Stado dzików w centrum Katowic

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Stado dzików w centrum Katowic

Post autor: 11 »

"Siedem dzików zauważył wczoraj rano nasz Czytelnik Marek Ludwiczek. Spotkał je na skwerze tuż przy skrzyżowaniu ul. Ceglanej i Kościuszki. Dziki spokojnie ryły w trawniku, nie bały się przechodniów ani przejeżdżających obok tramwajów. Bogdan Gieburowski, zastępcą dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, mówi, że dzików nie trzeba się bać. - Nie są groźne. Jak się przestraszą, to uciekną. Dziki lubią szukać odpadków i dlatego chodzą po mieście. Prawdą jest też, że ostatnio przybyło ich w Katowicach, bo sadzi się więcej buków i dębów. Drzewa owocują, a dziki mają wtedy więcej pożywienia - mówi dyrektor." To info z Gazeta.pl
Awatar użytkownika
Demogorgon
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 456
Rejestracja: sobota 30 kwie 2005, 00:00

Post autor: Demogorgon »

u mnie to jest norma. idac po zmroku czesto zauwaza sie dziki przechodzace przez ulice i idace na cmentarz :mrgreen: ja tam sie dzikow nie boje, ale wiem ze potrafia byc grozne (sporo o tym moglby powiedzic moj pies)
pozdrawiam, SŁAWA

Demogorgon
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

Post autor: rafal_knieja »

bo chyba mieszkasz w leśniczówce w środku lasu :wink:
Awatar użytkownika
Demogorgon
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 456
Rejestracja: sobota 30 kwie 2005, 00:00

Post autor: Demogorgon »

niee a szkoda :( po prostu jak na lesnego czleka przystalo mieszkam przy lesie i czesto w nim bywam
pozdrawiam, SŁAWA

Demogorgon
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

Post autor: rafal_knieja »

no właśnie to dlatego widzisz dziki w centrum "miasta" też bym chcuał mieszkac na wsi przy lesie moze to sie za pare lat spełni kiedy skończe leśne studia, tylko najpierw trzeba sie dotac do technikum leśnego w goraju , oby mi sie to udało :wink:
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

rafal_knieja pisze:no właśnie to dlatego widzisz dziki w centrum "miasta" też bym chcuał mieszkac na wsi przy lesie moze to sie za pare lat spełni kiedy skończe leśne studia, tylko najpierw trzeba sie dotac do technikum leśnego w goraju , oby mi sie to udało Wink
Nie martw się, ja też nie widzę dzików w centrum miasta, chyba że się wybiorę do ZOO :mrgreen: :mrgreen: a do technikum sie dostaniesz, bo kto miałby się dostać jeżeli nie leśny człowiek????
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

Post autor: rafal_knieja »

OOOOOOOOOOOO dzięki tego mi trzeba takiej otuchy jaką mi przedchwiją dałaś wielkie dzięki pomogłaś mi(juz trzy razy pomogłas może przyznają ci czwarty :wink)
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

jeśli miały dobrą drogę (kilka parków po drodze, to żaden problem. W Lublinie, cokolwiek okrąglejszym od rozciągniętych (a więc cienkich) Katowic, w parku w centerum miasta spotkałem zająca. Do granic zabudowy miał jakieś 4 km. Ale po drodze kilka innych parków, trochę nieużytków, zielonych osiedli itp. Skoro tchórzliwy zając może, to dlaczego nie dzik?
Awatar użytkownika
Karina
początkujący
początkujący
Posty: 106
Rejestracja: sobota 01 mar 2003, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Karina »

Dziki też w Gdańsku sobie spacerują przy lesie. W zeszłym roku je widziałam na jesieni, dozorca szkoły je karmił, nie próbowały się do mnie nawet zbliżyć, bały się mnie, za to było to moje pierwsze spotkanie z dzikami, wydawały mi się większe niż na rysunkach ;) :P
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Karina pisze:bały się mnie, za to było to moje pierwsze spotkanie z dzikami, wydawały mi się większe niż na rysunkach ;) :P
Skoro się bały, to zjeżyły sierść na grzbiecie, przez co wydawały się większe.
Awatar użytkownika
Demogorgon
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 456
Rejestracja: sobota 30 kwie 2005, 00:00

Post autor: Demogorgon »

ja juz mialem wiele spotkan z dzikami...wiekszosc przyjemna bo nie wchodzilismy sobie w droge...najmniej mile sa jak maja mlode. wtedy lubia ganiac. a nie ma jak maly sprint z przyjaciolmi dziczkami :mrgreen:
pozdrawiam, SŁAWA

Demogorgon
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77795
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Demogorgon pisze:ja juz mialem wiele spotkan z dzikami...wiekszosc przyjemna bo nie wchodzilismy sobie w droge...najmniej mile sa jak maja mlode. wtedy lubia ganiac. a nie ma jak maly sprint z przyjaciolmi dziczkami :mrgreen:
Ścigałeś się z młodymi uciekając przed lochą? :mrgreen:
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

Post autor: rafal_knieja »

oj to groźnie było pewnie co??? hehehe a ja widziałem małe ale bez logu

pewnie ją już ktoś zjadł :?
Awatar użytkownika
Demogorgon
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 456
Rejestracja: sobota 30 kwie 2005, 00:00

Post autor: Demogorgon »

Ścigałeś się z młodymi uciekając przed lochą? Mr. Green

kiedys sie zdarzylo...raz musialem wyciagac mojego starego psa z rowu i uciekalismy przed szarzujacym dzikiem :D
pozdrawiam, SŁAWA

Demogorgon
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77795
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Kto był pierwszy? :P
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

Post autor: rafal_knieja »

pewnie pies, a moze ty??
ODPOWIEDZ