Potrzebuję zdjęć rębni IVD i V

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rutek
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: środa 20 kwie 2016, 11:46

Potrzebuję zdjęć rębni IVD i V

Post autor: Rutek »

Dzień dobry
Jestem studentem leśnictwa, muszę przygotować prezentację multimedialną na THL dotyczącą rębni IVD oraz V. Chciałbym, żeby prezentacja wypadła dobrze. Potrzebuję w związku z tym zdjęć drzewostanów zagospodarowanych rębnią IVD (stopniową gniazdową udoskonaloną) oraz rębnią V (las przerębowy/rębnia ciągła). Jako że rębnie te stosuje się przede wszystkim na terenach górskich, zwłaszcza w drzewostanach jodłowych, nie mam możliwości sfotografowania ich w okolicach Poznania. Jeżeli ktoś z Państwa jest w posiadaniu jakichkolwiek zdjęć takich drzewostanów, bardzo proszę o umożliwienie wykorzystania ich w prezentacji i przesłanie na mojego e-maila: 19k-rsky95@wp.pl
Będę wdzięczny. :)

pozdrawiam serdecznie,
Darz Bór!
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Rutek, ta strona może być pomocna
http://rebnie.wl.sggw.pl
Temat był robiony na zlecenie DGLP więc jest ogólnodostępny
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Rutek
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: środa 20 kwie 2016, 11:46

Post autor: Rutek »

Korzystam z tej strony, jednak prowadzący zajęcia zdaje się prosił, by nie zamieszczać schematów dostępnych na niej. Raczej tyczy się to również zdjęć. Ponawiam więc prośbę :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Rutek pisze:prowadzący zajęcia zdaje się prosił, by nie zamieszczać schematów dostępnych na niej
No to jakie? Przecie to są schematy z oficjalnych ZHL??? Innych nie ma...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Piotrek, koledze chodzi o zdjęcia wykonane przez kogoś w terenie, w swoim nadleśnictwie.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Rutek
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: środa 20 kwie 2016, 11:46

Post autor: Rutek »

Schematy wykonałem na podstawie tych na stronie www, w paincie, jak większość studentów.
Wiem, że to brzmi nierozsądnie że nie możemy z nich korzystać, ale głupio wyszłoby, gdyby kilku studentów przedstawiało prezentacje dokładnie z takimi samymi schematami.
filipesku, dokładnie takich właśnie zdjęć bym potrzebował.
Jak się nie uda to trudno, przekrój rasu też narysuję w paincie. :D :lol:
Misieq
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 00:43
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Misieq »

Rutek narysuj je ręcznie ja Panu prowadzącemu narysowałem ręcznie i wstawiłem do prezentacji i był zadowolony. :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

filipesku pisze:Piotrek, koledze chodzi o zdjęcia wykonane przez kogoś w terenie, w swoim nadleśnictwie.
Zdjęcia - rozumiem. Ale jak można narysować inny schemat niż ten z ZHL??? Może panu prowadzącemu chodziło o to, żeby nie robić Ctrl+C/Ctrl+V ze strony o rębniach... No ale to on chce aby słuchacze zrozumieli schemat rębni czy sprawdzić ich zdolności rysunkowe?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Lukasz105
początkujący
początkujący
Posty: 201
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 12:37
Lokalizacja: z Puszczy

Post autor: Lukasz105 »

Wejdź na BDL, znajdź takie wydzielenie gdzie jest rębnia IV lubV ( V trudno znaleźć- polecam nadl. Zagnańsk i Jednostki Kontrolne z rębnią V w d-stanach jodłowych ), wejdź na geoportal ,znajdź to co znalazłeś w BDL, przełącz się na odpowiednią warstwę na geoportalu i zrób screen , potem wklej do paint i obrób zdjęcia . Może coś będzie widać - chociaż będziesz miał jeden etap cięć np. gniazda dla jodły.

Coś ten nick RUTEK mi mówi , Ciekawe?
,,Rób w życiu to co lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować''
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Lukasz tam na stronie wszystkie podkłady są więc geoportal też a i wydruk się można dopatrzeć :wink:
Rutek
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: środa 20 kwie 2016, 11:46

Post autor: Rutek »

Dziękuję Wam bardzo za porady. Generalnie okazało się, że wszystkich prezentacji nie zdążyliśmy przerobić i moją będę przedstawiał, jeśli w ogóle, w czerwcu. Do tego czasu pewnie zdążę zrobić zdjęcia samemu, skoro wreszcie mam jako tako pojęcie jak te Rębnie wyglądają, do czego służą i gdzie ich szukać.
Jeśli jednak ktoś specjalnie wykonałby zdjęcia, proszę przesłać a ja zrobię z nich użytek na koniec semestru.
Powinienem usunąć temat?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Rutek pisze:Powinienem usunąć temat?
Absolutnie nie :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ