Poszukuję przedwojennych map leśnych Regionu Gdańskiego

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lesny_ludek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 252
Rejestracja: wtorek 03 paź 2006, 18:50
Lokalizacja: Północ

Poszukuję przedwojennych map leśnych Regionu Gdańskiego

Post autor: lesny_ludek »

Poszukuję osób, które mają dostęp do zbiorów przedwojennych map leśnych Regionu Gdańskiego. Szczególnie interesują mnie pruskie mapy leśne z przełomu XIX/XXw. które niekiedy były sporządzane na podkładach Urmesstischblatt’ów 1:25 000.

Kiedyś słyszałem opowieści o nadleśniczym z Kalisk (okolice Starogardu Gdańskiego), który ponoć posiadał ogromne zbiory przedwojennych map. Ale nie udało mi się jeszcze z nim skontaktować. Może ktoś zna inne osoby, które chwaliły się posiadaniem takich map?
Awatar użytkownika
Daniel_107
leśniczy
leśniczy
Posty: 713
Rejestracja: wtorek 02 maja 2006, 12:48
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Post autor: Daniel_107 »

A może być kopia mapy sprzed rozbicia dzielnicowego? Mam gdzieś takową na strychu :D
Google nie boli!
Awatar użytkownika
lesny_ludek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 252
Rejestracja: wtorek 03 paź 2006, 18:50
Lokalizacja: Północ

Post autor: lesny_ludek »

niestety obawiam się, że mapy z tego okresu nie wykazują się zbyt dużą dokładnością :]

Mam sporą kolekcję skanów przedwojennych map topograficznych 1:25 000 obszaru woj. pomorskiego (messtischblatt'y i wig'ówki). Mam jednak sporo "białych plam". Niedawno się przekonałem, że braki w mapach topograficznych możnaby uzupełnić właśnie przedwojennymi mapami leśnymi. (pewien leśniczy rozwinął mi na stole jeden arkusz pruskiej mapy leśnej, szybko zwinął, poczym powiedział że jeśli chcę to zeskanować, to muszę mieć zgodę nadleśnictwa ).
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

No, nadleśnictwa mają takie rzeczy. A widziałam kiedyś na aukcjach na allegro takie mapki, ale to dawno było, ale teraz też może są jakieś :)
Awatar użytkownika
filip leśny
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 30 wrz 2006, 19:58
Lokalizacja: Kociewie

Post autor: filip leśny »

Postaram się pomóc :) Pan Nadleśny z Kalisk rzeczywiście może mieć te archiwa, bo ma On chyba wszystko, co możliwe, łacznie z jedyną w Polsce mapa numeryczną lasów prywatnych :spoko: Zasięgne języka, obiecuje! Sami równiez mamy w domowym archiwum sporo takich map, więc służę uprzejmie! :beer:
Awatar użytkownika
lesny_ludek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 252
Rejestracja: wtorek 03 paź 2006, 18:50
Lokalizacja: Północ

Post autor: lesny_ludek »

hah. Jestem mile zaskoczony, że przez forum udało nawiązać się taki kontakt :D Szczegóły zaraz wyjaśnię na PW.
ODPOWIEDZ