Z którego operatora telekomunikacyjnego usług NIE KORZYSTA

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Nie polecam usług opertaora ...

Era
23
37%
Orange
19
30%
Play
5
8%
Plus
10
16%
CenterNet
3
5%
Mobyland
0
Brak głosów
żadnego z powyższych
3
5%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Piotrek pisze:Na rachunku jest "Leśnictwo X" czy imiennie leśniczy? Bo jeśli "Leśnictwo X" to możesz mieć problemy w przypadku kontroli skarbowej...
Ja mam imiennie......... Nie wyobrażam sobie, by fakturę miało uiścić "leśnictwo X" :wink:
Nie zmienia to faktu, że gdy widzę obecne reklamy oferty "blue connect", to szlag mnie trafia.... :x Od pół roku nie mam otwieranej "pełnej" prędkości po rozpoczęciu okresu rozliczenia pomimo wielu reklamacji i monitów.......
Obrazek
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Jest leśnictwo X.I odliczam.Faktura przychodzi do mojej imiennej skrzynki na listy :lol:
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

SZCZEPAN pisze:Jest leśnictwo X.I odliczam.
Piotrek pisze:Bo jeśli "Leśnictwo X" to możesz mieć problemy w przypadku kontroli skarbowej...
Nie "możesz mieć", będziesz mieć kłopoty przy pierwszej kontroli.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Odświeżę trochę temat, ale nie w kontekście faktur (to ostatnio było omawiane w EKONOMII...). Chodzi mi o problem z operatorem, a dokładniej z dostępem do bezprzewodowego internetu.
Internet poprzez Blue Connect w sieci Era mam ponad 2 lata. Dotąd działał nieźle - łączę się przez modem i korzystam w domu na komputerze PC. Zasięg mam ekstra - mieszkam jakieś 800 m od wieży, teren jest otwarty. Pogorszyło się mniej więcej miesiąc temu. Objawy są dziwne: zasięg OK, telefon działa (7 kresek na 7), kontrolka na monitorze komputera wskazuje połączenie z max. prędkością 236,8 kB/s. Tymczasem faktyczna prędkość transferu spada do zera, albo poniżej 1 kB/s. I tak kilka razy dziennie, a w weekendy są fazy: działa, godzinę nie działa itd. Czasem przez dłuższy czas pojawia się komunikat: "nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem."
Zgłosiłem problem do BOA - potraktowali to jako oficjalną reklamację i jej nie uwzględnili. Przysłali mi pismo, w którym "rżną głupa" i próbują zwalić winę na mnie. Napisali mi, że prędkość max. może być obniżona przez przeszkody, zakłócenia itp. A w ogóle to w mojej okolicy sieć ma bardzo dobry zasięg.
Co zrobić jeśli problem się będzie nasilał?
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jak czas jakiś temu chwaliłem BC w Erze, tak teraz dobrego słowa powiedzieć nie mogę. W centrum miasta co i rusz rozłącza się, szuka, nie może połączyć. Być może to wina przesilenia. Gwarantowane 7Mb/s to czyta teoria. Na ogół to kilkadziesiąt Kb/s. więcej się nie wyciągnie. Najlepiej to sprawdzić choćby na: http://speedtest.net/
Używam w sumie BC nieregularnie, bo w domu mam dostęp przez "kablówkę" ale jest coraz gorzej i chyba nie przedłużę z Erą umowy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:Co zrobić jeśli problem się będzie nasilał?
Zmienić operatora.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ania tal
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3032
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 16:31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: ania tal »

....to ja jeszcze od siebie coś dodam co by zniechęcić osoby, które decydują się na BC ERA :twisted: przez dwa lata męczyłam się z dziadostwem ;/ aż przyszedł czas na rozwiązanie umowy- pamiętajcie by rezygnację zgłaszać miesiąc wcześniej :wink: po moim zgłoszeniu przysyłali mi sms-y, dzwonili, przysyłali pocztą oferty bym nie rezygnowała z netu :( a ja ładnie im podziękowałam za: braki połączeń mimo wspaniałego sygnału, spowalnianie mimo tego że prawie nie korzystałam z netu, wadliwy modem, który w naprawie był prawie miesiąc a zastępczego modemu nie dostałam i za miesiąc nie korzystania z netu musiałam zapłacić, do tego w ostatnim miesiącu przed końcem umowy zwolnili net do tego stopnia że w ogóle strony się nie otwierały :x :x :x .... to tyle z mojej strony :) pozdrawiam i życzę cierpliwości :)
PTAKI SĄ JAK ANIOŁY - PIĘKNE I TAJEMNICZE
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Piotrek pisze:
j24 pisze:Co zrobić jeśli problem się będzie nasilał?
Zmienić operatora.
To ja wiem - tylko, że do końca umowy jeszcze mi trochę (nawet sporo) zostało :(
Może zgłosić problem do UKE :?: A może skrupulatnie notować daty i godziny i pisać do ERY (reklamować) :?: Może to pomoże w razie czego rozwiązać umowę przed terminem bez tzw. kary :?: Liczyć na to, że operator poprawi jakość usługi pewnie nie ma co :(
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:A może skrupulatnie notować daty i godziny i pisać do ERY (reklamować) :?:
To koniecznie. Nękać reklamacjami na piśmie ile tylko się da. Rygorystycznie przestrzegać terminów i żądać tego samego. Korespondencja listami poleconymi. Trzeba mieć dokumentację na wypadek zakończenia sprawy np. przed Sądem Konsumenckim. A i do rozwiązania umowy bez kary będzie to argument.

PS. Podpytaj w Federacji Konsumentów czy możesz w swojej sytuacji zarzucić ERZE niezgodność towaru (usługi) z umową.

PPS. ORANGE wprowadza nową usługę opartą na transmisji CDMA (Code Division Multiple Access). To technologia, która zwiększa zasięg dwukrotnie (do 60km) w porównaniu z transmisja GSM/EDGE. Szybkość transferu też jest większa bo pasmo przenoszenia jest szersze.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Dzięki Piotrze - tak chyba będę musiał zrobić.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Długo to trwało ale się doigrali!
Zdecydowanie odradzam Era Blue-Connect. Kończy mi się właśnie umowa, więc zaproponowali mi nową. Jako stałemu klientowi na ... gorszych warunkach niż dotąd. :drunk:
Za tą samą cenę mniejszy limit danych. :( :lol: Po miesiącu odezwali się znowu i tym razem zaproponowali minimalnie lepszą niż obecna. Tyle, że od miesiąca internet działa do d... :x
Między godz. 17 a 21 prędkość zamiast max. 236,8 kb/s wynosi 5 - 20 kb/s. Tragedia. Żona się dziwi, jak Cię przy takim połączeniu nie trafi sz.... :evil: A Ty jeszcze moderujesz :roll:

Więc grzecznie podziękowałem PTC (na piśmie - poleconym) i właśnie zainstalowałem - pomyślnie -Neostradę TP.
Prędkość póki co przewyższa tą z umowy - jest 2,04 Mb/s (2 w umowie). A cena zbliżona do tego, co miałem.

Normalnie aż się nie mogę nadziwić. Klikam i od razu mam otwartą stronę. :)
Nie muszę iść do kuchni robić herbatę, czekając aż się otworzy. :) :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

j24 pisze:Nie muszę iść do kuchni robić herbatę, czekając aż się otworzy. :) :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:
Przestaniesz pić herbatę na rzecz piwa, mam nadzieję, gratuluję nowego neta :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

j24 pisze:Nie muszę iść do kuchni robić herbatę, czekając aż się otworzy.
Przez to o suchym pysku moderujesz :lol:
Też mam blueconnecta i mimo, że powinienem mieć 7,2 MB, to już przy połączeniu (trwa to dość długo) pokazuje, że 236 KB, ale w praktyce to jak piszesz, kilkanaście, w porywach do kilkudziesięciu. Dodam, że w centrum stolicy w miarę dużego kraju europejskiego. Czasem poza miastem działa o wiele lepiej. Na szczęście w domu mam neta przez UPC, a to śmiga.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Sten pisze:Czasem poza miastem działa o wiele lepiej.
Zapewne jak pamiętasz, w Twoich czterech ścianach iPlus też nie chciał działać o dziwo :(
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jarek pisze:Zapewne jak pamiętasz w Twoich czterech ścianach iPlus też nie chciał działać o dziwo :(
Bo moje dwie, a w sumie to i trzy, z tych czterech ścian, to złomowisko i pewnie dlatego :wink:
Komórki u mnie też różnie działają.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Jarek pisze: Zapewne jak pamiętasz, w Twoich czterech ścianach iPlus też nie chciał działać o dziwo :(
To gdzie Sten mieszka - w bunkrze jakowymś? :?: :wink: :shock: :lol:

Normalnie aż się nie mogę nacieszyć. :) Taką mam radochę. :jupi: Aż to do mnie nie podobne. :wow: Aż sobie do piwnicy zaleciałem po schłodzone :beer:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

j24 pisze:To gdzie Sten mieszka - w bunkrze jakowymś? :?: :wink: :shock: :lol:
A Ty myślałeś, że gdzie? :D
Ale w pracy mam jeszcze gorzej z blueconnectem, jeżeli to kogokolwiek pocieszy. Podobno pierwszeństwo mają połączenia telefoniczne, jak słyszałem.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

j24 :beer:
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Dzięki RR i wzajemnie :beer:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:Normalnie aż się nie mogę nacieszyć. :) Taką mam radochę. :jupi:
Ja to się zacząłem cieszyć parę lat temu, gdy TPSA zniosła limit transferu. Potrzebowałem bowiem dużych limitów jako, że często pobierałem z netu dość obszerne materiały niezbędne do mojego dodatkowego zajęcia. Przez ten cholerny limit musiałem kupić wówczas najszybszą wersję (6 mega), a to sporo kosztowało. Jaka radość, gdy limity znieśli i mogłem "zejść" na 1 mega :D
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ