Z którego operatora telekomunikacyjnego usług NIE KORZYSTA

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Nie polecam usług opertaora ...

Era
23
37%
Orange
19
30%
Play
5
8%
Plus
10
16%
CenterNet
3
5%
Mobyland
0
Brak głosów
żadnego z powyższych
3
5%
 
Liczba głosów: 63

11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Poważna awaria w Play. MMS-y trafiają do złych adresatów

Post autor: 11 »

"Play zaliczył ogromną wpadkę. Wysyłając dziś MMS-a, wiadomość trafia nie do adresata, ale to przypadkowego numeru. Ta awaria poważnie uderza w naszą prywatność" - napisał na skrzynkę Kontaktu 24 @Arek. Podobnych zgłoszeń o problemie otrzymaliśmy jeszcze kilkanaście. Informację o awarii potwierdza nam konsultantka infolinii Play. Rzecznik sieci ma wyłączony telefon...
http://kontakt24.tvn.pl/temat,powazna-a ... goryId=496
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Odświeżyłem temat przez scalenie.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Dzięki
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

No to jeszcze raz odświeżę temat.
Otóż zastanawiam się nad zmianą operatora. Rozważam przejście do sieci Play.
Sieć reklamuje się tak:
Klienci Play mogą korzystać z zasięgu trzech sieci komórkowych.

Kiedy znajdziesz w Polsce takie miejsce, w którym nasza sieć nie ma zasięgu, skorzystasz tam z zasięgu sieci jednego z naszych dwóch partnerów. Bez różnicy w kosztach wykonasz usługę połączenia głosowego, wyślesz SMS-a, MMS-a albo skorzystasz z transmisji danych. Nie musisz dodatkowo konfigurować swojego telefonu.
I mam wątpliwość - jak to przełączanie między sieciami działa w praktyce? Czy nie ma przy tym zrywania połączeń, trudności z dodzwonieniem się itp?
Macie może jakieś swoje praktyczne doświadczenia z tą siecią? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

mam ten sam problem i też do play-a się skłaniam. Poradżcie.
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Dlaczego do play?
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Jarek pisze:Dlaczego do play?
Cenowo mają najkorzystniejszą ofertę. :|
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

A njumobile?
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Jarek pisze:A njumobile?
A to w ogóle poważny operator? Jakaś "nakładka" na Orange z tego co wiem.
Nie mają mapy zasięgu. Tymczasem u mnie Orange dotychczas zbyt dobrze nie działał. :|
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

A co to znaczy niepoważny/poważny operator?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Moja koleżanka z pracy właśnie niedawno przeszła do Play'a i w sumie przez większość ostatniego tygodnia narzekała na jakość połączeń i zasięg. Jak ja nie miałem problemów z T-mobile, tak jej często w trakcie rozmów ginął zasięg i musiała dreptać w celu jego odnalezienia ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Operator wirtualny zawsze nas skusi ceną bo nie ponosi kosztów utrzymania infrastruktury. Ale czy będzie równie skuteczny i stabilny co operator "rzeczywisty" :?:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Operator macierzysty zawsze będzie lepiej traktował swoich klientów od roamingowców.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

magda55 pisze: Poradżcie.
No to jako użytkownik Playa radzę. Nie wiem jak jest w miastach ale w warunkach leśnych choojnia na całego. Jakość połączeń niska, zasięgi dno mimo wszystkich kresek i przerywanie połączeń.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Kiedy używałem w lesie, miałem podobne odczucie, jak i Ci, do których dzwoniłem.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Nie będę tak dyplomatyczny jak poprzednik. Dołożę pretensje klientów, że się dodzwonić nie można. O pretensjach żony juz nie wspomnę by nie wyjść na pantofla :P
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jarek pisze:Operator macierzysty zawsze będzie lepiej traktował swoich klientów od roamingowców.
I tu wielka tajemnica wiary - otóż operator tak długo oferuje Ci niesamowite bonusy i promocje dopóki nie zostaniesz jego stałym klientem. Wówczas koniec. Masz co masz i masz się z tego cieszyć. Upusty na rozmowy czy SMS-y, dodatkowe urządzenia w atrakcyjnych cenach - zapomnij. Nie dla psa kiełbasa. Ty jesteś już "kupiony", "uwiązany u żłoba" i masz się cieszyć, że codzienna porcja karmy do żłoba trafia. :x
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Piotrek pisze:
Jarek pisze:Operator macierzysty zawsze będzie lepiej traktował swoich klientów od roamingowców.
I tu wielka tajemnica wiary - otóż operator tak długo oferuje Ci niesamowite bonusy i promocje dopóki nie zostaniesz jego stałym klientem. Wówczas koniec. Masz co masz i masz się z tego cieszyć. Upusty na rozmowy czy SMS-y, dodatkowe urządzenia w atrakcyjnych cenach - zapomnij. Nie dla psa kiełbasa. Ty jesteś już "kupiony", "uwiązany u żłoba" i masz się cieszyć, że codzienna porcja karmy do żłoba trafia. :x
Dlatego też - bo tmobile mnie olał zgodnie z diagnozą Piotra -kombinuję zmianę operatora z przeniesieniem numeru. Może jak poproszę o rozwiązanie umowy zreflektują się i zechcą zatrzymać lojalną klientkę :lol: Raz już mi się udało :wink:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Wujek Tułowice
leśniczy
leśniczy
Posty: 614
Rejestracja: niedziela 29 sie 2010, 23:05
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: Wujek Tułowice »

Jestem w play, u mnie zasięg ma jedynie dobrze orange i jade właśnie na ich zasięgu - narzekać nie mogę. W lesie konfiguruje ręcznie i jak nie złapie zasięgu play, orange lub plusa (z każdego z tych 3 można korzystać) to już faktycznie musi nie być zasięgu ;)
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

magdo55 - mam w domu 2 telefony w Play, ja jestem zadowolony, żona mniej (zasięg). Jeśli miałbym radzić, to kup starter i poświęć kilkanaście złotych na sprawdzenia, jak wygląda zasięg i jakość połączeń z miejsc, w których jesteś najczęściej (chyba że jesteś w ciągłej podróży - wtedy moja rada bezsensu).
Głos laika na Twoim forum!
ODPOWIEDZ