Czytam i oczom nie wierzę

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

Js
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 24 cze 2008, 16:09
Lokalizacja: .......

Post autor: Js »

Strażniku jeden, niech dotrze do Ciebie, że twoją magiczną stałą wartość punktu mnoży się jeszcze przez odpowiedni współczynnik z tych mało sprawiedliwych "widełek płacowych". A czasami w wypadku komendantów daje to znacznie więcej niż w porównaniu do leśniczych.
Tak więc licząc do kupy z tym "małym" funkcyjnym komendant miewa znacznie lepszą pensję od leśniczego.

Wam dawać większe funkcyjne - a przepraszam za co ??
to razem z Toba płacą za skradzione drewno czy jak ?
Jeżeli próbujesz mi coś publicznie insynuować, to radzę też wziąść pod uwagę odpowiedzialność za swoje wpisy.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Js pisze: komendant miewa znacznie lepszą pensję od leśniczego (...)
Moim zdaniem to bardzo dobrze :roll:

A zwykły strażnik niech ma podobnie jak ja (leśniczy) lub ciut mniej, aby mu się w głowie nie poprzewracało :wink:
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Js pisze:niech dotrze do Ciebie, że twoją magiczną stałą wartość punktu mnoży się jeszcze przez odpowiedni współczynnik z tych mało sprawiedliwych "widełek płacowych". A czasami w wypadku komendantów daje to znacznie więcej niż w porównaniu do leśniczych.
Czasami czyli jak często ? W jednym na 10 nadlesnictw, gdy komendant ma 30 lat stażu pracy a leśniczy 3? Nie rozśmieszaj mnie. W moim nadleśnictwie ŻADEN leśniczy nie zarabia mniej od komendanta i takich nadlesnictw jest 3/4 a może więcej. A Ty ciągle nie przyjmujesz do wiadomości, że "funkcyjne" jest liczone od "punktu" czyli 1070 zł zarówno w przypadku leśniczego jak i komendanta. I nie próbuj skierowac dyskusji w stronę "komu się bardziej i więcej należy". Pisaliśmy o dodatkach funkcyjnych dla komendantów posterunków i Ty napisałeś ewidentną bzdurę, że mają nie mniej niż 800 zł gdy tymczasem maksimum zgodnie z rozporządzeniem to wspomniane 535 zł. Potrafisz się do tego odnieść, przyznać do ściemy i błędu czy nadal będziesz forsował fałsz?
Js pisze:Jeżeli próbujesz mi coś publicznie insynuować, to radzę też wziąść pod uwagę odpowiedzialność za swoje wpisy
Tak, insynuję Ci, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. W cytowanym zdaniu podważyłem Twoją tezę, że dodatek funkcyjny przysługuje za odpowiedzialność materialną gdy tymczasem na większości stanowiak - poza leśniczym i iżynierem nadzoru - jest on przyznawany za kierowanie zespołem pracowników. Zachęcam do zapoznania się zrozporządzeniem - może zrozumiesz...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105119
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Js pisze:Wam dawać większe funkcyjne - a przepraszam za co ??
Jak to zwykle z funkcyjnym bywa - za kierowanie. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Jak to zwykle z funkcyjnym bywa - za kierowanie.
Piotrku - jak zwykle - krótko i na temat :brawo:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Js pisze: A czasami w wypadku komendantów daje to znacznie więcej niż w porównaniu do leśniczych.
Jesu, zdradź mi nazwy tych nadleśnictw - chętnie się tam przeniosę!
Bo w moim, jako k-nt, zarabiam na poziomie podleśniczych ( dokładnie taką samą jak oni miałbym pensję, tylko dostaję więcej o 200zł netto funkcyjnego!)
I aż tak młody nie jestem, bo 2 jubileuszówki już wziąłem!

A kiedyś wziął i zawołał mnie do siebie Szef i powiedział: będziecie w StL zarabiali na poziomie leśniczych, oczywiście dołożę wam za to obowiązków. I dołożył tych obowiązków, ale nadal zarabiamy na poziomie podleśniczych. Przedrostek Mu się poje..ł? :lol:
straszny naleśnik
Js
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 24 cze 2008, 16:09
Lokalizacja: .......

Post autor: Js »

zdradź mi nazwy tych nadleśnictw
Ta.... :509:

Napiszę tylko tyle - pewne przypadki z północy RP. :oops:
ranger
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 12:07
Lokalizacja: sky

funkcyjne

Post autor: ranger »

.... wielu miało uwagi do zarobków strażników i funkcyjnego kom psl , gorzej gdy pytałem ''chcesz się zamienić stanowiskami '' dla wielu w LP to poprostu ''gó......a '' robota nic nie warta i dlatego utarło się że wynagrodzenie za nią powinno być niskie
...poddawać się nie jest naszym zwyczajem ...
Js
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 24 cze 2008, 16:09
Lokalizacja: .......

Post autor: Js »

robota nic nie warta
Coś tam jednak warta, bo niektórzy ludzie tylko tam się faktycznie z pożytkiem dla siebie i firmy odnajdują.

A co do wynagrodzenia napiszę tak - za dobrą pracę - dobrą płacę, przy czym w pojęciu "dobra praca" wykluczam funkcję firmowej żandarmerii polowej na telefon, która traktuje wszystkich dookoła jako dezerterów, szpiegów, sabotażystów i defraudantów.
ranger
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 12:07
Lokalizacja: sky

pojęcia

Post autor: ranger »

... chyba za dużo naczytałeś się książek choć wygląda na to że raczej naoglądałeś się filmów ... ( żandarmeria , sabotażyści , szpiedzy , dezerter )
...poddawać się nie jest naszym zwyczajem ...
Js
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 24 cze 2008, 16:09
Lokalizacja: .......

Post autor: Js »

Naoglądać to się naoglądałem rzeczywistości w firmie.

Radzę zdjąć różowe okulary(sorry, gogle) i słuchawki ochronne :roll:
Awatar użytkownika
coolc1
początkujący
początkujący
Posty: 128
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 19:54
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: coolc1 »

Js raczył dać głos:

"Naoglądać to się naoglądałem rzeczywistości w firmie.

Radzę zdjąć różowe okulary(sorry, gogle) i słuchawki ochronne"

Taa... i chyba instalacja się spaliła od nadmiaru wrażeń :lol: :lol: :lol:
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Coś mi się zdaje, że już nie wiecie o co Wam poszło. Myślę, że powinniście wszyscy wrócić do pierwszej strony i przeczytać wszystko od nowa. I spróbować od nowa /a może po raz pierwszy/ "protokół rozbieżności. I spróbować coś ustalić, bo jak na razie to wychodzi totalny bajzel. A chyba nie o to kto dowcipniejszy/złośliwszy szło?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Sylvan pisze:Coś mi się zdaje, że już nie wiecie o co Wam poszło. Myślę, że powinniście wszyscy wrócić do pierwszej strony i przeczytać wszystko od nowa.
Generalnie wątek ciągnie się na temat, znaczy konflikt pomiędzy StL, a Leśniczymi rozwija się, tylko czy to ma sens, nieśmiało zapytam? Jedni i drudzy są potrzebni i nie ma co owych stanowisk ze sobą porównywać.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105119
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Jedni i drudzy są potrzebni
I niestety jedni i drudzy sobie nawzajem "nagrabili"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
rudzik59
początkujący
początkujący
Posty: 104
Rejestracja: sobota 05 sty 2008, 12:59
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: rudzik59 »

jako że roziwnął sie temat Straży leśnej, prosiłbym was, o opisanie etapu szkolenia od szkoły Leśnej, po dalsze etapy kształcenia, które w efekcie doprowadzą mnie do pełnienie służby leśnej jako Strażnik leśny. Czyli po krótce ile mi zostało jeżeli obecnie jestem w TL
Darz Bór
___________
Piszę poprawnie po polsku
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Tak pokrótce:
1. Masz skończone TL - masz kwalifikacje, by zostać strażnikiem (teoretycznie po 3 latach pracy w LP).
2. Odbębniasz roczny (po TL) staż i, o ile w Nadleśnictwie jest wolny etat strażnika, próbujesz przekonać N-czego, by Cię tam zatrudnił. Rozporządzenie mówi o 3 latach stażu pracy w LP, ale można to obejść - zatrudniając po stażu jako podleśniczego p.o. strażnika leśnego, a po 2 latach pracy + 1 rok ze stażu - problem znika.
3. Masz tzw "angaż", kierują Cię na badania lekarskie odnośnie broni palnej a potem na 3 tygodnie kursu do Jedlni i ... już. Jesteś strażnik pełną gębą, jak już pisałem wiesz może z 10% tego, co powinieneś. Reszty dowiesz się od kolegów z posterunku... albo i nie. Zależy jak trafisz.
4. Jest oczywiste, że równolegle z rozpoczęciem stażu rozpoczynasz studia zaoczne, kierunek: leśnictwo lub prawo, ze wskazaniem na to drugie.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

kokos pisze:można to obejść - zatrudniając po stażu jako podleśniczego p.o. strażnika leśnego, a po 2 latach pracy + 1 rok ze stażu - problem znika.
Z tego co widać po ostatnich kursach w Jedlni, zjawisko to coraz częstsze.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

No i trochę ta sytuacja mnie martwi, bo wg mnie strażnik powinien najpierw popracować kilka lat jako p-lczy co najmniej, by ogarnął specyfikę tej pracy, a dopiero potem się wtrącał i wyszukiwał myszki l-czemu...( bo czasami może się potem ośmieszyć nie rozpoznając np gatunków drzew, jak co nie którzy już to tutaj zarzucali, he he)
straszny naleśnik
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

esel pisze:No i trochę ta sytuacja mnie martwi, bo wg mnie strażnik powinien najpierw popracować kilka lat jako p-lczy co najmniej, by ogarnął specyfikę tej pracy (...)
Święte słowa :prosze:

Taki gorliwy "teoretyk" może łatwo sam na minę się władować lub zamieszanie zbędne czynić tracąc czas i energię na ściganie za jakieś pierdoły :roll:
ODPOWIEDZ