Czy to koniec z przywilejemi wynikającymi z art. 5 ustawy

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zorro
początkujący
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 11:03
Lokalizacja: Kalifornia

Czy to koniec z przywilejemi wynikającymi z art. 5 ustawy

Post autor: Zorro »

Po nowelizacji, dobrodziejstwa art. 5 uPzp dotyczą jedynie usług wymienionych w załączniku II B do dyrektywy 2004/18/WE. Sęk w tym że nie ma tam usług leśnych, czy to oznacza, że przepisy tego artykułu już nas nie dotyczą?
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

Zorro pisze:przepisy tego artykułu już nas nie dotyczą?
byłam ostatnio na takim szkoleniu z noweliacji ustawy i tam wyraźnie nam powiedziano, że istnieje interpretacja, że ciągle obowiązuje nas ulgowe traktowanie
jestem teraz daleko od biura i nie jestem w stanie tego przytoczyc ale jeśli będzie taka potrzeba mogę odszukać i podrzucić Ci tą interpetację.. 8)
Zorro
początkujący
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 11:03
Lokalizacja: Kalifornia

Post autor: Zorro »

też byłem na takim szkoleniu i Pan powiedział, że prawdopodobnie jest po staremu ale od razu dodał, że to tylko jego zdanie i kilku jego kolegów i tak naprawdę to nikt nie wie jak interpretować zapis w załączniku "inne usługi" a w mądrej książce z komentarzami Pani napisała jasno, że wyłączono usługi leśne, chociaż należy zaczekać na wyroki sądów i innych komisji, jednym słowem tylko czekać na jakiś przetarg zrobiony na podstawie art. 5, później czekać na proteścik i wtedy może wszystko dopiero się wyjaśni
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Przecież można zrobić przetarg na normalnych zasadach.
Zorro
początkujący
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 11:03
Lokalizacja: Kalifornia

Post autor: Zorro »

wiem ze można a nawet trzeba, tylko jak wyperswadować przełożonemu że nie można oceniać doświadczenia, skoro jeżeli niby nadal podpadamy pod art. 5 to wtedy można, zresztą i tak pewnie będzie moja wina
skrzat
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 19:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Czy to koniec z przywilejemi wynikającymi z art. 5 usta

Post autor: skrzat »

[quote="Zorro"]Po nowelizacji, dobrodziejstwa art. 5 uPzp dotyczą jedynie usług wymienionych w załączniku II B do dyrektywy 2004/18/WE. Sęk w tym że nie ma tam usług leśnych, czy to oznacza, że przepisy tego artykułu już nas nie dotyczą?[/quo

Jestem również po szkoleniu i art 5 nadal obowiązuje. Wynika to właśnie z załącznika IIB do ww. dyrektywy, gdyż usługi związane z gospodarką leśną zalicza się do kategorii 27 ww. załącznika a do usług z tej kategorii można stosować art.5
skrzat
murzasihle
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 486
Rejestracja: niedziela 25 lis 2007, 10:37
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: murzasihle »

skrzat pisze:Jestem również po szkoleniu i art 5 nadal obowiązuje. Wynika to właśnie z załącznika IIB do ww. dyrektywy, gdyż usługi związane z gospodarką leśną zalicza się do kategorii 27 ww. załącznika a do usług z tej kategorii można stosować art.5
Ciekawe czy na kontroli NIKu przejdzie to tłumaczenie?
Obrazek
Zorro
początkujący
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 11:03
Lokalizacja: Kalifornia

Post autor: Zorro »

skrzat pisze:Wynika to właśnie z załącznika IIB do ww. dyrektywy, gdyż usługi związane z gospodarką leśną zalicza się do kategorii 27 ww. załącznika a do usług z tej kategorii można stosować art.5
o ile sie nie mylę to tam jest napisane "usługi inne" i nikt nie wie co to znaczy, czy Skrzat ma to czarno na białym, że te inne to właśnie są te leśne. Poza tym jeżeli wyjdzie coś nie tak to chyba marne będzie tłumaczenie, że robimy tak bo na szkoleniu powiedzieli że można.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Zorro pisze:Poza tym jeżeli wyjdzie coś nie tak to chyba marne będzie tłumaczenie, że robimy tak bo na szkoleniu powiedzieli że można.
I po co te szkolenia ?? żeby nie zapytać ile one kosztują ?? Ot LP.
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

Pozwólcie że wyjaśnię. Usługi leśne należą do usług niepriorytetowych i w myśl dyrektywy ciotki unijii podpadają pod art. 5. Więc bez obaw. Stosować w pełni, ale czy z korzyścią dla LP? Mam wątpliwości. :wink:
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Abigeil pisze:czy z korzyścią dla LP? Mam wątpliwości. :wink:
Bardzo jestem ciekaw Twoich wątpliwości - jako druga strona ??
Zorro
początkujący
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 11:03
Lokalizacja: Kalifornia

Post autor: Zorro »

Do wszystkich, którzy twierdzą że nadal podpadamy pod artykuł 5: bardzo proszę o podanie jakichś konkretnych ustaw, zarządzeń czy coś w tym stylu co to potwierdzają, a już szczególnie prośba do Abigeil, która wspomina o usługach niepriorytetowych o których pierwszy raz słyszę.
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

No to przeczytaj uważnie Ustawę i Dyrektywę ciotki Uniji. Usługi leśnictwa a także rolnictwa, ogrodnictwa i wiele innych właśnie są usługami niepriorytetowymi co do których ma zastosowanie złagodzenie rygorów Ustawy. Hej. :wink:
Zorro
początkujący
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 11:03
Lokalizacja: Kalifornia

Post autor: Zorro »

Abigeil pisze:No to przeczytaj uważnie Ustawę i Dyrektywę
dzięki, bardzo dobra rada, wszyscy przecież wolimy poczytać 176 stron Dyrektywy niż chociażby poświęcić ten czas dziecku. Bez urazy ale liczyłem na coś bardziej konkretnego.
skrzat
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 19:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: skrzat »

Zorro napisał:
o ile sie nie mylę to tam jest napisane "usługi inne" i nikt nie wie co to znaczy, czy Skrzat ma to czarno na białym, że te inne to właśnie są te leśne. Poza tym jeżeli wyjdzie coś nie tak to chyba marne będzie tłumaczenie, że robimy tak bo na szkoleniu powiedzieli że można.


Szkolenie prowadził Pan Jerzykowski i jego kancelaria prawna przygotowywała taką opinie dla RDLP Szczecin.
skrzat
ODPOWIEDZ