Staż w RDLP Poznań

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tobikedz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 251
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 13:21
Lokalizacja: Duże miasto

Staż w RDLP Poznań

Post autor: tobikedz »

Hej

Na końcu września będę składał papiery na staż do dyrekcji Poznańskiej. Mam jednak pare pytań i mam nadzieje, że znajomość tej tematyki przez niektórych pozwoli mi na nie znaleźć odpowiedź

1. Słyszałem, że w tym roku ma być sporo osób chętnych w tej dyrekcji. Myślę że będzie egzamin przed stażowy, zwłaszcza dotyczących Nadleśnictw blisko Poznania, jak m.in. Oborniki czy Łopuchówko, gdzie najbardziej zależy mi na Obornikach, gdzie nadleśnictwa blisko Poznańskie są najbardziej oblegane. Zatem co mogą wymagać na takim egzaminie ? Myślę, że znajomość instrukcji BHP, ustawy o lasach i zasad hodowli lasu napewno. Jednak czy będą też wymagać znajomość instrukcji ochrony lasu czy urządzania lasu też? Jakie ewentualne wiadomość powinienem sobie jeszcze odświeżyć?

2. Miałem możliwość odbycia 2 miesięcznego stażu w ramach uczelnie w BULiGL (prace siedliskowe). Mogę stwierdzić śmiało, że praca w terenie mnie spełnia. Sama perspektywa pracy w Lasach na tym poziomie zarobków jest bardziej kusząca niż w BULiGL. Jednak jeśli sie nie uda w lasach, to z miła chęcią bym podją pracę w urządzaniu. Słyszałem, że jest też możliwość odbycia 3/4 stażu w lasach i 1/4 w BULiGL. Może jest też odbycia połowy stażu w Lasach a połowy w urządzaniu ? Jak się zapatrujecie na taką perspektywę, czy to nie jest zbytnie przekombinowanie?

3. Czy to prawda że w bardziej obleganych leśnictwach, jak koło dużych miast, z reguły konkursy na stanowiska podleśniczego są ustawione. Słyszałem o takim jednym konkursie koło miasta wojewódzkiego (nie podam nazwy, bo nie chcę nikogo na czyjeś jednej wypowiedzi oskarżać), że jeden koleś startował w gronie 80 innych osób. Połowa odpadła na starcie bo albo mieli same technikum , albo samą magisterke na leśnym, a wymagano pełne studia wyższe (czy tak można?). Przy drugim podejściu, zostało kilka osób które szły łeb w łeb. Jednak z niewiadomych przyczyn, jedna osoba miała 2 razy wynik lepszy niż pozostali, którzy mieli podobnie świetne wyniki. Jak to skomentować? (może pisze tak nie szczegółowo, ale tą rozmowe z tym Panem miałem na wiosnę i niektóre szczegóły wyleciały mi z głowy)
My borów włodarze
Stajem przy sztandarze.
Darz Bór! – tak hasło brzmi,
Gra hejnał chór -
Darz Bór! – Darz Bór!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W RDLP Warszawa ostatnio była taka tematyka:

Zakres tematyczny egzaminu obejmuje:


Ustawę z dnia 28 września 1991 roku o lasach z późn. zmianami (tekst jednolity Dz.U. z 2014, poz. 1153),
Ustawę z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody z późn. zmianami (tekst jednolity Dz.U. 2013, poz. 627),
"Instrukcję ochrony lasu" stanowiącą załącznik do zarządzenia nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 22 listopada 2011 roku, obowiązującym w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych od dnia 1 stycznia 2012 roku (część II tom II),
"Zasady hodowli lasu" stanowiące załącznik do zarządzenia nr 53 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 21 listopada 2011 roku, obowiązujące w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych od dnia 1 stycznia 2012 roku.
Normę PN-93/D-02002 Surowiec drzewny. podział, terminologia i symbole,
Normę Pn-D-95000:2002 Surowiec drzewny. pomiar, obliczanie miąższości i cechowanie.

Wydaje mi się, że w Poznaniu może być podobnie.
Powodzenia :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
tobikedz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 251
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 13:21
Lokalizacja: Duże miasto

Post autor: tobikedz »

My borów włodarze
Stajem przy sztandarze.
Darz Bór! – tak hasło brzmi,
Gra hejnał chór -
Darz Bór! – Darz Bór!
ODPOWIEDZ