Norma- surowiec drzewny, podział, terminologia, symbole

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
loganberry
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: środa 01 wrz 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków

Norma- surowiec drzewny, podział, terminologia, symbole

Post autor: loganberry »

Witam serdecznie,
Ma jakaś dusza życzliwa normę PN-93/D-02002 surowiec drzewny, podział, terminologia, symbole?
Internet zawiódł, wszystko przekonałam. Normę PN-D-95000 znalazłam a tamtej już nie.
Proszę poratujcie mnie bo muszę na jutro przyswoić :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Z normami nie jest łatwo. Jak Ci bardzo zależy możesz zakupić w wersji elektronicznej na stronie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
loganberry
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: środa 01 wrz 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: loganberry »

W tym problem, że jej tam nie ma. :(
kolorowe kredki

Re: Norma- surowiec drzewny, podział, terminologia, symbole

Post autor: kolorowe kredki »

loganberry pisze: Proszę poratujcie mnie bo muszę na jutro przyswoić :)
Rychło w czas.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

loganberry pisze:W tym problem, że jej tam nie ma. :(
Jest i kosztuje niecałe 20 zeta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
loganberry
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: środa 01 wrz 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: loganberry »

Sten pisze:
loganberry pisze:W tym problem, że jej tam nie ma. :(
Jest i kosztuje niecałe 20 zeta.
No to nie wiem, wszystko przeciwko mnie i mi akurat tej nie wyszukuje.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Jest i kosztuje niecałe 20 zeta.
Pokaż zrzut ekranu z wyszukaną normą bo nie uwierzę.
Bo może ja nie umiem obsługiwać dostępnej w necie wyszukiwarki PKN.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Pytasz Piotrze o to? http://sklep.pkn.pl/pn-d-02002-1993p.html
Norma co prawda wycofana, ale wydaje się, że można ją kupić bo do koszyka wskoczyła.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

No to ich wyszukiwarka jest do dupy. Wpisanie oryginalnego numeru normy (w formie podanej przez loganberry czyli PN-93/D-02002) daje w odpowiedzi wynik:
Nie znaleziono żadnych produktów odpowiadających podanym kryteriom. Zmodyfikuj swoje zapytanie.
Brak jest w wyszukiwarce pola wyszukiwania po słowach kluczowych więc wpisanie w tytule tego co napisała loganberry (surowiec drzewny, podział, terminologia, symbole) również przynosi taki sam wynik. Po wyszukiwarka wyszukuje ciągu znaków "jak jest" a nie występujących w nim słów.
Wyszukiwarka do poprawki. Szukający może nie znać ani aktualnego symbolu ani dokładnego tytułu, a jednak powinien móc bez trudu odszukać to o co pyta. I to jest do zrobienia. Nie ma, że się "nie da". Do roboty informatycy PKN :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ja pojechałem zwyczajnym trybem, znaczy ctrl+v w okienko wujka G i z listy wybrałem sklep PKN. Na liście pojawiła się rzeczona :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:znaczy ctrl+v w okienko wujka G
Na to nie wpadłem. Po informacji Stena, że jest w sklepie PKN poszedłem od razu do ich wyszukiwarki...
A przy okazji, ja mam w FF pod PPM (po zaznaczeniu tekstu na stronie) opcję "Szukaj w Google". W ogóle nie korzystam przy szukaniu z ctrl+c/ctrl+v :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze: ja mam w FF pod PPM (po zaznaczeniu tekstu na stronie) opcję "Szukaj w Google"
Ja też, ale czemuś nie korzystam z tej funkcji. Stare nawyki najpewniej... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Chyba wiem, co się stało. Po pierwsze numer normy. loganberry podała taki PN-93/D-0200, a prawidłowa numeracja to PN-D-0200:1993 Jednak wystarczy w "szukajce" wkleić numer PN-D-0200 i wówczas pojawią się wszystkie normy od 1964 roku :) A po drugie nie jestem pewien, czy pojawią się od razu, bo ja zmieniłem jeszcze w zaawansowanych opcjach szukania "aktualne" na "wszystkie".

EDIT: zmiana aktualne na wszystkie jest i tak jednorazowa. Wyszukiwarka domyślnie przechodzi ponownie w tryb "aktualne".
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:loganberry podała taki PN-93/D-0200, a prawidłowa numeracja to PN-D-0200:1993 Jednak wystarczy w "szukajce" wkleić numer PN-D-0200 i wówczas pojawią się wszystkie normy od 1964 roku
Ale trzeba o tym wiedzieć, że PKN zmienił numeracje norm i obecnie prawidłowa postać numeru jest taka właśnie. Skąd mam o tym wiedzieć? Mam tylko numer przepisany z jakichś starych dokumentów/książek i tam podany jest numer w brzmieniu jakie zostało opublikowane w tych dawnych czasach.
Capricorn pisze:ja zmieniłem jeszcze w zaawansowanych opcjach szukania "aktualne" na "wszystkie"
No na tak oczywistą rzecz to ja wpadłem od razu...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
yahoo
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: sobota 28 kwie 2012, 11:39
Lokalizacja: stąd

Post autor: yahoo »

loganberry, podaj maila na PW. :)
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ