budowa domu na Ls5

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pnieweglow
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 16:57

budowa domu na Ls5

Post autor: pnieweglow »

witam,

wszystkich forumowiczow. Jesli moglbym prosic o porade jak w temacie. Przedstawie swoja sytuacje: planuje kupic a wlasciwie to juz prawie kupilem dzialke 8000 m2 ktora jest podzielona w ewidencji gruntow jako Ls i jako Lz5. Te Ls to wiadomo o co chodzi, to Lz5 to teren ktory podobno jest lesny zakrzewiony i ma powierzchnie ok. 1700 m2. Na tym terenie rosna sosny ale mysle ze maja wiecej niz 5 lat bo maja wysokosc okolo 50 m i szerokosc okolo 30 cm. Jesli kupie ta dzialke to ten caly teren 8000 m2 bedzie moj prywatny i tu moje pytanie czy jesli bede chcial budowac tam dom (na tej dzialcle 1700 m2)to czy musze uzyskiwac pozwolenie na wyciecie drzew pod teren domu czy nie musze ? Czy moge miec pewnosc ze jesli bedzie potrzeba takiego pozwolenia to urzad da mi takie pozwolenie? Za "chwile" bedzie opublikowany plan przestrzenny zagospodarowania tej dzialki ktora juz prawie kupilem wiec ozbacze jakie plany co do tego terenu 1700 m2 ma gmina. Poprzedni plan zagospodarowania podobno zezwalal na zabudowe jednorodzinna na terenie Lz5 w tej dzialce. A jesli uzyskam juz wszystkie zgody to czy macie moze znajomych czy sami sie tym paracie jesli chodzi o wycienke drzew i wykarczowanie pod teren domu? Co Wy na to wszystko?
dzieki wielkie z gory za odpowiedzi i rady

moj adres to pawel.nieweglowski@xetracom.pl

pozdrawiam
pawel
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

pnieweglow pisze:Za "chwile" bedzie opublikowany plan przestrzenny zagospodarowania tej dzialki ktora juz prawie kupilem wiec ozbacze jakie plany co do tego terenu 1700 m2 ma gmina.
Ja bym zrobiła odwrotnie :); najpierw plany, a potem kupno, żeby się nie obudzić "z ręką w nocniku". Poczekaj z kupnem, przez to forum przewinęło się mnóstwo ludzi, którzy mają problemy, bo się pospieszyli. :(
Awatar użytkownika
bupalus
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 18 lut 2007, 13:59
Lokalizacja: ...

Re: budowa domu na Ls5

Post autor: bupalus »

pnieweglow pisze: Na tym terenie rosna sosny ale mysle ze maja wiecej niz 5 lat bo maja wysokosc okolo 50 m i szerokosc okolo 30 cm.
Czy te sosny mają wysokość 50m? Coś za gorąco dzisiaj bo nie kapuje.
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Re: budowa domu na Ls5

Post autor: Kasia »

bupalus pisze:
pnieweglow pisze: Na tym terenie rosna sosny ale mysle ze maja wiecej niz 5 lat bo maja wysokosc okolo 50 m i szerokosc okolo 30 cm.
Czy te sosny mają wysokość 50m? Coś za gorąco dzisiaj bo nie kapuje.
JA myślałam, że 50 cm, ale jak na pięć lat to trochę mało, może to kosówka ;)
pnieweglow
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 16:57

Post autor: pnieweglow »

na wstepie dzieki wielkie za odpowiedz.
Oczywicie taki mam zamiar, ale sa problemy :
1. na uchwalenie planow zagospodarowania ostatecznego trzeba bedzie poczekac z kilka miesiecy mysle bo zanim rozpatrza wszytkie wnioski mieszkancow donosnie planow to minie ciut czasu.
2. Czlowiek ktory sprzedaje nie bedzie czekal tyle czasu az do uchwalenia planow ostatecznych tylko moze sprzedac komus innemu kto bedzie chcial zaryzykowac.

Dobre jest to w tym ze w najblizszy piatek podpisuje z tym czlowiekiem umowe przedstepna z zadatkiem i warunkiem ze na tej dzialce wg planow przestrzennych bedzie mozna budowac dom jedonorodzinny. Jesli tylko zobacze 4 czerwca po opublikowaniu ze dla tej dzialki przewidziano postawienie domu to raczej w druga strone tego nie zmienia i wtedy sfinalizuje umowe i spokojnie bede mogl poczekac az uchwala plan ostateczny. Okolo 7 czerwca odbiore wypis z tzw studium planow przestrzenych ktory bedzie potwierdzeniem opublikowanych planow. I mysle ze to wystarczy. A co Wy myslicie ?
dzieki
Pawel

[ Dodano: 2007-05-28, 22:43 ]
Kasia pisze:
bupalus pisze:
pnieweglow pisze: Na tym terenie rosna sosny ale mysle ze maja wiecej niz 5 lat bo maja wysokosc okolo 50 m i szerokosc okolo 30 cm.
Czy te sosny mają wysokość 50m? Coś za gorąco dzisiaj bo nie kapuje.
JA myślałam, że 50 cm, ale jak na pięć lat to trochę mało, może to kosówka ;)
na oko wg mnie sa wysokie. moze maja mniej niz 50 m ale sa wysokie.
pzdr
Pawel
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

pnieweglow pisze:2. Czlowiek ktory sprzedaje nie bedzie czekal tyle czasu az do uchwalenia planow
Ciekawe dlaczego nagle chce o sprzedać?

pnieweglow pisze:Dobre jest to w tym ze w najblizszy piatek podpisuje z tym czlowiekiem umowe przedstepna z zadatkiem i warunkiem ze na tej dzialce wg planow przestrzennych bedzie mozna budowac dom jedonorodzinny.
A zaliczka przepadnia.


Jakiś program mi się włączył w głowie, nazywa się Holmes, Sherlock Holmes ;)

[ Dodano: 2007-05-28, 22:47 ]
pnieweglow pisze:na oko wg mnie sa wysokie. moze maja mniej niz 50 m ale sa wysokie.
pzdr
Pawel
Paweł, 50 metrów?? To zabytki jakieś! Cuda natury!
pnieweglow
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 16:57

Post autor: pnieweglow »

Kasia pisze:
pnieweglow pisze:2. Czlowiek ktory sprzedaje nie bedzie czekal tyle czasu az do uchwalenia planow
Ciekawe dlaczego nagle chce o sprzedać?

pnieweglow pisze:Dobre jest to w tym ze w najblizszy piatek podpisuje z tym czlowiekiem umowe przedstepna z zadatkiem i warunkiem ze na tej dzialce wg planow przestrzennych bedzie mozna budowac dom jedonorodzinny.
A zaliczka przepadnia.


Jakiś program mi się włączył w głowie, nazywa się Holmes, Sherlock Holmes ;)

Dziale chce sprzeadc bo ma podobo dlugi, poza tym kupuje przez agencje wiec bubla by nie sprzedawali ludziom.

Umowa jest tak skonstruowana ze zaliczka nie przepada.
pzdr
Pawel

[ Dodano: 2007-05-28, 22:47 ]
pnieweglow pisze:na oko wg mnie sa wysokie. moze maja mniej niz 50 m ale sa wysokie.
pzdr
Pawel
Paweł, 50 metrów?? To zabytki jakieś! Cuda natury!


[ Dodano: 2007-05-28, 22:53 ]
Kasia pisze:
pnieweglow pisze:2. Czlowiek ktory sprzedaje nie bedzie czekal tyle czasu az do uchwalenia planow
Ciekawe dlaczego nagle chce o sprzedać?

pnieweglow pisze:Dobre jest to w tym ze w najblizszy piatek podpisuje z tym czlowiekiem umowe przedstepna z zadatkiem i warunkiem ze na tej dzialce wg planow przestrzennych bedzie mozna budowac dom jedonorodzinny.
A zaliczka przepadnia.


Jakiś program mi się włączył w głowie, nazywa się Holmes, Sherlock Holmes ;)

[ Dodano: 2007-05-28, 22:47 ]
pnieweglow pisze:na oko wg mnie sa wysokie. moze maja mniej niz 50 m ale sa wysokie.
pzdr
Pawel
Paweł, 50 metrów?? To zabytki jakieś! Cuda natury!

bardzo mozliwe ze maja ponizej tego ale na moje oczy sa dsc wysokie, ale moze to zludzenie. A ile sosny maja wysokosci przy zalozeniu ze szerokosc to okolo 30 cm?
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Czekaj, Paweł, wymierz obwód pnia, na wysokości pierśnicy. Potem zobaczymy, bo jak to takie kolosy jak piszesz, to może być problem z wycięciem. Ale z tego co ja wiem, to sosny nie sątakie wysokie, wysokość LIMBY może dochodzić do 25 m, ale to są wyjątkowe drzewa.
pnieweglow
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 16:57

Post autor: pnieweglow »

Kasia pisze:Czekaj, Paweł, wymierz obwód pnia, na wysokości pierśnicy. Potem zobaczymy, bo jak to takie kolosy jak piszesz, to może być problem z wycięciem. Ale z tego co ja wiem, to sosny nie sątakie wysokie, wysokość LIMBY może dochodzić do 25 m, ale to są wyjątkowe drzewa.
w srode bede tam jechal i poprostu zrobie zdjecia. BTW obwod mam liczyc na wysokosci 130 cm ? Jak sobie teraz wyobrazilem to chyba przesadzam, 10 m w mieszkaniu mi wyszlo a co dopiero 50 m. Zrobie zdjatki i pokaze. Drzewa wygladaja mniej wiecej tak ze od gruntu do prawie samego szczytu drzewa nie ma lisci, igiel dopiero na samej gorze na koronie jest sporo galezi.
ALbo jeszcze inaczej, zobacz zalacznik to bardzo podobne drzewa i z tego zdjecia wynika ze jak beda tamte mialy 15 m to moze bedzie dobrze :)))))))) chyba dzis bylo za goraco i przesadzilem z tymi rozmiarami. sorry
pzdr
Pawel
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
bupalus
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 18 lut 2007, 13:59
Lokalizacja: ...

Post autor: bupalus »

Jakbyś jeszcze mógł napisać cene za tą działkę.80 arów ładnego lasu może być więcej warte niz ta ziemia. Ale przekwalfikowanie Lz czy Ls na inną działke może być trudne. I po podpisaniu umowy nawej wstępnej uważaj na złodziei. Po sprzedaniu ludzie mogą się dowiedzieć że jest nowy właściciel, a drewno w cenie.
Przerabiałem sprawę działki leśnej na budowlaną po zmianach ustrojowych jak miejscowy hrabia odzyskał 150 ha lasu i wszystko od ręki sprzedał. Podstawą było "pozbycie się" rosnących na działce drzew tylko wycięcie paru hektarów od razu nie było możliwe. Mam nadzieje że to sie już nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Widzisz, Paweł, to nie takie proste. Bupalus ma rację, żeby nie było tak, że potem na tej swojej działce będziesz sobie mógł namiot rozbić...
pnieweglow
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 16:57

Post autor: pnieweglow »

Kasia pisze:Widzisz, Paweł, to nie takie proste. Bupalus ma rację, żeby nie było tak, że potem na tej swojej działce będziesz sobie mógł namiot rozbić...
Wiem ale ja mam zamiar wlasnie poczekac do ogloszenia planow przestrzennych dla tych terenow i jesli beda Ok czyli bedzie napsiane ze te 1700 m nadaje sie na zabudowe jednorodzinna to nic nie powinno stac na przeszkodzie. Poza tym tak jak pisalem te 8000 jest podzielone na jakby dwie czesci 1700 m to dzialka wg rejestru gruntow o symbolu LZ5 a pozostala czesc tej dzialki to LS (na LS nie da sie wybudowac ale na LZ5 podobno tak). Widzialem mapke w gminie i tam jest faktycznie podzilone tak jak napisalem LZ5 i LS. Czlowiek sprzedaje te 1700 m po 100 zl i dodaje 6300 m za darmo bo i tak z tym by nigdy nic nie zrobil ani domu nie postawilby ani nic innego chyba ze tak jak piszecie namiot.
pzdr Pawel
ODPOWIEDZ