Bezpłatne mieszkanie?

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karolus
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 wrz 2006, 15:33
Lokalizacja: z lasu

Bezpłatne mieszkanie?

Post autor: karolus »

Chciałem zapytać Skumbrię czy projekt który Pan cytuje w dniu 9.06.2006 czyli Projekt z dnia 16 maja 2006 r.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA1)

z dnia ....................................................... 2006 r.

w sprawie określenia stanowisk w Służbie Leśnej, na których zatrudnionym
pracownikom przysługuje bezpłatne mieszkanie albo równoważnik pieniężny
oraz sposobu i trybu przyznawania i zwalniania tych mieszkań,
a także ustalania i wypłaty równoważnika pieniężnego

wszedł w życie?
Silver

Post autor: Silver »

karolus pisze:Chciałem zapytać Skumbrię
Nie wiem czy ja mogę ale jak juz pytasz...
karolus pisze:wszedł w życie?
To nie wszedł :) ......ale niewykluczone że po wyborach (wbrew logice tego co LP bardziej potrzebne) "na chama" go jednak przepchają bo ciśnienie na co lepsze domki spore :) Zobaczymy jak to się rozwinie ;)
Awatar użytkownika
saga
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1162
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: saga »

Rozwijając temat szerzej, to mało, że projekt Rozporządzenia , pewnie na skutek różnych kontrowersji nie doczekał się realizacji, lecz w całej sprawie zrobił się niezły bałagan!
Otóż jak wiadomo, dotychczas w sprawach mieszkań SL obowiązywało Zarządzenie MOŚZNiL z 14.III.1005 r. Z dniem 1 stycznia br weszła w życie nowelizacja Ustawy o lasach, która w art. 46 ust. 3 i 4 określiła, że w przypadku braku mieszkań pochodzących z zasobów LP pracownikowi przysługuje ekwiwalent - równoważnik pieniężny, a w ust. 4 upoważniła ministra środowiska do wydania rozporządzenia określającego stanowiska w SL, na których przysługuje mieszkanie lub równoważnik pieniężny. Stare Zarządzenie z marca 1995 r mogło zachować swoją moc nie dłużej niż 6 miesięcy od dnia wejścia w życie wspominianej nowelizacji, czyli do dnia 1 lipca 1996 r.
W tej chwili, od dwóch i pół miesiąca, to, co się dzieje w tej dziedzinie można jedynie nazwać mało sympatycznie BEZPRAWIEM, gdyż nie ma żadnych podstaw prawnych ani do wypłacania ekwiwalentów (równoważników) za mieszkania, ani do żadnych mieszkań bezpłatnych, bo nie reguluje tej sprawy nowe Zarządzenie, itp.itd......
9 miesięcy od wejścia w życie nowelizacji to jeszcze mało dla naszego ministerstwa dla wydania nowego Rozporządzenia???
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

saga pisze:W tej chwili, od dwóch i pół miesiąca, to, co się dzieje w tej dziedzinie można jedynie nazwać mało sympatycznie BEZPRAWIEM, gdyż nie ma żadnych podstaw prawnych ani do wypłacania ekwiwalentów (równoważników) za mieszkania, ani do żadnych mieszkań bezpłatnych, bo nie reguluje tej sprawy nowe Zarządzenie, itp.itd......
9 miesięcy od wejścia w życie nowelizacji to jeszcze mało dla naszego ministerstwa dla wydania nowego Rozporządzenia???
Chciałoby się rzec - ręce i nogi opadają. Z jednej strony rozumiem - chęć nowelizacji znowelizowanej ustawy (taka była zapowiedź min. Szyszko przed wyborami, a i podczas I konferencji w MS również) - byłem, widziałem, słyszałem. Zgoda, ustawa niezgodna z innymi zapisami prawa, w tym unijnego. Ale prawo jest prawo. Więc albo trzeba było ustawę unieważnić, albo znowelizować jak najprędzej, albo... wydać rozporządzenia do obowiązującej. A tak w tej chwili mamy "powtórkę z rozrywki" - pamiętacie jak po raz pierwszy zaczęła obowiązywać Ustawa o lasach 15 lat temu? Wtedy kurka też nie było aktów wykonawczych, a prywatni właściciele lasów (rolnicy) wtedy hajda za siekiery i rąbać co lepsze fragmenty swojego lasu. Pamiętam dokładnie, bo pojechaliśmy w lasy mazurskie z Wydz. Leśnego SGGW - prowadzący i leśnicy pokazywali nam "szybkie zręby" w lasach prywatnych. Rozpoznać je można było z daleka - wielgachne stosy gałęzi po wycince. Potem skutki tego jeszcze oglądałem pracując już w LP. Leśniczowie pokazywali mi "lasy leszczynowe" na terenie swojego administrowania.
Minęło 15 lat. I co, nauczyliśmy się czegoś przez ten czas? Pytanie retoryczne....
Awatar użytkownika
saga
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1162
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: saga »

A czy wie ktoś na jakiej fazie postępu jest w/w nowe Zarządzenie? Bo faktycznie, służbowa mieszkaniówka jest teraz jak bezhołowie...
karolus
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 wrz 2006, 15:33
Lokalizacja: z lasu

Post autor: karolus »

Obecny projekt zarządzenia o mieszkaniach służbowych i równoważniku pieniężnym jest na etapie konsultacji społecznych. Tzn. pismo czytają związki zawodowe i inne. Ale kiedy to się rozstrzygnie ? I na czyją korzyść?
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36310
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Z czatu z DGLP 05.10.2006

Kod: Zaznacz cały

bwww: Czy nie uważa Pan że mieszkanie służbowe nie powinno się należeć Gł. Księgowej, Nadleśniczemu, Z-cy Nadleśniczego i Inż Nadzoru
Andrzej_Matysiak: Mieszkania służbowe powinny być przydzielana służbie leśnej związanej z pracą terenową.
Niby na podstawie jakiego aktu prawnego :?:

[ Dodano: 2006-10-13, 10:33 ]
Bo na podstawie tego co go nie ma to można już nie płacić ekwiwalentów za czynsze a co gorsza naliczać czynsze.
Pewnie już gdzieś tak robią.
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
ODPOWIEDZ