Pomoc przy wyborze sprzętu

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
malecm
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:17

Pomoc przy wyborze sprzętu

Post autor: malecm »

Witam. Od dawna zastanawiałem się nad zakupem odpowiedniego Harwester - a. Jestem przygotowany na wydatek do 150 tyś. Sprzęt będzie bardzo intensywnie użytkowany i chcę wybrać coś co trochę posłuży a jego koszt eksploatacji nie będzie "wysoki".
Przeglądając ogłoszenia natknąłem się na:
[... mod ...]
Sugestie oraz inne oferty mile widziane.
Pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

malecm pisze:Przeglądając ogłoszenia natknąłem się na:
to zdanie coraz częściej u nas gości :)
Głos laika na Twoim forum!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

czerwonobrody pisze:to zdanie coraz częściej u nas gości :)
Widać i z tego można jakoś tam żyć ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

to co - może dogadamy się z adminami i rozkręcimy coś...
ja mógłby np. tak:
Przeglądając ostatnio swoją nazwę użytkownika natknąłem się na [i tu leci: reklama środka na porost włosów, fryzjera, farb do włosów i antykwariatu]
albo
Przeglądając ostatnio swoje zdjęcie profilowe natknąłem się na [reklama sklepu dla ogrodników, pasmanterii albo link do hodowców jeżozwierzy]
Dla każdego coś miłego. Tylko trzeba będzie adminowi coś odpalić...
Głos laika na Twoim forum!
malecm
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:17

Post autor: malecm »

Bardzo chętnie bym znów wstawił link do ogłoszenia ale pewnie admin znów go usunie. Także możecie coś polecić z harvesterów do 150tyś ??
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jest kilka wątków na tym forum, gdzie może coś znajdziesz dla siebie ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

malecm pisze:Bardzo chętnie bym znów wstawił link do ogłoszenia ale pewnie admin znów go usunie. Także możecie coś polecić z harvesterów do 150tyś ??
Może coś na złomie?
Tanie, intensywnie użytkowane i bezawaryjne? :lol:
Siekiera?
malecm
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:17

Post autor: malecm »

Użytkowane to dopiero będzie. Siekiera jak to w lesie jest zawsze :) .
No może z tą bezawaryjnością to przesadziłem.
czadoman
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: amsterdam

Post autor: czadoman »

Jaki to ma byc harvester? Trzebiezowy, zrebowy czy moze trzebiezowo-zrebowy?
czadoman
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: amsterdam

Post autor: czadoman »

Jeżeli chodzi o trzebiezowo-zrebowy to za te pieniądze polecam timerhack 1070. Ostatnio się natknąłem na wlasnie taki model za 180 000 zl, 18.000 mth w Niemczech. Timber Jack to inaczej John deere, a raczej na odwrót :P nie są to maszyny awaryjne, a części już są latwo dostępne. Przy oględzinach takiego 1070 trzeba zwrócić szczególną uwagę na ramię, bo bardzo bardzo czesto spotykalem się z pałąkowatym lub spawanym ramieniem. Podeślę ci parę fotek gdzie najczesciej pękają jak chcesz. Druga rzecz to glowica, również trzeba zwrócić uwagę na to żeby nie byla popekana, i również mam parę fotek z oględzin gdzie niestety byly lechtane :( ogólnie to timber Jack czy tez John deere to mój numer jeden wśród harvesterow. A trochę już widzialem. Jak będę mial czas to okaże te zdjecia.... Pozdrawiam ;)
kornik1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 15:09
Lokalizacja: z bażin

Post autor: kornik1 »

Witam
Ja z kolei polecam ponsse ergo.
Moim zdaniem ma przewagę na 1070 czy nawet 1270 w postaci dwóch pomp roboczych - oddzielna do żurawia i oddzielna do głowica. Taka mocna hydraulika pozwala na pracę na niższych obrotach oszczędzając paliwo. Warto wziąć pod uwagę że w ponsse zawsze jeździsz "silnikiem do przodu" (jak forwarderem) więc łatwiej poruszać się po drogach publicznych.
Jeśli chodzi o części to uważam że w dzisiejszych czasach do każdej maszyny można łatwo je dostać. W dobie kurierów dzisiaj zmawiasz jutro masz, nawet jak część jedzie z Finlandii, Szwecji czy Niemiec.
Pozdrawiam
czadoman
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: amsterdam

Post autor: czadoman »

Ponnse ergo, również dobry sprzęt. Lecz za te pieniądze jest raczej nieosiągalny... :-/
czadoman
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: amsterdam

Post autor: czadoman »

Wgl za 150-200 tysięcy ciężko będzie kupić harvestera :(
kornik1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 15:09
Lokalizacja: z bażin

Post autor: kornik1 »

Za takie pieniądze też można kupić. Wszystko zależy ile ta maszyna będzie cięła.
Wiesz, jeśli ktoś ma do 10.000 m3 rocznie i nie ma perspektywy na większą ilość przez najbliższe 5 lat (bo tyle pewnie trwa leasing) to wiadomo że odpada każda młodsza maszyna.
Przecież pracują ludzie starymi maszynami i jakoś dają radę. Oczywiście takie maszyny zawszę będą bardziej awaryjne - normalna spraw, ale coś za coś. Nie kupisz maszyny nowej jak masz 7-8.000 m3na rok.
czadoman
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: amsterdam

Post autor: czadoman »

No wlasnie, zależy ile drzewa jest do cięcia, ale za 150 tysięcy naprawdę bardzo ciężko kupić tego typu maszynę.znajdz mi na chwilę obecna na Internecie maszynę w tych pieniądzach i jedzmy na oględziny takiego harvestera :) nikt za takie pieniądze nie sprzeda nic dobrego, nie oszukujmy się. Do takiego harvestera będzie musial włożyć jeszcze sporo pieniędzy, czasu i nerwów. Już oglądałem maszyny w najniższym przedziale cenowym i wiem jakie są.
Kompania Leśna
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 12:50

Post autor: Kompania Leśna »

posiadam na sprzedanie Timber jack 1070D za około 250 000 zł
Kompania Leśna
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 12:50

Post autor: Kompania Leśna »

cena z kompletnym przeglądem filtry i olej nowe, gotowy do pracy
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Witam , jak masz określoną kwotę do dyspozycji szukaj sam za granicą , czasami się uda coś ciekawego pozyskać. W Polsce pośrednik weźmie 50 tys minimum, a Ty i tak płacisz za transport maszyny z zagranicy. Gwarancji nikt Ci nie da na maszynę, albo da taką nic nie wartą na 3 miesiące z klauzulą że "klient" zapoznał się ze stanem technicznym.

P.S. Przy używanej maszynie głównym wyznacznikiem jest cena i stan techniczny..., bo jak zaczyna się szukać na siłę konkretnego modelu , to się znajduje ... ze spawarką w komplecie.
ODPOWIEDZ