Stanowisko przemysłu w sprawie nowych zasad sprzedaży suro

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

lastel

Post autor: lastel »

Abigeil pisze:
lastel pisze:My zajmujemy się technicznymi szczegółami sprzedaży . Na tym akurat powinno zależeć drugiej stronie .
Właśnie od tych technicznych szczegółow zależy nasz dochód. :wink:
A możesz powiedzieć w jaki sposób . Podwyżkę cen drewna mogę zrobić na kolanie. :)
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

lastel pisze:A możesz powiedzieć w jaki sposób . Podwyżkę cen drewna mogę zrobić na kolanie
Twoja wiedza,niestety jest niepełna.W jednym zdaniu chodzi o to by część z tej Twojej podwyżki,delikatnie mówiąc nie wyciekła poza lasy,do kieszeni tych,którzy podwyższają właśnie . :wink:
Silver

Post autor: Silver »

Złote myśli Naszego Kochanego Naczelnego Analityka Co Do Nowych Zasad Sprzedaży (i niech mi Abi zarzuci że GO nie lubię) ;)

Przedmiotem prac jest dziś również kwestia włączenia (...) ogółu gospodarstw leśnych, a nie tylko LP, w obieg handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych oraz tzw. jednostkami pochłaniania dwutlenku węgla przez lasy na zasadach przewidzianych w Protokole z Kioto.

Uwierzę jak zobaczę. O tym „handlu” mówi się już od tylu lat a nawet poza teorię to jeszcze nie wyszło

Prowadzimy wreszcie wielkoobszarową inwentaryzację przyrodniczoleśną, m.in. pod kątem potrzeb budowanej w Polsce europejskiej sieci „Natura 2000"

LP (za ciężkie pieniądze) to robi bo Szyszko dostał żółtą kartkę od premiera. Co z tego wysiłku wymiernego mieć będzie? „Dziękuję”. Drogie te „dziękuję” się szykuje

We wszystkich tych trzech obszarach mamy już pokaźne osiągnięcia.

Samochwała ;)

Należą się im (partnerom z PD) od Lasów Państwowych wielkie podziękowania i wyrazy najwyższego uznania. Nie ulega wątpliwości, że bez ich przychylności i konstruktywnych, choć niekiedy bardzo krytycznych uwag nie udałoby się zrealizować naszego projektu. Nie da się ukryć, że w poszczególnych jego stadiach napotykaliśmy na opór materii i nie sposób wykluczyć, że wciąż jeszcze nasi partnerzy wyrażać będą takie czy inne zastrzeżenia. Taka już jest natura tego rodzaju przedsięwzięć. Dokładamy zarazem starań, aby wszelkie wciąż tlące się wątpliwości wyjaśniać możliwie najszybciej i najrzetelniej.

Skąd ta grzeczność? Coś chyba tym „partnerom” z PD nasz kochany KT wykręcić sporego chce. Mówiłem że są potężni i że grzeczniej z nimi trzeba? Oj Konrad Ty mnie częściej słuchaj.

Sygnalizowano nam głównie wątpliwości, czy system tak silnie zintegrowany z technologią informatyczną może być godny pełnego zaufania. Odwoływano się przy tym do przykładów niezbyt udanych w przeszłości wdrożeń informatycznych, prowadzonych przez różne instytucje krajowe.

No każdy rozumny człowiek na wieść że ktoś chce zbudować informatycznego giganta niemal w garażu, systemem chałupniczym i do tego w państwowej firmie jeszcze gęsiej skórki dostaje na myśl jak to sprawne będzie ;)

Mamy u nas od lat sprawny System Informatyczny Lasów Państwowych i że obawy takie, w tym akurat wypadku, nie są uzasadnione. Myślę, że najlepszych argumentów dostarczy praktyka. Nie trzeba zresztą czekać do chwili faktycznego uruchomienia nowych zasad sprzedaży drewna. Już dziś liczba użytkowników, którzy codziennie zapoznają się z portalem leśno-drzewnym on-line przekracza pięćset. Ci jako pierwsi przekonują się, że to naprawdę działa i zapewne przekażą tę informację innym. A to z kolei będzie najlepszą zachętą do samodzielnego zajrzenia na portalowe strony.

Konrad. Przyjacielu. Ty chłopie nie jesteś informatykiem tylko leśnikiem i nawet pojęcia nie masz jak to ma działać. Widać też że słabo słuchasz tych co się na tym lepiej znają. Jest się czego bać. Co ma liczba odwiedzin portalu do działania systemu sprzedaży? Portal może sobie chodzić jak złoto a system ni diabła bo jak się kilkadziesiąt tysięcy podmiotów naraz zaloguje to nawet Allegro paść potrafi. Chwalenie się zaś SILPem to.... no wstyd w XXIw bo najnowszą zdobyczą techniki to on już nie jest a nawet co gorsza "za młodu" też nigdy nie był... ;)

Zaproponowaliśmy powszechny charakter przyrzeczeń surowcowych, a miejscem ich uzyskiwania na niedyskryminujących warunkach staje się portal leśno-drzewny. Każdy nabywca będzie mógł starać się o ich uzyskanie, pod warunkiem nieposiadania istotnych przeterminowanych zobowiązań finansowych wobec LP. Przyrzeczenie surowcowe otwiera nabywcy drogę do wieloletniego planowania produkcji.

By móc coś przyrzekać to trzeba te coś mieć. Rynek ma ogromny niedobór drewna więc skąd te nadwyżki? Co komu po przyrzeczeniu czegoś czego nie ma? Chyba dalej pozostaję umiarkowanym sceptykiem. ......Ale czatu już chyba robić nie warto jak tylko takie tam wyjaśnienia padną to szkoda zachodu. Sorry. Ale trzymam jednak kciuki i życzę szczęścia. Przyda się :D
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

silver30+ pisze: Ale trzymam jednak kciuki i życzę szczęścia
A jednak.Wiedziałam,że tak będzie.Ja wiedziałam. :lol:
Silver

Post autor: Silver »

Abigeil pisze:Wiedziałam,że tak będzie
Abi ja naprawdę myślę że dałoby się spokojnie wymyślić coś lepszego. Ale jak to się mówi nie wymienia się zaprzęgu w połowie rzeki. Czasu na alternatywne rozwiązania już nie ma. Przepadło. Niektórzy muszą się aż sparzyć by uwierzyć że ogień jest naprawdę gorący. Nic innego ich nie przekona :(
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

silver30+ pisze:Czasu na alternatywne rozwiązania już nie ma.
Wiesz,tak to już jest,że gdy rodzą się nowe pomysły to w trakcie tej twórczości powstaja jeszcze nowsze.Dobrze jest,że twórca nie kręci sie w kółko z coraz nowszymi pomysłami bowiem wtedy napewno niczego nowego by nie wdrożył.Pożyjemy zobaczymy.Ja przynajmniej kibicuję Mu,życząc wszystkiego dobrego.Trzymam kciuki za powodzenie. :wink:
ODPOWIEDZ