Nowe zasady sprzedaży drewna

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

formicarufa pisze: już zaklepująsobie dostawy ze słowacij
No,i to dobry kierunek,wszak w kraju,podobno brakuje surowca! :wink:

[ Dodano: 2006-08-22, 21:44 ]
formicarufa pisze:kubik S4 u mnie kosztuje 94 złote, taki sam kubik S2 ponad 140 zł a dla połańca S4 kosztuje 47 złotych- ......
I mnie też to się nie podoba,ale........umowy zawarto dużo wcześniej (pewnie za J.D.)i to długookresowe. :idea:
Silver

Post autor: Silver »

Abigeil pisze:silver30+ napisał/a:
bo tylko jeden raz może skalkulowac po jakiej cenie opłacało mu sie będzie od LP drewno kupować)

No a jak można inaczej postępować w gospodarce wolnorynkowej i w przetargu publicznym?Dla przemysłu drzewnego należy zastosować specjalne zasady?I kto tu gardłuje za zasadami rynkowymi?
Abi koniunktura się w ciagu roku może zmienić niestety. Cena po jakiej opłacało sie coś kupować na początku roku w połowie roku może być za wysoka. Co wtedy?
Abigeil pisze:silver30+ napisał/a:
podwyżki cen surowca są jednak w tym systemie po po prostu nieuchronne

I to źle?Takie są reguły rynku.Lepszy wygrywa.
Tylko nie płacz proszę jak za czas jakiś przy takiej polityce LP będa wspomnieniem OK? By myśleć spokojnie o swej przyszłości LP muszą się w mym przeczuciu z PD jakoś dogadać ;)
Abigeil pisze:silver30+ napisał/a:
możliwość dokonywania szybkich zakupów w danym momencie to skarb

No to oczywiście należy z tego nawet już teraż korzystać.A nie biadolić!
Abi. Rozumiesz co ja piszę wogóle? Teraz to jeszcze możliwe ale w nowych zasadach już nie :)
formicarufa pisze:na razie po szkoleniach z nowych zasad już zaklepująsobie dostawy ze słowacij
To normalna reakcja kogoś kto ma tartak a główny jego dostawca drewna sprawia swym zachowaniem wrażenie jakby zwariował :)
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

Abigeil pisze:formicarufa napisał/a:
kubik S4 u mnie kosztuje 94 złote, taki sam kubik S2 ponad 140 zł a dla połańca S4 kosztuje 47 złotych- ......

I mnie też to się nie podoba,ale........umowy zawarto dużo wcześniej (pewnie za J.D.)i to długookresowe. :idea:
coś ty tak się czepiła tego, że dżejdi jest wszystkiemu winien? nie bronie go, ale obserwuje to co piszesz i odnoszę wrażenie, że to co złe to było, to co dobre teraz nastąpi- zobacz, że te same osoby są w pracy w LP dalej, jest rotacja stołków ale to wszystko już było, czy myślisz, że jeśli jeden regionalny ostatnie cztery lata odpoczywał bo go dżejdi odwołał a teraz wrócił na swój stołek to zmieni się zarządzanie firmą?
jak jest możliwe, że specjalista do spraw marketingu w regionalnej jest z wykształcenia leśnikiem, mającym podyplomówkę z zarządzania?chłop awansował bo był dobry w leśnictwie, ale w LP nie istnieje dział marketingu jako taki, ta firma zajmuje obszarem swojej działalności 1/3 powierzchni kraju, obraca grubą kasą- tu trzeba kogoś kto ma w tym temacie "jaja" (bez względu na płeć) i to powinien byćktośbo SGH albo AGH, ale na pozimie.........ten marketing to tylko przykład

osobiści nie wierze, że konrad, janusz ,zdzichu, ruchu..ktokolwiek z generalnej, z tej górnej półki zarządzającej LP - mają czyste ręce, dla mnie te nowe zasady są po to, by kaska trafiała pod stolik w warszawce a nie gdzieśna prowincji

i jak już mam sie wyzewnętrznić to powiem, że to banda komuchów i tyle
czepiam się? no pewnie, że się czepiam,...............
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77789
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

formicarufa pisze:coś ty tak się czepiła tego, że dżejdi jest wszystkiemu winien? nie bronie go, ale obserwuje to co piszesz i odnoszę wrażenie, że to co złe to było, to co dobre teraz nastąpi
też wyczuwam ten klimat bezwzględnej zawiści wobec wszystkiego co z JD związane, ja to chyba sam powinienem się zwolnić, bo leśniczym zostałem właśnie za JD
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

formicarufa pisze:dżejdi jest wszystkiemu winien? nie bronie go
Bez przesady,kto mówi że wszystkiemu?Ale podaj przykład co dobrego zrobił i za co tak go wielbicie. :wink:
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

nie wielbie go bynajmniej, i nie będęgo bronił albo wychwalał, tylko z twoich postów wynika, że konrad jest ok a janusz be, to proszę powiedz dlaczego ? za co konrada tak cenisz a dawidziuka ganisz?
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

formicarufa pisze: za co konrada tak cenisz a dawidziuka ganisz?
Konrad jak wiesz jest Wielki,bo pił mleko a Janusz, jak też pewnie wiesz, jest Mały bo nie pił mleka. :wink:
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

eeeeeeee.................
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77789
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

dobra, dobra, czy ta sprzedaż już ruszyła? bo w temacie nie jestem ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ