Panowie jak to jest z tym drewnem....

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
filipej
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 15:30
Lokalizacja: MAZ., WLKP., LUB.

Panowie jak to jest z tym drewnem....

Post autor: filipej »

Witam,

zamierzam od nowego roku rozszerzyc DG w przemysle drzewnym. Mam nieduzo gotowki ok 50 000 zl, chce kupic trak, poztym posiadam kilka maszyn zwiaznych z tematem. Nie chce uruchomic tartaku bo to za duzo powiedzianie. Chce produkowac palety do odbiorcy z ktorym obecnie wposlpracuje ( posiadam skup palet ), a dodatkowo jesli bedzie popyt to pozostale "wyroby" z drzewa: wiezba, deski, kantowki etc.

Prosze powiedzcie mi jak to jest z tym surowcem. Bede potrzebowal na wstepie ok 50m3/miesiecznie wiec jak sadze to niezbyt duzo i moje pytanie brzmi, czy nie bede mial problemu z pozyskaniem takiej ilosci surowca? Wiem ze jest serwis e-drewno gdzie mozna licytowac, jednakze jeszcze nie zaglebilem sie dokladnie w temat i nie bardzo rozumie, czy te licytacje sie odbywaja 2 razy w roku, czy non stop trwaja? Z tego co widze caly czas sa aukcje prowadzone... ale jak to sie ma do informacji iz tylko 2 razy w roku sa lciytacje..? Moze koledzy bardziej doswiadczeni podpowiedza ?

pozdr..
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

filipej pisze:Prosze powiedzcie mi jak to jest z tym surowcem. Bede potrzebowal na wstepie ok 50m3/miesiecznie wiec jak sadze to niezbyt duzo i moje pytanie brzmi, czy nie bede mial problemu z pozyskaniem takiej ilosci surowca?
To nie jest dużo, nie powinno być problemów żadnych, zwłaszcza w świetle nowych zasad sprzedaży .
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170215
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Możesz też u źródeł zasięgnąć informacji, czyli w Stowarzyszeniu Producentów Palet:
26-630 Jedlnia Letnisko
woj. mazowieckie
Aleksandrów 33/36
tel.: (48) 3221374
fax: (48) 3221661
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ