Mam problem z zamocowaniem multipliaktora do c360

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Endriu Sdl
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 14:52

Mam problem z zamocowaniem multipliaktora do c360

Post autor: Endriu Sdl »

Właśnie nie dawno zakupiłem przyczepę zrywkową firmy hydrofast ładowność 9 t, długość hds-u 6,30 i mam problem z zamontowaniem multiplikatora i w związku z tym mankamentem mam pytanie do was w jaki sposób mógłbym zamontować multiplikator tak żeby wszystko było ok? bo przy założeniu multiplikatora przeszkadza mi górny zaczep,a właśnie na nim chciałbym podczepić przyczepę bo czym wyżej tym lepiej w lesie :) Interesuje mnie też jakie macie pomysły na zrobienie siedzenia obrotowego w c360 oraz co wiecie o przyczepach zrywkowych tej firmy? Z góry dziękuję za cenne odpowiedzi :) :beer:
tajga
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 15:05

Post autor: tajga »

Myśle że c360 nie da rady z tą przyczepą;/
Endriu Sdl
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 14:52

Post autor: Endriu Sdl »

tajga pisze:Myśle że c360 nie da rady z tą przyczepą;/
Myślę, że na suchym i równym terenie będzie dała radę. :wink:
mar83iusz
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: środa 30 sty 2013, 18:43
Lokalizacja: z lasu

Post autor: mar83iusz »

Przyjdzie śnieg i już nie pojedzie. Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Po co śnieg, starczy piach lub błoto...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Endriu Sdl
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 14:52

Post autor: Endriu Sdl »

Piotrek pisze:Po co śnieg, starczy piach lub błoto...
Zobaczę jak to będzie szło jak nie będzie dawać sobie rady to podczepię do 80KM ciągnika :)
A co możecie powiedzieć o przyczepach tej firmy? :)
tajga
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 15:05

Post autor: tajga »

nie mialem stycznosci z przyczepami tej marki;/ pracujemy na palms i more maskiner,są plusy i minusy tych przyczep
Endriu Sdl
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 14:52

Post autor: Endriu Sdl »

tajga pisze:nie mialem stycznosci z przyczepami tej marki;/ pracujemy na palms i more maskiner,są plusy i minusy tych przyczep
Właśnie przed kupnem tej marki przyczepy rozważałem też firmę more maskiner 7,5t ale jednak wybrałem firmę hydrofast ze względu na cenę, sposób wykonania :)
A mógłbyś wymienić te wady i zalety o których wspomniałeś? ;)
tajga
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 15:05

Post autor: tajga »

W Palmsie wada:wywrotność, skandaliczne wręcz wykonanie kraty oporowej i felg gną sie jak plastelina, krata pęka.rama i żuraw ok
Maskiner Natomiast ma bardzo słabe gniazda kłonic, żuraw słabszy niż w palmsie, i dyszel skrętny delikatny.
Palms jest 12 ton a maskiner 10.5.
Mam wiele do życzenia, najlepiej ze wszystkich producentów zrobić jedną niezniszczalną przyczepe , niestety nikt nie jest czarodziejem. :wink:
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Dlaczego uważasz że jak podczepisz na górny zaczep to będzie lepiej? Za wysoko też nie może być bo będą wałki do tyłu zjeżdżały. Chyba że dyszel jest odpowiednio wyprofilowany.
Endriu Sdl
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 14:52

Post autor: Endriu Sdl »

jakub pisze:Dlaczego uważasz że jak podczepisz na górny zaczep to będzie lepiej? Za wysoko też nie może być bo będą wałki do tyłu zjeżdżały. Chyba że dyszel jest odpowiednio wyprofilowany.
Jak podczepię na górny zaczep będę miał wyżej stopy uniesione od hds-u, a zaczep mam wyprofilowany tak jak wspomniałeś ;)
QERKUS
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 22:40

Post autor: QERKUS »

witam.ja musiałem delikatnie podciąć zaczep od spodu zeby pompa nie chaczyła a od góry dołożyłem mały płaskownik żeby zaczep nie opadał(był bardziej w poziomie).Ja równiez wybrałem przyczepe mocowaną na górny zaczep a wzieło się to z tego że przy wywrotce nic się większego nie zepsuje a dolny nie jest obrotowy i zawsze awaria murowana.Moj wybór padł na FAO-FAR mam go dwa lata i nic sie nie dzieje.
Endriu Sdl
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 14:52

Post autor: Endriu Sdl »

QERKUS pisze:witam.ja musiałem delikatnie podciąć zaczep od spodu zeby pompa nie chaczyła a od góry dołożyłem mały płaskownik żeby zaczep nie opadał(był bardziej w poziomie).Ja równiez wybrałem przyczepe mocowaną na górny zaczep a wzieło się to z tego że przy wywrotce nic się większego nie zepsuje a dolny nie jest obrotowy i zawsze awaria murowana.Moj wybór padł na FAO-FAR mam go dwa lata i nic sie nie dzieje.
Dolny zaczep w ciągniku nie jest obrotowy,ale zaczep w przyczepie jest obrotowy przynajmniej u mnie tak jest. A mógłbyś zrobić zdjęcie tego zaczepu górnego jak go zrobiłeś? byłbym wdzięczny :)
ODPOWIEDZ