Z którego operatora telekomunikacyjnego usług NIE KORZYSTA

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Nie polecam usług opertaora ...

Era
23
37%
Orange
19
30%
Play
5
8%
Plus
10
16%
CenterNet
3
5%
Mobyland
0
Brak głosów
żadnego z powyższych
3
5%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Packa pisze:musiała jeszce zapłacić za 1 doładowanie
A co? W umowie tego nie było? Czy nie chciało sie dokładnie przeczytac?
Packa
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2009, 19:09

Post autor: Packa »

Gdyby było to w umowie, w ogóle bym tu nie pisała :? Nie było w umowie - Zresztą Orange to oszuści i zdania o nich nie zmienie :|
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Packa pisze:Nie było w umowie
A w "Regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych ..." też nie było?
Packa
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2009, 19:09

Post autor: Packa »

Nie było. Jestem tego pewna, bo czytałam. Zresztą o Orange zdania nie zmienie. Dużo ludzi się na nich zawiadło...
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Packa pisze:Nie było. Jestem tego pewna, bo czytałam.
A co powiesz o tym:
"Abonent może wypowiedzieć umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych w każdym czasie, z zastrzeżeniem § 20 pkt. 7 i 8, ze skutkiem prawnym nie wcześniej niż na koniec okresu rozliczeniowego następującego bezpośrednio po okresie rozliczeniowym, w którym Orange Biuro Obsługi Klienta otrzymało pismo Abonenta o wypowiedzeniu umowy."

Może jednak niezbyt dokładnie czytałaś?
Packa
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2009, 19:09

Post autor: Packa »

No tak, tylko jej się juz kończyła umowa i dostała propozycję przedłużenia umowy, a nie że wcześniej zrezygnowała...
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Packa pisze:Nie było. Jestem tego pewna, bo czytałam. Zresztą o Orange zdania nie zmienie. Dużo ludzi się na nich zawiadło...
Ja mam już 5 rok będzie leciał, rodzice mają, brat ma, no i wiele osób z rodziny.
Dla mnie najbardziej przejrzyste oferty mają, żadnego mataczenia, kręcenia i jak podpisuje umowę, to ją czytam.... :twisted:
Packa
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2009, 19:09

Post autor: Packa »

Ale, nie ma co nawet dyskutować... :roll: Każdy wybiera sobie sam operatora z jakiego chce kożystać i wybiera tak, aby mu pasowało, ale nieczasem wychodzi tak, że nie wszystko nam pasuje i zmieniamy go. To indywidualna sprawa :)
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

Packa pisze:Ale, nie ma co nawet dyskutować... :roll: Każdy wybiera sobie sam operatora z jakiego chce kożystać i wybiera tak, aby mu pasowało, ale nieczasem wychodzi tak, że nie wszystko nam pasuje i zmieniamy go
A właśnie, że jest sens - warto korzystać z doświadczeń innych żeby nie zapłacić frycowego. :twisted:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Packa pisze:No tak, tylko jej się juz kończyła umowa i dostała propozycję przedłużenia umowy, a nie że wcześniej zrezygnowała...
OK, w "Regulaminie ..." jest też takie coś:
Umowa zawarta na czas określony przekształca się, po upływie czasu na jaki została zawarta, w umowę na czas nieokreślony, chyba że Abonent złożył dyspozycję nieprzedłużania umowy ponad okres na jaki została zawarta.

Była taka dyspozycja?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Packa pisze:Każdy wybiera sobie sam operatora z jakiego chce kożystać i wybiera tak, aby mu pasowało, ale nieczasem wychodzi tak, że nie wszystko nam pasuje i zmieniamy go. To indywidualna sprawa
Nie zawsze. Służbowy mam z kontraktu LP z Erą, której prywatnie nie wybrał bym za skarby świata bo ma słaby zasięg na większości terenu mego leśnictwa. Poza tym przy wymianie telefonów (po roku!) zaoferowali w promocji Samsunga J700, na którego dałem się nabrać. Okazało się, że model ten (o czym wiedzą wszyscy operatorzy) ma problemy z odbiorem sygnału nawet przy dobrym zasięgu. Efekt jest taki, że przerywa rozmowy w połowie, odmawia wykonywania połączeń itp. Brzydki kant ze strony Ery i gdyby to był mój prywatny wybór już bym poszedł się kłócić, ale tak... Poczekam rok i wezmę coś Nokii :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Piotrek pisze: Poczekam rok i wezmę coś Nokii
Za rok Piotrze może być to kosztowna imprezka, patrząc na cenniki w Era-biznes.Widać wyraźnie,że ten operator czyści magazyny.Mowa oczywiście o modelach za 1 pln i najniższej leśnej taryfie.Taka ich polityka,którą LP przyjmują w pokorze.
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

SZCZEPAN pisze:patrząc na cenniki w Era-biznes
Otóż to - lekko przesadzili ostatnio. W prywatnym abonamencie w Play mam telefon kupiony rok temu za 1 zł, a dzisiaj przy kwocie abonamentu dwukrotnie wyższej w Erze muszę do tego samego modelu prawie 60 zł dopłacić. Oj ...
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Corvus_Corax
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 18:05
Lokalizacja: ...bym nie był;o)

Post autor: Corvus_Corax »

Moim zdaniem PLAY oferuje obecnie to samo co pozostali operatorzy na początku swojej "kariery" na rynku usług telekomunikacyjnych. Musi złapać jak najwięcej klientów, a czym to zrobi jak nie tanimi telefonami i tanimi usługami. Pozostali póki co nałapali ile mogli i sprawdzają ilu klientów stracą.
Wydaje mi się, że na dłuższą metę PLAY nie utrzyma obecnego modelu pozyskiwania klientów bo te telefony, które tak hojnie rozdaje są jednak kosztowne. Złapią ilu mogą i zaczną na tej bazie się utrzymywać...Inne firmy już tak chętnie telefonów nie rozdają jak kiedyś. Już dawno policzyły, że lepiej utrzymywać dotychczasowych klientów niż łapać nowych na super oferty, bo doszło do tego że łapały klienta na dwa lata i po tym czasie on odchodził do konkurencji po nowy telefonik i nowe tanie usługi.

Swoją drogą zastanawiam się czy PLAY będzie zawsze ciągnął na sieci PLUS GSMu czy zainwestuje w swoją...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

SZCZEPAN pisze:Mowa oczywiście o modelach za 1 pln i najniższej leśnej taryfie
Z zasady nie korzystam z rozdawnictwa :wink: Pisałem o promocji czyli 79 PLN wraz ze słuchawką "przez sinozębnego".
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Corvus_Corax pisze:Pozostali póki co nałapali ile mogli i sprawdzają ilu klientów stracą.
Z 5 telefonów w rodzinie ani jeden w PLAY.Sam się dziwie dlaczego?
Corvus_Corax pisze: Już dawno policzyły, że lepiej utrzymywać dotychczasowych klientów
Dla nich napewno taniej.
Corvus_Corax pisze:Swoją drogą zastanawiam się czy PLAY będzie zawsze ciągnął na sieci PLUS GSMu czy zainwestuje w swoją...
Obecne warunki plusa im wystarczają na tyle , że łykną Mobilkinga .
Piotrek pisze:gdyby to był mój prywatny wybór już bym poszedł się kłócić
79 pln i nie twój wybór Piotrze? :shock:
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

SZCZEPAN pisze:79 pln i nie twój wybór Piotrze? :shock:
Ten jest mój. Ale nie ja jestem abonentem. Czyli nie maja o czym ze mną gadać.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Piotrek pisze: nie ja jestem abonentem. Czyli nie maja o czym ze mną gadać.
To fakt.Podobna sytuacja jak z neostradą.Umowa zawarta , za zgodą nadleśniczego , imiennie.Rachunki przychodzą na leśnictwo,a i tak odliczam od podatku.Takich kwiatków w LP cała łąka.
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Seeman
leśniczy
leśniczy
Posty: 607
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 10:02
Kontakt:

Post autor: Seeman »

Era - zniechęcił mnie kiepski zasięg w mojej okolicy.
Plus - służbowy, zasięg przyzwoity, rozmowy między np. mną czy szefem lub innym leśniczym free.
Orange - prywatny plus mobilny internet. Zasięg przyzwoity, ceny jakby już mniej, obsługa klienta w porządku. Internet 2G i chodzi to tak sobie, choć kłopotem są raczej konflikty sprzętowe modem-komputer. Kłopoty z funkcjonowaniem internetu, spowodowane np. awarią nadajnika zawsze korzystnie odbijały się na rachunku, ale - uwaga! - tylko po zgłoszeniu tego do BOK:) Zasięg 3G jest niestety mizerny, ale gdy raz sprawdziłem, to zrobiło na mnie to spore wrażenie - średnia prędkość transferu jakieś 2-3mega na obrzeżach metropolii. Ale mogę być w stosunku do Orange stronniczy, bo ostatnio (po 5 latach korzystania) raczyli mi zaproponować warunki, które ogólnie uznaję za korzystne. I tylko dlatego uratowali mnie dla siebie :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

SZCZEPAN pisze:Rachunki przychodzą na leśnictwo,a i tak odliczam od podatku.
Na rachunku jest "Leśnictwo X" czy imiennie leśniczy? Bo jeśli "Leśnictwo X" to możesz mieć problemy w przypadku kontroli skarbowej...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ