Macie jakieś pomysły na nowe umundurowanie?

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

U nas te piękne, czerwone, wdzianka zakupiono chyba raz na całe życie, gdyż jeśli podczas pracy natkniemy się pożar, nie przebieramy się w te wdzianka, tylko normalnie gasimy w moro.
Jak już nam czasami odwali to przez przekorę ubieramy te wdzianka w weekendy podczas typowych i planowanych patroli p.poż i udajemy wtedy ...no np ratowników przedmedycznych.
A tak serio - nie ma okresu używalności - wymiana po udowodnionym ( gdzie, kiedy i dlaczego) zniszczeniu danego sortu.
Pozdrawiam.
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

No i właśnie sobie pooglądałem zdjęcia z Zimnych Dołów.
Czyżby te sławne, nowe mundury to były te w pocztach sztandarowych? Przecież do "starego" kroju marynarki doszyto tylko srebrne guziki i sznury!!! I ktoś za ten chłam wziął ciężkie pieniądze za "nowy wzór"?!
Żenada!!!
straszny naleśnik
Js
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 24 cze 2008, 16:09
Lokalizacja: .......

Post autor: Js »

Czyżby te sławne, nowe mundury to były te w pocztach sztandarowych? Przecież do "starego" kroju marynarki doszyto tylko srebrne guziki i sznury!!!
A co się Panu Koledze nie podoba ?

To jest w wersji reprezentacyjno - galowej.

Na co dzień przewiduje się zamiast koszuli biały golfik i białe mokasyny.

Plus dzwoneczek na sznurze galowym.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

esel pisze:Przecież do "starego" kroju marynarki doszyto tylko srebrne guziki i sznury!!!
To tzw. wersja przejściowa. Zaraz wrzucę fotki krojów umundurowania zaproponowanych przez Zespół Zadaniowy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

mundur wyjściowy - wersja dla pań i panów - fotki komórką robione, więc są nienajlepszej jakości.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

oraz mundur terenowy - dodam, że przystosowany do nozenia broni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ranger
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 12:07
Lokalizacja: sky

mundury

Post autor: ranger »

.... to jakieś nieporozumienie jedni testują miwo jedni summit inni galowe a zespół zadaniowy pokazuje co innego , jedno z drugim nie gra
Ktoś testuje ten polowy z fotek ? ciekaw jestem opinii , najlepiej sam bym go poczochrał -pozdr
...poddawać się nie jest naszym zwyczajem ...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

ranger pisze:Ktoś testuje ten polowy z fotek
Ponoć chłopaki z warszawskiej dyrekcji
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
MRÓWECZKA
leśniczy
leśniczy
Posty: 574
Rejestracja: czwartek 12 mar 2009, 07:41
Lokalizacja: Z TROPIKÓW

Post autor: MRÓWECZKA »

Faktycznie ten mundur wyjściowy przypomina mi mój pierwszy mundur, który chyba jeszcze gdzieś wisi w szafie :wink:
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Lepiej się wypalić, czy zardzewieć?
„Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronić Twego prawa do ich głoszenia" - Evelyn Beatrice Hall
Obrazek
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Podsumowując:
Wyjściówki z fotki Stena: klasa - tylko dlatego, że nawyrażniej wrócono do dawnego wzoru, pokrewnego wojskowemu - i bardzo dobrze. Jeśli się różnią to chyba tylko szczegółami, tylko po co była ta 10-cio letnia przygoda z wersją "kelnerską"?
Proponowane mundury terenowe - nawet po tym, co widać na kiepskiej fotce - porażka. Kieszenie proste i nieergonomiczne, najbardziej zawodne i głośne zapięcia na napy. Ta propozycja to mundurowi Miwo Praszka do pięt nie dorasta. I co obecnie znaczy "przystosowane do noszenia broni" - czyżby kreatorom chodziło o pas główny? To było dobre - ale 10 lat temu, teraz broń można podczepić pod pas kamizelki taktycznej lub umieścić w kaburze udowej. Panowie, epoka minęła a wy w 1998 r. :!: I jeszcze te porażające pingwinie czapeczki...
Ale o czym tu my, przecież to oczywiste, że Krzysiek, Stasiek i Heńka brata ojca syn musi zarobić a resztę to można sobie w buty wsadzić...
Dementuję info Sten`a: strażnicy z warszawskiej RDLP testują 20 porządnych ubrań ochronnych z gore-tex`u i windstopper`a uszytych przez Summit w wersji GROM II - dla GROMU - o czym już była mowa wyżej w temacie i nie tylko tu. I powiem wam, że są takie :spoko: no ale to przecież nie jest produkcja "Drwala" więc chyba na górze mają marne szanse :(
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

kokos pisze:Dementuję info Sten`a: strażnicy z warszawskiej RDLP testują 20 porządnych ubrań ochronnych z gore-tex`u i windstopper`a uszytych przez Summit
Na owych fotkach to własnie te ubrania - jak mnie zapewniono.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ranger
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 12:07
Lokalizacja: sky

za własną kase

Post autor: ranger »

znając życie znowu jakieś g....o wprowadzą i znowu trzeba biedzę za własną kasę konkretów szukać , kokos ma racje z analizą kroju to pomyłka ale chyba nie może być dobrze skoro w owym zespole nie widać strażników leśnych
...poddawać się nie jest naszym zwyczajem ...
ranger
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 12:07
Lokalizacja: sky

wystarczy

Post autor: ranger »

... i jak można tak długo pracować nad wzorem kiedy powszechnie wymagania jego są znane wystarczy zapytać SL albo wybrać się na jakiekolwiek targi militarne w stolicy i podpatrzeć innych jak samemu się ' nie chce ' ale jakoś bardziej mi pasuje 'nie potrafi '
...poddawać się nie jest naszym zwyczajem ...
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Nie, te z Twojej fotki Sten to nie jest to, co testujemy. Na tej stronie są zdjęcia zapodane przez Nih6 http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... c&start=33 , że tak powiem"z natury" :D
Mundur na Twojej fotografii wygląda mi bardziej na zmutowaną wersję obecnego terenowego, sądząc po szczegółach czapek (patrz "uszka" a`la pies Huckleberry), to chyba ten na pierwszym planie ma być zimowy a za nim byłby letni... Czy tak, czy siak, żaden z nich nie jest mundurem testowanym przez warszawskich strażników. A kto był co nieco spostrzegawczy, to mógł testowane egzemplarze zauważyć wczoraj w Zimnych Dołach na parkingu dla "mniej ważnych" vipów i w niektórych miejscach po trasie - na tych co bardziej zmarzniętych - prawda Nih :wink: :?:
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

ranger pisze:chyba nie może być dobrze skoro w owym zespole nie widać strażników leśnych
Też tak myślałem, ale parę stron wcześniej ktoś wyprowadził mnie z błędu... Jeden jest, tylko ON zazwyczaj w białej koszuli i galówce a poza tym tyle spraw na głowie... :D
Tak na szybko to do takiego zespołu można by z posterunków kilku kompetentnych w temacie mundurów ludzi wyłowić, takich, którzy się na tym znają bo ich to fascynuje i jednocześnie bezpośrednio dotyczy. No ale w LP klucz jest inny - czy ktoś może mi powiedzieć, jaką to tajemną wiedzą dysponuje emerytowany leśniczy, że mamy go w składzie tego zespołu?
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

kokos pisze: czy ktoś może mi powiedzieć, jaką to tajemną wiedzą dysponuje emerytowany leśniczy, że mamy go w składzie tego zespołu?
No ja myślę, że chodzi o pamięć historyczną, "jak to drzewniej bywało". Zauważyliście chyba na zdjęciach z Zimnych Dołów gościa ubranego w mundur gajowego z XIX wieku? Tylko szabelki przy boku nie miał.
straszny naleśnik
Js
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 24 cze 2008, 16:09
Lokalizacja: .......

Post autor: Js »

Zauważyliście chyba na zdjęciach z Zimnych Dołów gościa ubranego w mundur gajowego z XIX wieku? Tylko szabelki przy boku nie miał.
co za głupi komentarz o tej "szabelce"

A najlepiej jakby tam byli marines w "plamiakach". Wtedy byłoby pewnie ok.
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Czy zdarzyło Ci się Js wnieść kiedykolwiek coś do tematu, w którym raczysz trollować, czy też potrafisz tylko kretyńsko komentować posty powyżej Twojego? Zanim coś napiszesz to przynajmniej sprawdż jaki jest tytuł tematu, podpowiem Ci tylko, że ten temat to nie "Wszyscy na wszystkich" ani też "Ogólna Pyskówka" więc pryskaj na forum Onetu...
Currahee rządzi! I więcej nie trzeba...
Js
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 24 cze 2008, 16:09
Lokalizacja: .......

Post autor: Js »

Czy zdarzyło Ci się Js wnieść kiedykolwiek coś do tematu, w którym raczysz trollować, czy też potrafisz tylko kretyńsko komentować posty powyżej Twojego? Zanim coś napiszesz to przynajmniej sprawdż jaki jest tytuł tematu, podpowiem Ci tylko, że ten temat to nie "Wszyscy na wszystkich" ani też "Ogólna Pyskówka" więc pryskaj na forum Onetu...
Ja głupot o "szabelkach" nie wypisuję - ciekawe co na uwagi o "szabelce" odpowiedział by w cztery oczy ten obśmiewany.

Po drugie ja ci nie ubliżałem - a kretyna Kokos to może sobie szukaj na swoim posterunku.
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Szanowny Kolego Js - żadne to głupoty ze wspominaniem szabelki, bo jakbyś znał trochę historię leśnictwa, to XIX wieczny strzelec rewirowy ( odpowiednik dzisiejszego strażnika) miał właśnie szabelkę przy boku. A na ramieniu niezgorszy muszkiet. I właśnie ktoś na tej uroczystości wystąpił w stroju z epoki, niestety nie dali mu tej szabelki. Stąd moja uwaga. :lol:
Pozdrawiam.
straszny naleśnik
ODPOWIEDZ