Skany map gospodarczych jako część szczegółowego opisu

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Skany map gospodarczych jako część szczegółowego opisu

Post autor: 11 »

Czy skany mapy gospodarczej nadleśnictwa, wraz z naniesionymi na nich drogami wywozowymi, mogą być z punktu prawnego i wszelakich praw autorskich integralną częścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia, jako uzupełnienie szczegółowego opisu zamówienia?
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Nikt mi nie pomoże? :(
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

To od Ciebie zależy, jak dokładnie opiszesz przedmiot zamówienia. I nic nie stoi na przeszkodzie, aby opisać teren mapą, tylko do czego tak dokładnie to ma służyć? Pozyskanie opisujesz adresem leśnym, zrywkę - adresem, hodowlę, ochronę i co tam jeszcze - adresem. Każdy, kto chce startować na usługi leśne powinien mieć min. doświadczenia, np. rozumieć, że leśny ludek posługuje się adresem leśnym, jeśli tego nie wie, to i mapa nie pomoże. No chyba, że mapa do jeszcze czegoś innego.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Nie chodzi mi o wartość użyteczną dla Wykonawcy, ale o aspekt prawny, czy można je udostępniać publicznie (na www razem z SIWZ). Są to skany map gospodarczych, tzw. drzewostanówek, na które naniesiono sieć dróg wywozowych. Praktycznie całe nadleśnictwo.
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

Tu powinien wypowiedzieć się Sten, w sąsiednim temacie napisał o zespole zadaniowym, który miał opracowanie na ten temat popełnić. Zespół wg. zapowiedzi miał czas do 31.V, więc może już coś spłodził? Na zdrowy rozsądek, to czemuż by miały takie mapy tajnymi/poufnymi/zastrzeżonymi być?
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Jak wiesz, w LP nic nie jest do końca oczywiste, przekonał się o tym kiedyś jeden z naszych forumowych kolegów, który wysłał do nadleśnictw anonimową ankietę nt. używanego sprzętu komputerowego w biurach i się okazało, że oficjalnie zakazano wypełniać ją.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jarek pisze:Nie chodzi mi o wartość użyteczną dla Wykonawcy, ale o aspekt prawny, czy można je udostępniać publicznie (na www razem z SIWZ). Są to skany map gospodarczych, tzw. drzewostanówek, na które naniesiono sieć dróg wywozowych. Praktycznie całe nadleśnictwo.
Czy N-ctwo jest właścicielem tych map? Zapewne tak - N-ctwo zleciło ich wykonanie i zapłaciło za usługę. Czy jest na nich jakoweś zastrzeżenie powielania i rozpowszechniania? Zapewne nie - na mojej nie widzę więc i na Twojej pewnie nie ma. Czyli możesz je dołączyć.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Ok, ale może ujawniam jakąś tajemnicę handlową, albo strukturalno-własnościową? Nie wiem, zwyczajnie się zastanawiam. Co dzisiaj jest jawne jutro może być poufne.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jarek pisze:Ok, ale może ujawniam jakąś tajemnicę handlową, albo strukturalno-własnościową?
A tego to ja już nie wiem. Po prostu nie udało mi się do dziś dotrzeć i przeczytać czarno na białym co stanowi w LP jaką tajemnicę...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

piotrk pisze:Po prostu nie udało mi się do dziś dotrzeć i przeczytać czarno na białym co stanowi w LP jaką tajemnicę...
I to właśnie budzi we mnie zaniepokojenie i wątpliwości. Te mamy wisiałyby publicznie prawie miesiąc, a w tym czasie coś się wykluje i co?
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Jarku ja mniej więcej wiem, ale.... skonsultuję w poniedziałek z tęgimi głowami i napiszę co powiedzieli.
Jakby nie było mapy są własnością nadleśnictwa, a z tego co mnie się obiło o uszy nie ma pojęcia prawa autorskie. Właściciel może zrobic z nimi co chce (dobrze się palą, do WC nie za bardzo ;) ) Ale .. jeszcze zapytam :)
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

magda55 pisze:Jarku ja mniej więcej wiem, ale.... skonsultuję w poniedziałek z tęgimi głowami i napiszę co powiedzieli.
Dzięki, ale zwróć szczególną uwagę na ...
jarek pisze:ale może ujawniam jakąś tajemnicę handlową, albo strukturalno-własnościową? Nie wiem, zwyczajnie się zastanawiam. Co dzisiaj jest jawne jutro może być poufne.
A i nie jestem przekonany do końca do tej bezwzględnej własności nadleśnictwa.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jarek pisze:A i nie jestem przekonany do końca do tej bezwzględnej własności nadleśnictwa.
O tym to możesz być przekonany. Na 100% LP są właścicielem. A przez to Nadleśnictwa.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

O tym to możesz być przekonany. Na 100% LP są właścicielem. A przez to Nadleśnictwa.
Na 100% Tak, O to najbardziej buźkę pruję przy każdej okazji, że nie zabezpieczono praw autorskich :evil:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Skoro sprawa praw autorskich jest załatwiona to co z ich "publicznością"?
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

jeśli nie ma cechy - zastrzeżone, to może przyjść Każdy i poprosić o taką informację. W formie skanu, wydruku, czy jak tam będzie chciał.
w takim razie i Ty mapki możesz upublicznić jako część SIWZ skany z oznaczonymi miejscami wykonywania usług.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Może i tak, ale co innego poprosić i wydać jednej osobie, a co innego upublicznić samemu wszystko.
St. taksator
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 09 wrz 2008, 21:04
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: St. taksator »

Na każdej mapie, która "wychodzi" z BUL-u (O/Szczecinek) jest napis "Reprodukcja i kopiowanie wzbronione".
Mapy, które dostaje Nadleśnictwo, można oczywiście wykorzystywać w całości, ale już jakakolwiek przeróbka, np. skan fragmentu, to jest łamanie praw autorskich. :!: :!: :!: Właścicielem praw autorskich jest BULiGL, czyli wykonawca mapy. Nadleśnictwo jest właścicielem wydruków (bo za nie zapłaciło - zgodnie z zapisami w umowie).
Jeżeli się mylę, to proszę o sprostowanie.
St. taksator
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 09 wrz 2008, 21:04
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: St. taksator »

Chciałbym sprostować swój poprzedni post. Pogrzebałem trochę i znalazłem to:
Zarządzenie Nr 46 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 13 lipca 2004 r. w sprawie wprowadzenia w Lasach Państwowych zasad udostępniania danych. (ZU-042-37/2004)
http://www.lp.gov.pl/zd/z46-2004/dz_view
Gdy się poszpera trochę więcej, to można dojść np. do tego:

http://bip.lp.gov.pl/pl/bip/px_dg~rdlp_ ... anu_ul.pdf
Zarządzenie nr 16 Nadleśniczego Nadleśnictwa Czarna Białostocka z dnia 23 grudnia 2004 w sprawie wprowadzenia zasad udostępniania danych z planów urządzenia lasu.

Według mnie, chyba każdy Nadleśniczy był zobowiązany wydać takie zarządzenie. Także trzeba sprawdzić w konkretnym Nadleśnictwie, i napewno uzyskać pisemną zgodę Nadleśniczego, jeżeli chce się wykorzystać mapy do jakichś celów.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Pomimo lektury tych zarządzeń i załączników, nie jestem do końca przekonany do legalności udostępniania tych map w ten sposób w sieci www.
ODPOWIEDZ