Pytanie

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidwa
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 21:13

Pytanie

Post autor: dawidwa »

Witam
Ze swojej niewiedzy zaparkowałem samochód ok 10m od drogi głównej w lesie. Po powrocie otrzymałem upomnienie od strażnika leśnego z art. 161 oraz mandat od straży gminnej z art.161. Pytanie: czy na drodze leśnej mogę dostać mandat od straży gminnej? Straż gminna twierdza Ola, że jest to dojazd do ośrodka chociaż żadnego znaku informującego, że jest tam ośrodek nie było. A jeżeli jest to droga gminna to dlaczego dostaję upomnienie od strażnika leśnego? Bo za jedno wykroczenie dostałem dwie kary od dwóch różnych instytucji, bo brakowało tylko policji bym otrzymał trzecią karę za postój samochodem. Dziękuję za informacje.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Jeżeli byłeś 10 m od drogi to niezależnie od jej statusu ( droga wewnętrzna LP potocznie "leśna" lub publiczna - czyli gminna, powiatowa itp.) to formalnie naruszyłeś zakaz wjazdu do lasu.
Zresztą to podstawowe pytanie czyj las i czyja droga.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105139
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Glaca pisze:formalnie naruszyłeś zakaz wjazdu do lasu
I postoju. :)
Ale pytanie było inne - czy Straż Gminna mogła ukarać? I tego bez znajomości szczegółów nie rozstrzygniemy. A "gdybanie" w tej sytuacji przyniesie więcej szkody niż pożytku...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

dawidwa
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 21:13

Post autor: dawidwa »

Witam
Dziękuje za odpowiedzi. Tak straż może karać, pozwala jej na to ustawa o straży z 1997r. Temat można zamknąć.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105139
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dawidwa pisze:Tak straż może karać, pozwala jej na to ustawa o straży z 1997r.
To i owszem. Ale mnie interesuje, czy wszystkie służby mogą karać za to samo wykroczenie? I ile czasu musi minąć od ukarania przez jedną, zanim do czynności karania przystąpi druga :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

dawidwa
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 21:13

Post autor: dawidwa »

Policja również może ukarać, ale wówczas pokazać im należy pierwsze ukaranie i oni nie mogą po raz drugi za to samo ukarać tego samego dnia. Taką informację udzielił strażnik, ale czy to pewne to trudno stwierdzić.
ODPOWIEDZ