CENY DREWNA

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Firen1234
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 20:09

CENY DREWNA

Post autor: Firen1234 »

Witam serdecznie.

Jestem nowym członkiem tego forum, ale biorąc pod uwagę jego popularność myślęże jest ktoś w sanie mi pomóc.

Potrzebuję informacji dotyczących cen W0X So Sw oraz BK, a także S2A i S2B Bk jakie ukształtowały się podczas aukcji na 1 półrocze 2014 roku.

Rozumiem, że nikt nie chce się chwalić ile zapłacił, w końcu to jego prywatna sprawa, dlatego pytam o średnie ceny.

Po sprawdzeniu e-drewno wynika że średnio W0X So kosztuje 245 zł, Sw 241, a Bk nie mogę sprawdzić, gdyż nie ma wystarczającej ilości danych.

Prosiłbym o odpowiedź oraz o wyjaśnienie mi, czy firmy mające dużą historię zakupu kupujące 70% drewna po minimalnej cenie (przynajmniej takie informację znalazłem na forum) kupują to drewno po cenie minimalnej wysawionej na e-drewno? Czyli 162 So, 163 Sw???? Bo nie mogę tego zrozumieć.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170248
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przynajmniej część z tych danych objęta jest tajemnicą przedsiębiorstwa.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3782
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Lepiej zapytaj pisemnie (lub telefonicznie) nadleśnictwa z Twojej okolicy. Tu takich danych odpowiedzialna osoba (moim zdaniem) nie zamieści.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170248
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W każdym razie nie powinna.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Firen1234
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 20:09

Post autor: Firen1234 »

Sten pisze:Przynajmniej część z tych danych objęta jest tajemnicą przedsiębiorstwa.
Dlatego nie pytam kto ile zapłacił, ale osoby biorące udział w aukcjach widziały po ile drewno poszło, i właśnie o te informacje pytam, przecież to nie jest tajemnicą, bo przecież każdy może obserwować aukcje, nawet nie logując się na e-drewno.
Firen1234
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 20:09

Post autor: Firen1234 »

A może jest tu jakiś pracownik Nadleśnictwa który udzieliłby i informacji o jakich pieniądzach mówi się przy tych sortymentach?
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3782
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

widziały? a skąd - cena ostateczna nie jest znana? Z resztą to nie będzie cena przeciętna, ani średnia.

właśnie o to kto ile zapłacił możesz się pytać (tak jak możesz zapytać po ile zatankowaliście benzynę w poniedziałek), ale to ile zapłacono za drewno nie powinno być tu upublicznione.
Firen1234
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 20:09

Post autor: Firen1234 »

W takim razie przepraszam każdego kogo uraziłem tym postem, nie miałem takie zamiaru. Po prostu myślałem że w ten sposób czegoś się dowiem.
ODPOWIEDZ