Chciałbym pozyskać na własne potrzeby odpady powstałe pr

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Piotrek pisze:A ja mówię o utylizacji w ten sposób wyłącznie odpadów i pniaków po Św...
To wszystko wyjaśnia.
madic pisze:Nie wszędzie występują też samowyrobnicy.
To oczywista prawda.
johnny40
początkujący
początkujący
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek 02 mar 2009, 10:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: johnny40 »

Atlas pisze:
Piotrek pisze:A ja mówię o utylizacji w ten sposób wyłącznie odpadów i pniaków po Św...
To wszystko wyjaśnia.
madic pisze:Nie wszędzie występują też samowyrobnicy.
To oczywista prawda.
Myślę że w moich rejonach ludzie są na tyle zamożni, dużo z nich pracuje w kopalniach lub mają kogoś co w nich pracują, mają deputat węglowy więc nie ma samowyrobników i ludzie są na tyle wygodni że wolą kupić węgiel lub gotowe drewno do kominków niż samemu zbierać. Ale w innych rejonach kraju może być tak że w lesie nie znajdzie się kawałka drewna do pozysku. Widzę że tym paleniem resztek po wyrębie wywołałem ogólnonarodową dyskusję. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i rady, w przyszłym tygodniu uderzę do nadleśnictwa osobiście i zobaczę co wskóram. Relacje zdam Wam na forum.

ps. piszecie trochę w swoim żargonie i nie wszystko kumam, chodzi mi o te skróty których używacie mógłby mnie ktoś oświecić o co idzie?
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

johnny40 pisze: piszecie trochę w swoim żargonie i nie wszystko kumam,
Dzięki temu czujemy się ważniejsi i mądrzejsi :mg:

Ściągawka:

http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=8393
johnny40
początkujący
początkujący
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek 02 mar 2009, 10:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: johnny40 »

Wielkie dzięki łysolku masz :beer: u mnie .
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22760
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

U nas "samowyrobnicy" praktycznie powymierali - średnia wieku to obecnie ponad 70 lat. Chętni trafiają sie wtedy, gdy powierzchnia cięć sąsiaduje z ich posesją/gospodarstwem. Wtedy mają blisko i czyszczą do "gleby".
A gałęzie na zrębach palimy aby zminimalizować zagrożenie od szeliniaka po odnowieniu.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ