Zapraszam do galerii

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Zapraszam do galerii

Post autor: Naj »

Witam
Użytkowników pilarek zapraszam do galerii. Dzisiaj trochę na wesoło..
:lol: :lol: :lol:

http://www.galeria.husqvarna.net.pl/thu ... p?album=20
Awatar użytkownika
adaś
początkujący
początkujący
Posty: 185
Rejestracja: wtorek 13 mar 2007, 12:38

Post autor: adaś »

świetne :) bardzo fajny pomysł na fotografie :D pozdrawiam/czekam na więcej 8)
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Użytkowników, czy morderców pilarek? :lol:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

zulus pisze:Użytkowników, czy morderców pilarek? :lol:
Użytkowników, którzy wszystko wiedzą najlepiej :jupi:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

adaś pisze:świetne :) bardzo fajny pomysł na fotografie...
Jak ktoś pozna swoją pilarkę i się przyzna, dostanie odznaczenie (wirtualne... :lol: )
Awatar użytkownika
syczek
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 21 gru 2009, 21:47

Post autor: syczek »

Fotografia edukacyjna :)

Dawno temu zajrzałem kilka razy na forum, na którym znajduje się wymieniona galeria fotek, nawet napisałem kilka postów np. że czasami czyszczę w pilarkach żeberka cylindra-wyśmiano mnie, według forumowiczów z "pilarza" fachowcy nie czyszczą żeberek. To samo dotyczy oleju do mieszanki-najlepszy=najtańszy czyli sklep ogrodniczy, Allegro, stacja benzynowa, podobno nie ma żadnej różnicy w porównaniu do firmowych, a jak nie ma to po co przepłacać :lol: efekty takiego podejścia widoczne na zdjęciach.
Aaaa z tego co pamiętam większość tamtejszych forumowiczów dziwiła się, że ograniczniki zdejmuję ręcznie płaskim pilnikiem, kilka-kilkanaście razy na łańcuch, bo normalnie to podobno robi się szlifierką tylko raz-mniej więcej po zużyciu połowy zęba łańcucha :)

edit
o tym, że za dawnych czasów w LP, po zakończeniu pracy pilarką łańcuch zawsze wędrował na noc do brytwanny z olejem nawet nie wspominałem, nikt by pewnie nie uwierzył :lol:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

syczek pisze:Fotografia edukacyjna :) ..., według forumowiczów z "pilarza" fachowcy nie czyszczą żeberek. To samo dotyczy oleju do mieszanki-najlepszy=najtańszy czyli sklep ogrodniczy, Allegro, stacja...
O żeberkach jeszcze będzie serial... :P Forum "pilarz" jest specyficzne. Jeśli przejrzysz galerię, to widać, że głównymi dyskutantami są "arboryści", natomiast prawie nie ma tam firm typowo leśnych/większych, czyli rzeczywistych drwali (w albumach prezentacja ścinki bez kasku... :x ). Stąd i tematyka dość specyficzna... (no, i niektóre dyskusje, hmmm.... :oops: ). Starałem się prostować niektóre, dziwne poglądy, ale wywołuje to niemiłą agresję... :( Korzystam z galerii tego forum, bo nasza jest fatalna: małe zdjęcia, mała przejrzystość :? . Czy admin nie mógłby czegoś zrobić? To są przecież gotowce. Ta w "pilarzu" też nie jest ideałem, ale o niebo sprawniejsza...
Puk, puk ...Adminie.... :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
syczek
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 21 gru 2009, 21:47

Post autor: syczek »

Nie wiem czy to dobre miejsce na taki post, najwyżej admini przeniosą lub usuną.

Kolego Naj, dysponujesz może fotkami pilarki Partner, podobnej do HSQ65?? Były to jedne z pierwszych pilarek spalinowych, które trafiły do polskich lasów w latach zdaje się sześćdziesiątych. Modelu niestety nie pamiętam, ale pilarka profi, po zatankowaniu z prowadnicą 50cm ważyła ok. 10-12kg, wszystko skręcone na sztywno bez amortyzacji.
Z góry dzięki za fotki :)
Ewentualnie zakupię taką pilarkę, bez względu na jej stan.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

syczek pisze: Kolego Naj, dysponujesz może fotkami pilarki Partner, ...zakupię taką pilarkę, bez względu na jej stan.
Chciałeś, masz :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

syczek pisze:...Naj, dysponujesz może fotkami pilarki Partner...
Ewentualnie zakupię taką pilarkę, bez względu na jej stan.
R11 nie był podobny do H65. Sprowadzono go do PL kilka k (przez kilka lat). Na jego wzór i podobieństwo powstała BK3 :wink: . Szwedziki plagiat olali, bo liczyli na sprzedaż licencji, i w 75 im sie to udało... :)
Pierwszą pilarką sprowadzana w istotnych ilościach był jednak Partner C6 - z gaźnikiem pływakowym. W kompletacji pierwszych partii był... wał ze śrubą go napędu łodzi/kajaka. Leśni zachodzili w głowę, co to, aż któryś nadleśny przyczepił piłę do łódki i popłynął...
Jak znajdę do kolekcji, dam znać...
Aha, jeszcze był amerykański Cinton, ale szukam modelu...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
syczek
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 21 gru 2009, 21:47

Post autor: syczek »

Fotki ciekawe, dzięki, ale to nie R11 :(
Partner, o którego mi chodzi był nowszy od R11, coś a'la h65. Nigdzie nie mogę znaleźć fotek tej maszynki, a chodziło ich u nas sporo z tego co wiem.
Ten "mój" był cały metalowy, żółty, z korkami wlewu paliwa i oleju po jednej stronie-tam gdzie teraz jest zazwyczaj wlew oleju, gaźnik na membranach, łożysko igiełkowe smarowane przez wał :)
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

syczek pisze:Fotki ciekawe, dzięki, ale to nie R11 :(
Syczkuuuu!
To jest Partner R11 na 120% (jak mawiał pewien polityk). On jest koloru żółtego, tylko na zdjęciu brudny a w dodatku na tej cholernej stronie kolory są popieprzone (Admin, Admin :*) Własnymi ręcami :wink: nim pracowałem, rok 1966 - 1969 (ozlp Łódź). WSK sobie kupiłem... Świadków mam :shock: A Ty mówisz, że nie :x . Po robocie to palce na łyżce się nie zginały, tak dawał popalić wibracyjnie... (ja już wtedy miałem kapitalizm - taki malutki - i godziny pracy mnie nie obowiazywały :jupi: ) Coś Ci się pokręciło. Jeśli to, o czym mówisz było żółte i strasznie wyło, to był Clinton D65. Partnerów z tylnym uchwytem zamkniętym do PL nie sprowadzano.
Czy o to Ci chodzi?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Naj pisze:On jest koloru żółtego, tylko na zdjęciu brudny a w dodatku na tej cholernej stronie kolory są popieprzone (Admin, Admin :*
Kliknij proszę w zdjęcie i się poprawi :)
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Jarek pisze:Kliknij proszę w zdjęcie i się poprawi :)
Patrz, a ja na to nie wpadłem :roll: ... i zaraz na Admina :prosze:
Awatar użytkownika
syczek
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 21 gru 2009, 21:47

Post autor: syczek »

Naj pisze:
syczek pisze:Fotki ciekawe, dzięki, ale to nie R11 :(
Syczkuuuu!
To jest Partner R11 na 120% (jak mawiał pewien polityk). On jest koloru żółtego, tylko na zdjęciu brudny a w dodatku na tej cholernej stronie kolory są popieprzone (Admin, Admin :*) Własnymi ręcami :wink: nim pracowałem, rok 1966 - 1969 (ozlp Łódź). WSK sobie kupiłem... Świadków mam :shock: A Ty mówisz, że nie :x . Po robocie to palce na łyżce się nie zginały, tak dawał popalić wibracyjnie... (ja już wtedy miałem kapitalizm - taki malutki - i godziny pracy mnie nie obowiazywały :jupi: ) Coś Ci się pokręciło. Jeśli to, o czym mówisz było żółte i strasznie wyło, to był Clinton D65. Partnerów z tylnym uchwytem zamkniętym do PL nie sprowadzano.
Czy o to Ci chodzi?
Hehehe nie zrozumieliśmy się, a raczej to ja się źle wyraziłem :D oczywiście na fotce jest r11, natomiast ja miałm na myśli to, że ten model którego ja poszukuję to nie r11. Ten, którego szukam miał właśnie zamknięty tylny uchwyt i była to nowsza konstrukcja, bardziej przypominała h65, a nie r11, tylko nigdzie za cholerę nie mogę znaleźć fotek tego modelu, szukam też na Allegro od dłuższego czasu jakiegoś do remontu, ale nic nie ma. Do PL musiały być sprowadzane, być może jakaś partia próbna czy coś, bo u mnie chodziło kilka sztuk i to dość długo bo aż do wprowadzenia peeski.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

syczek pisze: ... model którego ja poszukuję to nie r11. Ten, którego szukam miał właśnie zamknięty tylny uchwyt i była to nowsza konstrukcja, bardziej przypominała h65, a nie r11...
Z Partnerów był sprowadzany jeszcze C6, ale on był z gaźnikiem opadowym. I na pewno nie chodzi Ci o Clintona D65? Prawie na pewno nie było w PL Partnera z "zamkniętym" tylnym uchwytem. Zapytam jeszcze Leszka Sowińskiego, bo on jest chodząca encyklopedią pilarek w PL...
Jeszcze jedno zdjęcie Clintona D65, tylko kliknij w zdjęcie wg zleceń Admina, to kolory ożyją... :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

syczek pisze:.... Ten, którego szukam miał właśnie zamknięty tylny uchwyt i była to nowsza konstrukcja...
No, widzisz... Jak mnie pogoniłeś, to wygrzebałem :) . Ostatnie partie R11 miały zamknięty uchwyt tylny. Były to nr ponad 80 000. Mam zdjęcia tylko wersji amerykańskiej, z firmy HOE, która Partnera (chyba) montowała w USA. Do PL doszła chyba bardzo niewielka partia tych pilarek.
Zawieszam na stronie pilarza, bo do naszej galerii zdowia nie mam... (Admin, Admin.. :prosze:)
http://www.galeria.husqvarna.net.pl/thu ... p?album=21
Awatar użytkownika
syczek
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 21 gru 2009, 21:47

Post autor: syczek »

O! To chyba ten :brawo: :jupi: czyli jednak r11 :spoko:
zakupię takiego bez względu na stan :beer:
Heniek
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 09:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Heniek »

syczek pisze:Partner, o którego mi chodzi był nowszy od R11, coś a'la h65. :)


Zajrzyj do Gołuchowa, zapytaj... powinno cos tam być :)
Luudzie!
Uczcie się...
...wypoczywać!
Awatar użytkownika
Sosnowisko
początkujący
początkujący
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 09:36
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: Sosnowisko »

ODPOWIEDZ