Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105050
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Piłka kopana... Niech ją gęś kopnie!
Wracając do snookera. Spoglądam w kalendarz i wraz z listopadem "kolejka" Main Tour wyraźnie przyspiesza. :) Pozostałe do końca sezonu turnieje rankingowe (+ jeden zaproszeniowy) to:
Data			Turniej			Typ		Miejsce wydarzenia	  Miasto
28.11. - 4.12.2022  Scottish Open		Rankingowy	Meadowbank Sports Centre  Edinburgh
12-18.12.2022  	    English Open		Rankingowy	The Brentwood Centre	  Brentwood
8-15.01.2023  	    Masters			Zaproszeniowy	Alexandra Palace  	  London
16-22.01.2023  	    World Grand Prix		Rankingowy	The Centaur		  Cheltenham
25-28.01.2023  	    Shoot Out			Rankingowy	Morningside Arena	  Leicester
1-5.02.2023  	    German Masters		Rankingowy	Tempodrom		  Berlin
13-19.02.2023  	    Welsh Open			Rankingowy	Venue Cymru		  Llandudno
20-26.02.2023  	    Players Championship	Rankingowy	Aldersley Arena		  Wolverhampton
13-19.03.2023  	    Turkish Masters		Rankingowy	nieznane (Turcja?)	  nieznane
27.03. - 2.04.2023  Tour Championship		Rankingowy	Bonus Arena		  Hull
15.04. - 1.05.2023  World Championship		Rankingowy	Crucible Theatre	  Sheffield
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33730
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Snooker był wczoraj, ładnie Irlandczyk Chińczykowi się wywinął, ale dziś kopanej ani z kącika nie wykopiesz, ani nie przekrzyczysz. :P

Słaba Holandia wygrała 2:0 z ambitnym Senegalem. Dość napisać, że Pomarańczowi zdobyli bramkę w 84 minucie i był to ich pierwszy celny strzał na bramkę Senegalu! Druga bramka padła w 99 minucie (sędzia doliczył ich 14) gdy Afrykańce rzucili resztę sił i środków na atak celem wyrównania.. Nie to, że Holendrzy wygrali fuksem, ale rozczarowali mnie schematyczną grą. Jestem pewien, że gdyby mógł wystąpić senegalski as Mane, to nie Dutchy cieszyliby się po meczu.
Dziś jeszcze USA - Walia. Co mi tam szkodzi popatrzeć... :]
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105050
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

góral bagienny pisze: poniedziałek 21 lis 2022, 19:19dziś kopanej ani z kącika nie wykopiesz, ani nie przekrzyczysz. :P
Ale od 28, niezrażony takimi uwagami, pisał będę o kolorowych kulkach. :wink:

PS. Nawet jeśliby rozgorzała narodowa dyskusja o tym, co trener Michniewicz powinien zrobić, albo czego nie zrobił i co jemu zrobić...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169924
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Sten »

Jutro dyskusja rozgorzeje ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33730
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Sten pisze: poniedziałek 21 lis 2022, 20:30 Jutro dyskusja rozgorzeje ...
To jutro, a dzisiaj trwa bardzo ciekawy mecz :
SOCCER contra FOOTBALL. :lol:
I soccer póki co wygrywa 1:0 :shock:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105050
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Sten pisze: poniedziałek 21 lis 2022, 20:30Jutro dyskusja rozgorzeje ...
Chodziło mi o to, że 28 (kiedy zaczyna się Scottish Open) będzie już po dwóch meczach Polaków i przed ostatnim ich meczem w grupie. Sądzę (obym się mylił!), że tradycyjnie będzie to mecz "o pietruchę"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33730
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Paczę ja, paczę i oczom nie wierzę. Saudyjczycy wygrywają z Argentyną 2:1 !!!
Po pierwszej połowie Messi i ziomale wygrywali skromnie acz pewnie 1:0, mieli wszystko pod kontrolą, plus drugą bramkę nie uznaną i chociaż Arabowie grali zaskakująco przyzwoicie, to nic nie zapowiadało zwrotu akcji. Ale od początku drugiej połowy chyba Allach się w to wmieszał i KSA w ciągu pięciu minut dwa razy strzelili (po raz pierwszy w meczu!) w światło argentyńskiej bramki i były to oba strzały skuteczne. Trzeba dodać, że były to strzały z cyklu KLĘKAJCIE NARODY po akcjach STADIONY ŚWIATA i teraz dzieją się rzeczy niesamowite...
Ale się zrobiło meczycho!!!
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105050
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Oglądałem dorywczo, gdy zaszedłem do pokoju z telewizorem w celu wypalenia petka. :) Oto co zaobserwowałem.
  • Bardzo skuteczna destrukcja argentyńskich ataków.
  • Bramkarz Arabii pokazał najwyższą klasę.
To wszystko przekonuje mnie, że w tej grupie to my będziemy "robić za dostarczyciela punktów". Czyli tradycyjnie - mecz otwarcia (Meksyk), mecz o wszystko (Arabia Saudyjska) i mecz o honor (Argentyna). Obecnie nie wierzę abyśmy którykolwiek wygrali....
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67087
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Capricorn »

Przed chwilą napisałem do szwagra, że dzisiaj nie jest mecz otwarcia, ale o honor, bo po dzisiejszym spotkaniu chyba wątpliwości w sprawie wyniku naszych przyszłych meczów nie ma nikt.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33730
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

To nie tylko największa sensacja tych MŚ, to jest największa sensacja w całej historii MŚ w piłce nożnej! Arabia Saudyjska wygrywa z Argentyną 2:1 i nie jest to jakiś fuks. Ale Argentyna też nie grała tak, jakby całkowicie olała bogatych Arabów, bo w pierwszej połowie grała spokojnie i po profesorsku. Na początku drugiej połowy szczęście uśmiechnęło się do Saudyjczyków, bo ich napastnik przejął podanie argentyńskich obrońców. Nie tylko przejął ale i w kapitalny sposób minął dwóch z nich po czym strzelił perfekcyjnie z trudnej pozycji. Messi może zazdrościć takiej akcji.
W euforii po wyrównaniu Saudyjczycy natarli na jeszcze otępiałych po tym ciosie Argentyńczyków i znów pada niesamowita bramka. Dalej to już mecz dwóch wyrównanych przeciwników z których jeden usiłuje atakować ale drugi mądrze się broni, cały czas grożąc, że może jeszcze i trzeci raz przywalić.
Pod koniec doszło do dramatycznej sytuacji. Saudyjski bramkarz (spisywał się świetnie) znokautował w stylu, który w mma nazywa się "latające kolano", swojego obrońcę, który padł bez życia na murawę. Cała rzecz miała miejsce w podbramkowym tłoku i większość zawodników i kibiców była przekonana, że ten obrońca udaje martwego by zyskać trochę czasu. Tylko bramkarz, sprawca zdarzenia, rozpaczliwie gestykulował, żeby natychmiast przerwać mecz. W końcu któryś Argentyńczyk zatrzymał akcję i wtedy okazało się, że sytuacja jest poważna - ekipa medyczna reanimowała zawodnika na boisku a bramkarz usiadł, schował głowę w dłonie i płakał.
Po kilku minutach znokautowany zawodnik odzyskał jako tako świadomość i można go było znieść na noszach za bramkę, a później pewnie do karetki. Na jedynym zbliżeniu, już w momencie transportu, widać było że ma gębę pełną waty i nieudolnie kciukiem chce dać znać publiczności, że jednak żyje. Na powtórkach jego zderzenia z bramkarzem widać, że utrata wszystkich zębów byłaby szczęśliwym dla niego finałem tego zdarzenia...

Patrząc na ten mecz, bądź co bądź naszych najbliższych przeciwników, wieszczę tu, że jeżeli dziś nie pokonamy przekonywująco Meksyku to dalszy udział reprezentacji Polski w tych mistrzostwach odbędzie się według wyświechtanego schematy: MECZ OTWARCIA - MECZ O WSZYSTKO - MECZ O HONOR. I będzie tak, jak to widziałem na śmiesznym memie - Polska reprezentacja poleciała na Mundial w eskorcie F16, ale wróci migiem. :lol:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105050
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

góral bagienny pisze: wtorek 22 lis 2022, 14:00jeżeli dziś nie pokonamy przekonywująco Meksyku
Co prawda słucham tylko jednym uchem ale nie zanosi się na pokonanie. Skąd mój wniosek? Otóż z jednego zdania z komentarza w TV. Według statystyk pierwszej połowy Meksyk strzelił w kierunku bramki przeciwnika cztery razy a Polska jeden. Przy czym wszystkie próby nie były w światło bramki...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67087
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Capricorn »

Nawet karnego nie strzelili... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105050
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Nie STRZELIŁ. Człowiek kreowany przez media na jednego z najlepszych piłkarzy świata...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33730
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Kiepski, dołujący mecz. Tu nie było tego, co ja kocham w piłce nożnej, tego czego już powąchałem tu w meczu USA-Walia, Holandia-Senegal, że o meczu naszych grupowych rywali nie wspomnę. Nie zawiódł mnie Kiwior, pewny był Szczęsny, godnie zaliczył swój setny reprezentacyjny występ Glik. A reszta? Ponoć w drugiej połowie grał Bielik, ponoć w kapitalnej formie jest Zieliński... Z Lewandowskiego taki jest pożytek, że wiąże dwóch, a czasem trzech obrońców, ale jak nie ma obsługi to jest tylko rubryką w protokole. Teraz jeszcze nie strzelił drugiego z rzędu karnego, no to i jego sytuacja psychiczna jest nie do pozazdroszczenia...
W sobotę MECZ O WSZYSTKO z Arabią Saudyjską. To może być bardzo bolesne doświadczenie. 8)

A za chwilę Francja zagra z Australią i, kto wie, może znów powieje footballową świeżością, tym razem od antypodów? :P
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33730
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

No i Kangury zaskoczyły Żabojadów i pierwsi zdobyli bramkę. Ale Koguty szybko się oddziobały i do przerwy prowadzą 2:1.
Mecz ciekawy chociaż nie pasjonujący.
Ale jeszcze wierzę w Australijczyków...
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33730
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Koniec złudzeń. Francuzi już prowadzą 4:1 i to raczej nie będzie wynikiem końcowym.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33730
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

A jednak na tym był koniec. Zdaje się że obydwa zespoły w porę przypomniały sobie że to tylko pierwszy mecz grupowy, wszystko jasne i szkoda nóg na dalszą walkę.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33730
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Niby już miałem sobie odpuścić, miałem skończyć ten mundialowy serial (thriller, czy brazylijską telenowelę, a może sickom?, to się jeszcze okaże) no, ale nie wytrzymałem i zerkałem na zasadzie... jedno oko na Maroko. Bo czemuś występy arabskich "kopciuszków" na ich terenie mnie teraz najbardziej ciekawią. No i owo Maroko jak równy z równym poczynało sobie z dość renomowaną wszak drużyną Chorwacką. A Chorwaci to coś jak Polska drużyna, tylko w wersji z nieco wyższej półki. Mamy po jednym zawodniku wybitnym (tu myślę o Modriciu, oczywiście) kilku grających w renomowanych klubach, a resztę stanowi tzw. utalentowana młodzież. Jest takie piłkarskie porzekadło, że lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Zdaje się, że Lewy woli stać a Modrić biegać, tylko że ani jedno nie jest w Polaka wykonaniu zawsze mądre, ani drugie w wykonaniu Chorwata głupie. Wspólną cechą jest dla mnie to, że jak nie ma dla nich właściwego "serwisu" do jakiego przyzwyczaili się w swoich klubach, to mogę sobie stać czy biegać, a i tak niewiele z tego wyniknie.
Oj, nabiegał się dziś Luka Modrić, a efekt z tego taki sam jak i ze stania Lewandowskiego, czyli 0:0. :lol:

Mamy ten Mundial pełen podtekstów , śmiesznych gróźb bojkotu, czy różnych gestów. Jedni przyklękają przed meczem (Oli oli Janko, Klęknij na kolanko, Obejmij swe boczki, Złap się za warkoczki, Umyj się, ubierz się I wybieraj kogo chcesz.), drudzy pyszczą, że tęczowe opaski założą, no, ale tylko pyszczą, dostać żółtą kartkę za tęczową opaskę, to się w końcu nie opłaca...
Inni nie śpiewają hymnu. I jak to porównać? Te gesty-protesty? Nie ma porównania. Bo jak porównać ryzyko żółtej kartki przed meczem, nabawienia się wody w kolanie (choć szansa niewielka) z ryzykiem pozbycia się głowy po powrocie do ojczyzny, której hymn się przemilczało.
Już jeden Pers-snookerowiec zapowiadał, że jeśli wygra to nie będzie się cieszył, bo ojczyzna krwawi... Wygrał, ale ta groźba nie była do końca zrealizowana, bo co prawda z radości nie skakał (co w snookerze jest raczej normą) ale już w pomeczowych wywiadach uśmiech całkowicie wymykał mu się spod kontroli. Jednak swojego Hossein Vafaei dopiął, gdyż zainteresowałem się o co chodzi, i cóż takiego w tym Iranie się dzieje, że odczuł on potrzebę zamanifestowania smutku. Ale Hossein ani słowem nie odezwał się, że protestuje przeciw aktualnej władzy, manifestował swoją jedność z irańskim narodem i smutek z aktualnych wydarzeń.
Piłkarze Iranu poszli dużo dalej i otwarcie w wywiadach ogłaszali, ze ich protest jest wymierzony w irańską władzę stosującą politykę przemocy i depczącą prawa i godność kobiet! No, za taką krytykę można tam zapłacić gardłem! A może tak nie jest, tylko media, którym mało sensacji w trakcie meczy, podsycają wyobraźnię publikując takie humbugi dla zaspokojenia oczekiwań reklamodawców.
Ryszardzie Kapuściński, jak mi Clę dzisiaj brak! 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67087
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Capricorn »

Nie wiem jak skończy się obecny mecz, ale zanosi się na sensację...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105050
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Niemcy w szoku to za mało powiedziane. Przegranej 1:2 z Japonią nie obstawiał chyba nikt...
Cholernie spodobał mi się Japoński bramkarz - w pewnym momencie obronił cztery strzały w przeciągu 1 minuty!
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ