Gdzie zrobić kurs pilarza?

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Marek Musiał
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2012, 09:24
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Marek Musiał »

W zeszłym roku robiłem kurs pilarza [... mod ...] w ośrodku w Wieluniu. W zeszłym roku kosztował około 400 złotych i trwał jakieś 16 godzin.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Kurs obsługi pilarek łańcuchowych - spalinowych składa się z częsci teoretycznej i praktycznej (16 h) oraz kończy się egzaminem wewnętrznym i wydaniem stosownego zaświadczenia o ukończeniu kursu pilarza zgodnie ze wzorem MEN. W trakcie trwania szkolenia uczestnicy otrzymują wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe. Zajęcia praktyczne na kursie trwają aż 10 godz., natomiast teoria 6 godz.
Naprawdę tylko 16 godzin !! :cry:

Jeżeli nie zmieniło się zarządzenie to to nie jest zgodne z prawem. O ile pamiętam, taki kurs powinien trwać ok 110 godzin.
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

zul pisze:Jeżeli nie zmieniło się zarządzenie to to nie jest zgodne z prawem. O ile pamiętam, taki kurs powinien trwać ok 110 godzin.
Nawet więcej!
Program Ministerstwa Pracy to 194h, program Lasów Państwowych to 144h
Marek Musiał pisze:W zeszłym roku robiłem kurs pilarza [... mod ...] w ośrodku w Wieluniu. W zeszłym roku kosztował około 400 złotych i trwał jakieś 16 godzin.
To są jakieś jaja i nic więcej.
16h to nawet za mało na teorie :?
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

Niedługo będą kursy korespondencyjne :wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105139
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

acer_75 pisze:Nawet więcej!
Program Ministerstwa Pracy to 194h, program Lasów Państwowych to 144h
Bo zdaje się, że zapis mówi o tym, że nie może być krótszy niż 110 h.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

kamillo pisze:Niedługo będą kursy korespondencyjne :wink:
:lol:
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Marek Musiał pisze:W zeszłym roku robiłem kurs pilarza [... mod ...] w ośrodku w Wieluniu. W zeszłym roku kosztował około 400 złotych i trwał jakieś 16 godzin.
Podejrzewam, że chodzi tu o kurs doszkalający z zakresu np. kurs pilarza terenów zieleni, arborysty.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
mikus151
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 18 sty 2013, 18:12
Lokalizacja: Jędrzejów

kurs pilarza - gdzie?

Post autor: mikus151 »

fajny i dobry kurs pilarza robiłem niedawno w Zwoleniu. trwał 10 dni od rana do wieczora- od rana do 15 zajęcia w lesie a po południu intensywna teoria. firma się nazywa mforest jeśli dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
J.Walker
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 21 sty 2010, 14:16
Lokalizacja: Bory Dolnośląskie

Post autor: J.Walker »

mikus151 pisze:intensywna teoria
mikus151 pisze:10 dni
prawie jak w technikum kiedy ja robiłem kurs pilarza :D
KASKABASKA666
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: środa 21 lis 2012, 22:54
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: KASKABASKA666 »

Muszę załatwić swojemu pracownikowi kurs pilarza. Niestety moje najbliższe nadleśnictwo nie organizuje już kursów, a nie będe ukrywać że zależałoby mi na darmowych lub w przystępnej cenie. Jestem z Kluczbork - czyli wojewódzctwo opolskie wchodzi w gre. Czy ktoś ma namiary na jakąś firmę, która organizuje takie kursy? Jak również przydałyby mi się pomocnicze materiały dydaktyczne- " kurs kwalifikacyjny dla operatorów pił mechanicznych do ścinki drzew " . Z góry dziękuje za każdą wskazówkę.

Pozdrawiam :)
julian
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 21 paź 2015, 20:43

Post autor: julian »

Sam szukałem informacji na temat uprawnień na pilarza. Czy są potrzebne czy nie? Potrzebuje tego szkolenia do pracy przy przerzynce, Byłem mega zdziwiony kiedy znalazłem na jednym forum wpis w którym ktoś wkleił dziennik ustaw nr 161 poz 1141 z 24 sierpnia 2006. Wychodzi na to że muszę zrobić ten papier. Co prawda znalazłem w necie firme z łodzi, ale nie znam jeszcze ceny. Napiszę jak będę po.
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

Nie wiem szczerze mówiąc co w tym mega dziwnego, do jazdy samochodem też potrzebne jest prawo jazdy.
To nie wbijanie gwoździa młotkiem, tylko operowanie czymś, co przy braku umiejętności w każdej chwili może pozbawić cię kończyny.
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Na znanym portalu aukcyjnym możesz nabyć uprawnienia i certyfikat za odpowiednią sumę.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

trzezwylesnik pisze:Na znanym portalu aukcyjnym możesz nabyć uprawnienia i certyfikat za odpowiednią sumę.
Późniejsze przyszywanie kończyny, czy bandaż - w razie wypadku - gratis. Funduje NFZ. :(
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
aries
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: środa 21 paź 2015, 20:55
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: aries »

Aż coś mi się robi jak czytam takie rzeczy, jak można tak lekkomyślnie podchodzić i wręcz igrać sobie ze zdrowiem swoim i innych. Owszem czasem uprawnienia na pewne rzeczy to tylko papier i wydane pieniądze, ale jak pisze aldebaran, aby umieć coś obsłużyć bezpiecznie potrzeba potwierdzenia umiejetnosci obsługiwania się. Ja bym nie wsiadł do samochodu z kimś kto mówiłby ze prawka co prawda nie ma ale swietnie jeździ. To na tej samej zasadzie. Lepiej zrobić kurs, papier i miec pewność ze posiadło sie odpowiednia wiedze na ten temat :)
crede quod habes et habes
ODPOWIEDZ