białoruś jumz z orbitolem

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pepsiboss
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2013, 15:49

białoruś jumz z orbitolem

Post autor: Pepsiboss »

Witam
mam pytanie odnosnie przerobienia ukladu kierowniczego w jumzie na orbitol.
dokladniej mi chodzi czy obritol moge podlaczyc do zwyklej pompy olejowej ktora obsluguje tylni podosnik..
dzieki za odp :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105139
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nie wiem czy można podłączyć do pompy tylnego podnośnika ale Agrotrader oferuje zestawy wspomagania kierownicy w częściach:
[center]Obrazek[/center]
i nie piszą o konieczności dokupienia do niego pompy. Zgaduję wiec, że gdzieś to podłączyć można. Niestety po wiedzę gdzie, musisz udać się do kogoś innego :(
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

damia102
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 14:50
Lokalizacja: skraj Borów

Post autor: damia102 »

chyba powinieneś mieć osobną pompę jak do każdego wspomagania. na zdjęciu od kolegi jest pompa pokazana pzrynajmniej tak mi się wydaje :lol:
z tego co wiem to raczej pompy podnośnika nie używasz cały czas i w orbitolu masz dużo rzadszy olej.
lionek
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 21:45

Post autor: lionek »

Musisz mieć osobną pompę, nie da rady podłączyć od pompy podnośnika. Pompa od orbitolu musi mieć przelew, jeśli skręcisz na maxa, a pompa od podnośnika nie może mieć żadnych przelewów.
Awatar użytkownika
Mechamaniak
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 16:51

Post autor: Mechamaniak »

W JUMZ-ie z przodu, po lewej stronie silnika, jest pompa układu hydraulicznego. Na wysokości tej pompy, ale od przodu silnika, jest zaślepka na pokrywie rozrządu. Tam wchodzi druga pompa od koparki Białorusa, chyba nawet właśnie służy do układu wspomagania ;)
piotrekbia89
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 13:10

Post autor: piotrekbia89 »

Witam do wspomagania nie powinno się podłączać pompy od podnośnika
naprzeciwko pompy zasilającej tuz jest miejsce na pompę wspomagania ( pompa nsz 10)
zależy od rocznika jumza w starszych były one zaślepione blaszką w tych nieco nowszych były już tam montowane pompy zasilające serwomechanizm wspomagania

nowa pompa nsz 10 do wspomagania kosztuje 90zł + uszczelki ( zwróć uwagę na kierunek obrotu bo są lewe i prawe )

co do oleju to jest on pobierany z tego samego zbiornika co do hydrauliki tuza

lionek o jakim przelewie Ty mówisz ? w pompie nie ma nic takiego jest to zwykła pompa zębata, zjawiskiem tym o którym wspomniałeś zajmuje się orbitrol :lol:

mam nadzieję ze pomogłem :D
ODPOWIEDZ