Rachunek za usługę leśną w Niemczech

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kamiltzr
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 10:37
Lokalizacja: Nowy Targ

Rachunek za usługę leśną w Niemczech

Post autor: Kamiltzr »

Witam

Założyłem działalność gospodarczą i mam ofertę wykonania pozyskania drewna w Niemczech. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wystawić rachunek i ile procent podatku doliczyć za wykonaną usługę?

Dziękuję i pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170033
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jako polski przedsiębiorca stosuj polskie przepisy podatkowe.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Moim zdaniem bardziej odpowiednim miejscem na zadanie tego pytanie jest serwis podatki.biz. Tam siedzą fachowcy od takich spraw...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Świadczenie usług wewnątrzwspólnotowych podlega opodatkowaniu VAT w kraju w którym świadczysz usługę i jest tam siedziba kupującego. Ty na fakturze piszesz NP- nie podlega i nie doliczasz vat. Fakturę wystawiasz w euro a do księgowania wyceniasz w zł po odpowiednim kursie. To tyle co pamiętam. Najlepiej sięgnąć do fachowych źródeł lub iść do doradcy podatkowego.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

rutbekia pisze:Świadczenie usług wewnątrzwspólnotowych podlega opodatkowaniu VAT w kraju w którym świadczysz usługę i jest tam siedziba kupującego. Ty na fakturze piszesz NP- nie podlega i nie doliczasz vat. Fakturę wystawiasz w euro a do księgowania wyceniasz w zł po odpowiednim kursie. To tyle co pamiętam. Najlepiej sięgnąć do fachowych źródeł lub iść do doradcy podatkowego.
dobrze pamiętasz
Jeśli towar jest dostarczony do innego kraju to jest faktura wewnątrzwspólnotowa UE ze stawka VAT0 ( naliczasz VAT przy sprzedaży i odprowadzasz całe 23%)
Nie mam pewności czy tak jest z usługami.?teoretycznie powinno być tak samo ale nie wiem choć lata mi coś po głowie że ma znaczenie gdzie jest usługa wykonywana.
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
ODPOWIEDZ