Autorzy książek, artykułów o "zbieractwie"

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Szymon91
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 23 lut 2016, 12:21

Autorzy książek, artykułów o "zbieractwie"

Post autor: Szymon91 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Trochę niezręcznie się czuję, że to mój pierwszy post i od razu proszę o pomoc :oops: Zaprzyjaźniony podleśniczy polecił mi to forum, zapewniając, że tutejsze tęgie głowy pomogą mi z moim problemem. Do rzeczy. Piszę pracę na temat wykorzystania surowców leśnych przez lokalne społeczności. Do pracy stworzyłem ankietę i na tej podstawie zamierzam zbadać: jak często udają się do lasu, co pozyskują, po co, dlaczego, ile, za ile, itp. Wszystko szło jak po maśle do momentu w którym dostałem pstryczek w nos od biblioteki, a w zasadzie od samego siebie, gdyż nie wyszło mi znalezienie praktycznie żadnych sensownych informacji na ten temat, tu także prośba skierowana w Państwa stronę. Czy znacie jakichkolwiek autorów którzy posiadają w swoim dorobku książki lub artykuły związane ze zbieractwem surowców leśnych?
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Szymon91, i słusznie, że czujesz się niezręcznie.... Bo jeśli wizytę na Forum zaczynasz od prośby o pomoc, to byłoby miło gdybyś najpierw się z nami przywitał... tutaj: http://www.lasypolskie.pl/viewforum.php?f=45
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zdaje się, że jest książka pt. Uboczne użytkowanie lasu. Autora w tej chwili nie pamiętam. Na forum jest wątek z wykazami pozycji książkowych w posiadaniu forumowiczów.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Jest też trochę artykułów i materiałów z różnych publikacji, które można wyszukać za pomocą wyszukiwarek (oczywiście) internetowych...
Bardzo możliwe też, że coś mogło ukazać się z Biblioteczki leśniczego lub postępów techniki w leśnictwie.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Znalazłem wątek o leśnej literaturze:
http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=28520
90. Grochowski W. – Uboczna produkcja leśna, PWN 1976
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Szymon91
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 23 lut 2016, 12:21

Post autor: Szymon91 »

Dziękuje za pomoc i zainteresowanie tematem. Sam nie pozostawałem bezczynny i gdyby ktoś miał podobny problem to polecam także:
1.Tradycje zbiorów grzybów leśnych w Polsce Andrzej Grzywacz
2.PROBLEMY UŻYTKOWANIA JADALNYCH GRZYBÓW W POLSKICH LASACH Andrzej Grzywacz
3.Problemy udostępniania lasów w kontekście użytkowania zasobów runa Paweł Staniszewski, Emilia Janeczko
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Postępy techniki w leśnictwie, zeszyt 124 "Znaczenie ubocznego użytkowania lasu" 2013.
Biblioteczka leśniczego, zeszyt 367 " Zasady użytkowania leśnych produktów ubocznych" 2014.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
ODPOWIEDZ