, dziękuje za wszelkie rady i odpowiedzi.
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

Jeśli nie minęły terminy ustawowe to powinieneś zgłosić protest. Pogrzeb w ustawie Prawo zamówień publicznych, tam jest gdzieś zapisane, że dla firm działających do roku nie mogą mieć miejsca tego typu ograniczenia [bo to w oczywisty sposób eliminowałoby z rynku wszystkie nowo powstające firmy].
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Przeczytaj też dokładnie SIWZ do tego przetargu i jakie wymagania formalne muszą spełnić firmy ubiegające się o zamówienie.

Nowopowstałe firmy mogą pracować (przynajmniej u nas) jako podwykonawcy by zdobyć doświadczenie i się wykazać w latach następnych referencjami.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ