Kłodowanie So

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Jak nic trzeba znów powołać specjalny zespół zadaniowy coby problem spotęgował. Najlepiej zarządzeniem do zarządzenia :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Ale jeszcze nie słyszałem o firmie, która byłaby zainteresowana kupowaniem tego po cenie "uśrednionej" pomiędzy B i C. I nie dziwi mnie brak zainteresowania... :wink:
Zrobiono dobrze wszystkim tylko nie tym, którzy odpowiadają za manipulację i odbiórki.

Trzeba skończyć z tym kretyńskim pomysłem na odbiórki grupowo. Trzy najlepsze klasy (A,B,C) razem w jednym sortymencie - najlepiej w kategorii drewna stosowego, odbiór jak drewna stosowego, i właśnie jedna uśredniona cena. Nie podoba się - to niech kupuje dłużyce z opcją wyboru tylko poszczególnych klas. Pora się otrząsnąć z zachwytu nad kłodą bo obecnie to makabra i nic więcej.
Amen
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77785
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... kłodowane, ze względu na konkretne wymiary, powinny być odbierane jak drewno stosowe z odpowiednim przelicznikiem ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
lastel

Post autor: lastel »

Tylko kto tu podejmie jakiekolwiek poważniejsze decyzje . DGLP lotto , tak jak Janukowyczowi Ukraina .
cis
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: środa 14 lip 2010, 15:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: cis »

Witam
mam pytanie odnośnie rozchodu kłód metodą statystyczną. Przykład:
mam mygłę o numerze 12345 i masą 10m3.
Wprowadziłem na KW dla odbiorcy x metodą statystyczną 4m3 , czy pozostałe 6m3 mogę później wysłać do innego odbiorcy? Czy jest możliwe wprowadzenie tej resztówki na inny KW do innego odbiorcy?
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Lepiej rozchoduj to met. grupową a nie statystyczną. Miałem problem z takim stostem drewna kłodowanego-jeden odbiorca i dwie umowy. Nie rozchodujesz tą metodą na 2 umowy i na 2 kwity, jakiś błąd softu rejestratora...
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

trzezwylesnik pisze: Nie rozchodujesz tą metodą na 2 umowy i na 2 kwity, jakiś błąd softu rejestratora...
Rozchodujesz.
Najpierw KW nr 1.
Transfer.
Potem KW nr 2.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Glaca pisze:Rozchodujesz.
Najpierw KW nr 1.
Transfer.
Potem KW nr 2.
Soft nie przewiduje sytuacji gdy jednocześnie, w tym samym miejscu i czasie, ładujesz dwa pojazdy (lub jeden :) ) do jednego odbiorcy, na dwie rożne umowy. Co w sumie jest błędem tego softu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Metoda statystyczna to moim zdaniem kiepski pomysł na sprzedaż kłód do różnych odbiorców. Statystycznie dostaną co trzeba, ale faktycznie już niekoniecznie. Jak masz tego raptem 10 m3, to rób grupowo.
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
Helenka
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3395
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 18:08

Post autor: Helenka »

Metoda statystyczna jest dobra, gdy całą kłodę bierze jeden odbiorca. U nas jest wielu odbiorców. Dlatego wolę metode grupową. Za każdym razem przy odbiórce kłód zastanawiam się, kiedy wreszcie ktoś zdecyduje,żeby to odbierać stosowo :wink:
"Kochaj, ucz się i pracuj - to trzy najważniejsze przykazania życia Inków. Kochaj siebie jako człowieka, kochaj innych ludzi i kochaj Boga, który Cię stworzył. Ucz się, czyli poszukuj wiedzy, rozwijaj się i Bądź coraz lepszym człowiekiem. I pracuj. Bo praca uszlachetnia." (B.Pawlikowska)
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Helenka pisze: Za każdym razem przy odbiórce kłód ....
Odbiórka to nic. Przebojem jest rozchód. ;/
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Jest o wiele łatwiej niż kilka lat temu czy też miesięcy...
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

To już "jedna płytka do jednego odbiorcy" nie obowiązuje?
ODPOWIEDZ