hilux

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

ko
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 343
Rejestracja: środa 26 lip 2006, 23:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: ko »

No widzisz Piotrek, a u nas narzekają :lol:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
zasaznasa
początkujący
początkujący
Posty: 200
Rejestracja: czwartek 30 paź 2008, 11:34
Lokalizacja: Hopla

Post autor: zasaznasa »

esel pisze:Niedługo trzeba będzie założyć nowy temat, gdyż jest już powołany zespół mający wyłonić nowy model samochodu StL, który od przyszłego roku będzie zastępował "wysłużone" Toyoty.
został powołany jakiś zespół zadaniowy w sprawie ujednolicenia pojazdów StL :?: :?: :?: nic o tym nie wiem :) to chyba świeży temat.
Jesień Leśnych Ludzi
Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

zasaznasa pisze:jakiś zespół zadaniowy w sprawie ujednolicenia pojazdów StL
Powinno się to zrobić wieki temu. Jak wiele innych rzeczy, ale czasy wciąż "niepolityczne".
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

No niestety, ale ten zespół, o którym pisałem, powołany został wewnątrz naszej RDLP na wniosek naszego RISLa ( wg starego nazewnictwa - teraz to Kierownik "Wydziału Siłowego" :lol: ), a wymiana samochodów ma dotyczyć naszej dyrekcji.
Także ewentualne ujednolicenie będzie tylko regionalnie.
Nic nie wiem o ogólnopolskiej akcji w tym temacie. Chociaż może to się "rozniesie"? :roll:
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

esel pisze:ten zespół, o którym pisałem, powołany został wewnątrz naszej RDLP
Przecież to proste, policzyć ile aut StL trzeba wymienić w całym kraju i w jakim czasie. Rozesłać zapytanie o cenę do dealerów wszystkich marek użytkowanych obecnie, po otrzymaniu ofert sprawdzić w terenie, jak wyglądała usterkowość i dotychczasowy koszt utrzymania aut, po czym po zbilansowaniu kosztów utrzymania i zakupu wybrać najbardziej ekonomicznego w ogólnym rozrachunku pick-upa :wink: Na pewno ujednolicenie marki i nawiązanie kilkuletniej współpracy z którymś z dealerów skutkowałoby lepszą ceną zakupu.
Obrazek
Awatar użytkownika
zasaznasa
początkujący
początkujący
Posty: 200
Rejestracja: czwartek 30 paź 2008, 11:34
Lokalizacja: Hopla

Post autor: zasaznasa »

esel pisze:wymiana samochodów ma dotyczyć naszej dyrekcji
esel pisze:Chociaż może to się "rozniesie"?
szczerze w to wątpię. ale miejmy taką nadzieję . wiem, że w niektrych dyrekcjach, jak np. rdlp Zielona Góra, mają już od dawna ujednolicone pojazdy StL, te same jednostki broni i wyposażenia. wydaje mi się, że takie rzeczy powinno się załatwiać na szczeblu centralnym (DGLP), ewentualnie regionalnym. możnabyłoby wtedy, przy zakupie większej ilości sprzętu, negocjować cenę. jak na razie jedynym zakupem centralnym były komputery dla StL, wykorzystywane na potrzeby KCIK (to już inny temat). moim zdaniem nie był to najlepszy zakup. zaiteresowani wiedzą o co chodzi.
Jesień Leśnych Ludzi
Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

Domator pisze:Przecież to proste, policzyć ile aut StL trzeba wymienić w całym kraju i w jakim czasie. Rozesłać zapytanie o cenę do dealerów wszystkich marek użytkowanych obecnie, po otrzymaniu ofert sprawdzić w terenie, jak wyglądała usterkowość i dotychczasowy koszt utrzymania aut, po czym po zbilansowaniu kosztów utrzymania i zakupu wybrać najbardziej ekonomicznego w ogólnym rozrachunku pick-upa Na pewno ujednolicenie marki i nawiązanie kilkuletniej współpracy z którymś z dealerów skutkowałoby lepszą ceną zakupu
AMEN.
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Domator pisze:Przecież to proste
Tak. Proste w każdej innej firmie bo tam robi się tak jak napisałeś. W LP też robi sie te analizy po czym w przetargu decyduje najniższa cena a nie najkorzystniejsza oferta. Dlaczego? Bo gdy nie wybierzesz najniższej ceny to każdy może uczynić ci z tego zarzut. Na pytanie zaś "Dlaczego nie wybrał pan najtańszej oferty?" nie ma prawidłowej odpowiedzi...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Piotrek pisze:Na pytanie zaś "Dlaczego nie wybrał pan najtańszej oferty?"
W odpowiedzi przedstawiłbym w/w analizę. Z drugiej strony krąży przysłowie "Biedny nie może oszczędzać", lepiej jest kupić oryginalną część np za 100 zł i dać za wymianę 50 zł, po czym jeździć np 3 lata, niż wymienianie co rok podróbki za 50 zł, co skutkuje kosztem 3 x 50 plus wymiana 3 x 50, razem 300 zł :wink: Podobnie z autami, mamy wrócić do ARO (bo tanie) i wzorem Policji mieć problemy z dojazdem i ciągłymi naprawami :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Domator pisze:W odpowiedzi przedstawiłbym w/w analizę.
A ty nadal kierujesz się rozumem, logiką i czym tam jeszcze...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Piotrek pisze:A ty nadal kierujesz się rozumem, logiką i czym tam jeszcze...
Nadal, nadal...... Choć coraz trudniej w naszym leśnym świecie :wink:
Obrazek
ODPOWIEDZ