Pompa na WOM

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AliQ
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 19:09
Lokalizacja: Polska

Pompa na WOM

Post autor: AliQ »

Witam
Szukam porady od znających temat.

Kupiłem niedawno przyczepę 8 ton do zrywki i zastanawiam się czy kupić pompę na WOM bo jakoś to wolno chodzi wszystko z pompy ciągnika, a poza tym myślę, że mniej paliwa spalałby ciągnik, ponieważ teraz musi mieć około 1500 obrotów żeby w miarę to wszystko chodziło, czy dobrze myślę ?

[mod] Zestaw 90 L pompa hydrauliczna PZS-C-72X-50 + multiplikator 1:3,8

Czy taka pompa byłaby dobra (jeśli nie to jaka) i czy nie byłoby problemów z podłączeniem na WOM, bo czytałem, że nieraz są problemy bo nie ma miejsca, a wymiarów pomp nie znam.

Sprzęt:
Ciągnik Renault 95-14, przyczepa kellfri 8T

Dziekuje
Kiedyś to drwale(i konie) mieli "przerąbane" ;)
tajga
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 15:05

Post autor: tajga »

myśle że pompa 45 l spokojnie wystarczy ja mam z hylmetu za 500 zł, pracuje przy maskinerze 10.5 t spokojnie daje rade dzwig pracuje płynnie i szybko z ciągnikiem renault 133.54 przy obrotach 900, wałek 540. Dziennie zrywam spokojnie 50 m3 pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
AliQ
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 19:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: AliQ »

Dzięki za szybką odpowiedz, a podpowiedz mi jeszcze jak ze spalaniem, dużo dziennie ON spali i czy będie oszczędność po założeniu tej pompy, a i jeszcze jedno (wiem strasznie dużo tych pytań ale jestem troche zielony ;) ) czy 45 l to Renia nie ma tyle ?

A zbiornik kupowałeś czy robiłeś sam ? I jak duży zbiornik ?
Kiedyś to drwale(i konie) mieli "przerąbane" ;)
Krystiano
początkujący
początkujący
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 12:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: Krystiano »

Jeżeli będziesz kupował pompę to tylko tłoczkową!
tajga
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 15:05

Post autor: tajga »

Renia może i ma ale niezależna pompa to co innego...spalanie na poziomie 25 litrów na 8 godzin pracy
Awatar użytkownika
AliQ
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 19:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: AliQ »

Krystiano pisze:Jeżeli będziesz kupował pompę to tylko tłoczkową!
Myślę że na początek starczy zwykła zębata, tłoczkowa to już spory koszt.

tajga szkoda że nie odpowiedziałeś na wszystkie pytania, ale dzięki i za to :)
Kiedyś to drwale(i konie) mieli "przerąbane" ;)
Krystiano
początkujący
początkujący
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 12:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: Krystiano »

Ale po co kupować najpierw zębatą a potem zmieniać ? lepiej od razu dołożyć i kupić tłoczkową, dłużej wytrzyma i olej się tak nie grzeje. Ja mam zębatą i żałuję, że nie wziąłem tłoczkowej.
tajga
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 15:05

Post autor: tajga »

Zbiornik mam 60 litrów kupowałem razem z przyczepą.
ziuciu6661
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa 22 lip 2015, 23:02

Post autor: ziuciu6661 »

witam mam pytanko kupiłem przyczepe z kellfri 8 ton i na samym początku ładnie podnosiła jest u mnie 3 miesiąc i nagłe wszystko spadło co to moze byc pompa czy rozdzielacz
piotrek1300rr
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 20:12
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne

Re: Pompa na WOM

Post autor: piotrek1300rr »

AliQ pisze: Zestaw 90 L pompa hydrauliczna PZS-C-72X-50 + multiplikator 1:3,8

Mieliśmy taki zestaw po 2 miesiącach multiplikator rozwaliło. Hds szybko chodził ale był słaby aby np;dwie kłody 5m podnieść.Olej grzał się bardzo ,nawet chłodnica nie pomagała.A wyła jak cyklop :D

Kupiliśmy używana tłoczkową firmy Parker i multiplikator do niej 1:2,dźwig minimalnie wolniej chodzi a siła nie porównywalnie większa jest no i olej ma przyzwoita temperaturę teraz :)

Kupuj tłoczkową i się nie zastanawiaj.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

ziuciu6661 pisze:witam mam pytanko kupiłem przyczepe z kellfri 8 ton i na samym początku ładnie podnosiła jest u mnie 3 miesiąc i nagłe wszystko spadło co to moze byc pompa czy rozdzielacz
Ziuciu kupiłes,,szajze,, najsamwpierw sprawdż olej. :lol: :roll:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Witam,
Pompę należy dobrać parametrami , czyli wydatkiem do rozdzielacza. Wydatek pompy na jeden obrót jej wałka. Traktor zazwyczaj pracuje na obrotach przy których WOM ma 540 obrotów, do tego należy doliczyć przełożenie multiplikatora. Za duży wydatek pompy powoduje grzanie się oleju , straty kosztem paliwa oraz większa amortyzacja sprzętu. Pompa o zbyt małym wydatku powoduje wolniejszą pracę żurawia. Część pomp tłoczkowych ma możliwość zmiany wydatku.
Pompy zębate są tanie dobrze sobie radzą z przyczepami leśnymi.
Jeśli "wszystko spada" sprawdzić należy zawór przelewowy na sekcji wstępnej rozdzielacza, może coś podeszło pod niego, następnie klin zębatki wałka pompy jak wchodzi w multiplikator. Jeśli jest tam multiplikator, bo pytający nie podaje. Zakładając że jest sprawdzasz od WOM-u ... czy multiplikator przenosi napęd, czy w pompie nie ukręciło wałka ...także w zbiorniku czy coś nie przyblokowało wypływu oleju...Chyba ze ktoś dla bardziej lub mniej udanego żartu pozamieniał węże na rozdzielaczu.

Teraz zmieniając temat, to już kolejny raz spotykam się z sytuacją na tym forum że pojawia się użytkownik X z jednym postem i pisze że psuje się "cała przyczepa" tej marki, Nie podając szczegółów(jaka pompa , jaki rozdzielacz, jakie objawy, czy usterka wystąpiła nagle , czy się pogłębiała ) pyta o rozwiązanie - trochę to nie logiczne. Moim zdaniem tak się nie powinno przeprowadzać polityki handlowej, bo to nie ładnie. Podkreślam że to tylko moje zdanie.
Kompania Leśna
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 12:50

Pompa

Post autor: Kompania Leśna »

Tak jak koledzy piszą mozesz zastosować pompe zębatą lub tłoczkową . szkoda ze nie piszesz jaki konkretnie masz model żurawia i jaki rozdzielacz. pnieważ jezeli jest mały to może spokojnie pracować na pompie zębatej jeżeli około 7 metrów to tłoczkową bym proponował jeżeli około 8,5 metra to można pokusić się o rozwiązanie hydrauliczne z pompą LS o zmiennej wydajności . w razie pytań pisz na priv .

pozdrawiam Konrad
ODPOWIEDZ