Kockums

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bieszczadnik
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 10:24
Lokalizacja: Bieszczady

Kockums

Post autor: Bieszczadnik »

Witam!
jestem po raz pierwszy na tym forum ale chętnie służe pomocą jeśli chodzi o informacje na temat skiderów KOCKUMS 822 gdyż mam na ten temat dużą wiedzę.
Awatar użytkownika
adaś
początkujący
początkujący
Posty: 185
Rejestracja: wtorek 13 mar 2007, 12:38

Post autor: adaś »

czy możesz podać parametry techniczne ciągnika Kockum 822 oraz scharakteryzować jego przydatność w terenie leśnym??
Bieszczadnik
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 10:24
Lokalizacja: Bieszczady

kockums 822

Post autor: Bieszczadnik »

parametry techniczne dla KOCKUMS 822:
motor Ford 6 cyl, 117 km
wciągarka igland 8000 8 ton uciągu 2 bebny
elektronika Bosch
mosty blokady automatyczne w obu w tylnym blokada "no-spin"
głośnośc w kabinie poniżej 85 dB
waga 6300kg
skrzynia ZF 5bieg. + 1 wsteczny
zwolnice planetarne w piastach
o więcej prosze pytać konkretnie
traktor ogólnie na tle Tree farmera i lkt wypada najlepiej ale nie jest to traktor dla tzw. harpaganów co lubią się gdzieś wpierdolić żywcem wjakiś paryj co by deta było szkoda hehe ogólnie jeżeli się tym pracuje a nie morduje to traktor nie do zajechania w lesie radzi sobie świetnie używa sie 3 biegów w lesie do 3 4;5 szosowe 1 jak strzasznie ciężko z ładunkiem pod góre w bagnie tak to 2 radzi bez problemu 3 jak troche lepiej po prostym z górki może byc lekko pod górke jak wszystko sprawne (wtrysk, pompka) to idzie tylko świszczy z rury a i na pusto na trójce wyjdzie pod taką góre że lkt i farmer mogą tylko dyn wąchac hehe najlepsza wydajnośc jak sie ciagnie 5 do 5,5 kubika wiecej to lekka mordega i mosty siadaja także ogólnie najlepsza maszyna w góry wciągarki jak okładziny nie zaoliwione to ciągną mocno liny urywa i sa zajebiście szybkie nie jak w lkt zadnego hydromotoru napęd przez wałek mechanicznie
LKT-Kockum

Post autor: LKT-Kockum »

Bieszczadnik, z ktorej regionu Bieszczad jesteś? :D
Bieszczadnik
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 10:24
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Bieszczadnik »

WETLINA stolica bieszczad :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bieszczadnik pisze:motor Ford 6 cyl, 117 km
Hi, hi to mniej od mojego dżipka :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Bieszczadnik
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 10:24
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Bieszczadnik »

nie wiem ile pana dzipek ma i nie obchodzi mnie to :P ale cały sekret tkwi w momencie obrotowym więc ciekawe czy ten dzipek uciągnąłby chociaż 1/5 z tego co potrafi uciągnąć byle jaki ciągnik, niekoniecznie skider zwykły rolniczy capek albo mtz :D prędzej by silnik z ramy wyskoczył :lol:
ivar
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1883
Rejestracja: wtorek 20 lut 2007, 08:19
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: ivar »

nie wiem ile pana dzipek ma i nie obchodzi mnie to :P ale cały sekret tkwi w momencie obrotowym więc ciekawe czy ten dzipek uciągnąłby chociaż 1/5 z tego co potrafi uciągnąć byle jaki ciągnik, niekoniecznie skider zwykły rolniczy capek albo mtz :D prędzej by silnik z ramy wyskoczył :lol:
Zapewniam cię bieszczadnik że Piotrek świetnie zdaje sobie z tych różnic sprawę..
Podejrzewam że widział więcej ciągników a czasie zrywki niż ty w całym swoim życiu.
Natomiast nie wiem czy ty zdajesz sobie sprawę z tego że ów Piotrkowy dżipek nie służy do zrywki.. 8)
Nie poluje się po to by zabijać.
Zabija się, bo bierze się udział w POLOWANIU.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bieszczadnik pisze:nie wiem ile pana dzipek ma i nie obchodzi mnie to :P
Oj niedobrze, panie kolego, niedobrze. Każda okazja zdobycia wiedzy, poszerzenia zasobów posiadanych informacji, to znakomita chwila do poznawania świata i rozwijania własnej osobowości... No ale niektórzy maja ją już rozwiniętą do granic możliwości. Trzeba to zrozumieć i uszanować. Co niniejszym czynię.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Bieszczadnik
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 10:24
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Bieszczadnik »

Zapewniam cię bieszczadnik że Piotrek świetnie zdaje sobie z tych różnic sprawę..
Podejrzewam że widział więcej ciągników a czasie zrywki niż ty w całym swoim życiu.
Natomiast nie wiem czy ty zdajesz sobie sprawę z tego że ów Piotrkowy dżipek nie służy do zrywki.. 8)[/quote]

też tak myślę panie ivar ale celowo dodałem tego posta(nie po to aby się wymądrzać bo temat maszynoznawstwa nie jest moim mocnym punktem)poprostu na głupiego posta odpowiedziałem głupim postem ale to tak na marginesie natomiast jeśli chodzi o ciągniki zrywkowe(skidery) a zwłaszcza marki Kockums to wiem dość sporo na ich temat i właśnie dlatego założyłem ten wątek aby poinformować osoby zainteresowane tego typu ciągnikiem odnośnie danych technicznych itp. a nie po to żeby czytać czyjeś dziwne obiegające od tematu dygresje. Druga sprawa, jeśli chodzi o to kto"widział wiecej ciągnikow w czasie zrywki" to nie byłbym tego taki pewny, nie bede się sprzeczał bo to się mija z celem :D ale ze zrywką drewna mam doczynienia od zawsze tj. od dziecka więc trochę już tych sympatycznych Detów,pszczółek :) ,(nie wspominając o profesionalnym sprzęcie) widziałem zwłaszcza że sam posiadam trochę maszyn. Tak owszem zdaję sobie sprawe, że ten dzipek nie służy do zrywki dowiedziałem się własnie na tym forum :D a tak na serio to prosiłbym tylko o pytania i posty związane nieco bardziej z tematem.Z góry dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

a tak na serio to prosiłbym tylko o pytania i posty związane nieco bardziej z tematem.Z góry dziękuje i pozdrawiam
No tak. Jak ktoś posiada dużą wiedzę na temat ciągnika KOKUMS to na poczucie humoru już mózgoczaszki może nie starczyć...
Na wszelki wypadek tłumaczę - nie, nie mam zamiaru Cię, Bieszczadniku, obrazić. Nie jest mój post żadnym wypowiedzeniem wojny bądź wyśmiewaniem się z czegokolwiek lub kogokolwiek. Ot konstatacja zjawiska.

PS. Zaczynam rozumieć karierę Kaczyńskich...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Cosi
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2282
Rejestracja: czwartek 14 maja 2009, 13:25
Lokalizacja: z brzuszka

Post autor: Cosi »

Piotrek pisze:Zaczynam rozumieć karierę Kaczyńskich...
Też używali ciągników Kockums? ;P
Być może gdzie indziej są niedźwiedzie piękniejsze,
brunatne, grizzly lub polarne.
Choćby było ich tysiąc, ja jednego Janusza
z włsami do serca przyga-arnę!
*
Bieszczadnik
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 10:24
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Bieszczadnik »

jak najbardziej panie Piotrze lubie pożartować :) jednakże tamten post byl skierowany do konkretnej osoby i zawierał informacje które ów człowiek potrzebował i nie ukrywam, że pański post zabrzmiał na tym tle troche mniej żartobliwie za to bardziej kpiąco, ale cóż pomylić się jest rzeczą ludzką :) i nie mam tego panu za złe, zwykłe nieporozumienie natomiast zirytowała mnie wypowiedź pańskiego "adwokata" który z góry wie najlepiej co kto w życiu widział. a tak z innej beczki to zapraszam na strone www.twojebieszczady.pl- galeria zdjęć-bieszczadzkie monstra a zobaczy pan prawdziwą galerie maszyn i wytworów ludzkiej wyobraźni służących do zrywki drewna i nie tylko :lol: , cała ta maszyneria jednocześnie bawi i wzbudza ludzki podziw :)
ivar
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1883
Rejestracja: wtorek 20 lut 2007, 08:19
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: ivar »

Bieszczadnik pisze:zirytowała mnie wypowiedź pańskiego "adwokata"
Piotrek rachunek za usługi adwokackie prześle ci na pw..
Nie poluje się po to by zabijać.
Zabija się, bo bierze się udział w POLOWANIU.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bieszczadnik pisze:jak najbardziej panie Piotrze lubie pożartować :)
I tym optymistycznym akcentem zakończmy naszą mimowolną wojenkę. Ja już zakopałem wojenny toporek a pióropusz zabrała mi żona do prania :D :beer:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ivar pisze:Piotrek rachunek za usługi adwokackie prześle ci na pw..
Czekam, krwiopijco...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

trewal
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 09 gru 2008, 22:35
Lokalizacja: polska

Post autor: trewal »

witam mam pytanie odnosnie ciagnika kockums z wciagarka sepson z modelu 860.na jakiej zasadzie dziala ta wciagarka?
Heniu6767
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 08 sty 2023, 12:00

Re: Kockums

Post autor: Heniu6767 »

Witam cię mam problem z wciągarka są słabe i co najlepsze to jedna jest słabsza od drugiej
ODPOWIEDZ