podatek dochodowy od osób prawnych

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bob
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 16:24

podatek dochodowy od osób prawnych

Post autor: Bob »

Lasy Państwowe sporządzają CIT na podstawie pewnych źródeł, piszę na ten temat prace dyplomową i są mi one potrzebne. Chciałbym poczytać jakie koszty i przychody są opodatkowane, czy ktoś mógłby mnie naprowadzić na jakieś ustawy, nie wiele znalazłem w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych, może coś pominąłem.
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Podatkiem dochodowym od osób prawnych LP obciążona jest działalność inna niż leśna i uboczna. Trzeba sięgnąć do Ustawy o lasach i Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej w Państwowym Gospodarstwie Leśnym...... aby poznać podział na działalność opodatkowaną i zwolnioną i dopiero drążyć dalej.

A przy okazji wypada się najpierw przywitać, taki tu obyczaj
http://www.lasypolskie.pl/viewforum.php?f=45
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Bob
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 16:24

Post autor: Bob »

witam i dziękuję, bo to dla mnie bardzo pomocna informacja :) jestem bardzo wdzięczny
Bob
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 16:24

Post autor: Bob »

mam jeszcze jedno pytanie, Nadleśnictwa rozliczane są przez dyrekcję generalną, czy nadleśnictwa jako jednostki nieposiadające osobowości prawnej muszą składać tylko CIT 0 i CIT 8?
wod4

Post autor: wod4 »

Jednostki Lasów Państwowych (zarówno nadleśnictwa jak Dyrekcja) nie posiadają osobowości prawnej, ale posiadają zdolność do czynności prawnych. Z tego powodu na poziomie nadleśnictw (jednostek które osiągnęły dochód) naliczany i płacony jest CIT od działalności dodatkowej jednostek LP
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

wod4 pisze: naliczany i płacony jest CIT
I tyle w nadleśnictwie. CIT8 sporządzany jest zbiorczo dla całych Lasów przez DGLP. Po rozliczeniu nadleśnictwa najczęściej płacą (do jednostki nadrzędnej) mniej niż wynika z pierwotnego wyliczenia. Zaliczki miesięczne płaci też DGLP.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
ODPOWIEDZ