Program euroforester

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Linux16
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 06 sie 2015, 19:31

Program euroforester

Post autor: Linux16 »

Witam jestem studentem 3 roku leśnictwa w Warszawie , w marcu jeżeli wszystko dobrze pójdzie będę miał inżyniera. Interesuje mnie program euroforester mam w związku z tym parę pytań
. Aby przejeść rekrutację oprócz wykształcenia leśnego trzeba mieć wynik 550 z egzaminu TOEFL , na jaki kurs angielskiego musiał bym pójść aby uzyskać ten wynik i na czym będzie polegał ten egzamin ?
Słyszałem że trzeba znać tam słownictwo związane z zawodem ale kurs języka angielskiego z prawdziwego zdarzenia i tak jest chyba nie zbędny aby móc napisać ten test i potem studiować za granicą .
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Linux16 pisze:aby móc napisać ten test i potem studiować za granicą
To moim zdaniem absolutnym minimum jest uzyskanie First Certificate in English (FCE). Ale jeszcze raz zastrzegam - to tylko moje zdanie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Linux16
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 06 sie 2015, 19:31

Post autor: Linux16 »

Dziękuję za odpowiedz dzwoniłem do nich ale tam kurs trwa cały semestr a ja musiał bym zrobić taki kurs do stycznia albo lutego , w sumie to certyfikat nie jest mi aż tak bardzo potrzebny ale muszę mieć widzę i przypomnienie nie uczyłem się angielskiego od 4 lat .
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Linux16 pisze:tam kurs trwa cały semestr a ja musiał bym zrobić taki kurs do stycznia albo lutego
Nie wiem, może masz wybitne zdolności do języków, ale jeśli nie to w miesiąc jest to zupełnie niemożliwe. W dodatku wraz z przyswojeniem słownictwa typowo branżowego.
I pisząc o FCE nie miałem na myśli papierka ale poziom biegłości w języku.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ