Oto dlaczego zamiera Puszcza Białowieska

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

:cry:


Normlanie nie wiem co powiedzieć...

Lasy Państwowe ubolewają, że na zorganizowanym przez nich w ubiegłym tygodniu seminarium jeden z prelegentów wyraził pogląd, że Puszcza Białowieska niszczona jest w ramach sztucznego programu Narodu Wybranego. To nieco spóźniona reakcja na wystąpienie radnego gminy Narewka, który głosił m.in., że ekolodzy działają z inspiracji Żydów, a celem życia drzewa jest bycie przerobionym na deski.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,15137644,Les ... z2nuqqhLDI



http://wyborcza.pl/1,75248,15137644,Les ... szczy.html
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jenny pisze:Normlanie nie wiem co powiedzieć...
Cytowałem to już 15-12-2013, 17:47: http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=624704#624704 :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Ro.vel
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 20 paź 2013, 12:52

Post autor: Ro.vel »

Piotrek pisze: Nie za "odmienne zdanie" tylko za propagowanie treści rasistowskich. Nie ma to nic wspólnego z wolnością słowa, która musi zawierać się w granicach prawa.
A to może mi wskażesz miejsce, w którym autor referatu wyraża pogląd o wyższości jednych ras na innymi? Bo może coś przeoczyłem.
A potem to miejsce, w którym nawołuje do nienawiści.

Bo wydaje mi się, że mylisz rasizm z nieuprawnionym poglądem.
.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ro.vel pisze:A to może mi wskażesz miejsce, w którym autor referatu wyraża pogląd o wyższości jednych ras na innymi? Bo może coś przeoczyłem.
A potem to miejsce, w którym nawołuje do nienawiści.
Pisałem o tym wcześniej: http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=622846#622846
Ro.vel pisze:Bo wydaje mi się, że mylisz rasizm z nieuprawnionym poglądem.
Czy w świetle powyższego uważasz, że Sąd Najwyższy też myli te pojęcia?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Przeczytalem, posluchalem i mam wrazenie, ze wybiorcza - jak filipesku pisze -
troche wiecej niz troche manipuluje.....To pikantne porownanie - wypowiedz - jest chyba
wyoperowane ze szerszego kontekstu.....

Mondrzejsi bylibysmy moze gdyby sie pojawila calosc bzdetow opowiadanych przez radnego....Znajac tfurczosc specjalisty d/s Puszczy - Pana Medaka sprawa smierdzi
nie tylko czosnkiem.....

Przeciez ten gosc ktory filmowal, nie zdjal tylko tego fragmentu - gdzie jest reszta
i dlaczego redachtor chce zeby czytelnicy delektowali sie tylko TYM i akurat TYM
fragmentem ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

DAKa pisze:dlaczego redachtor chce zeby czytelnicy delektowali sie tylko TYM i akurat TYM
fragmentem ?
Bo tylko ten fragment łączy "zagładę" Puszczy z Narodem Wybranym według starego, sprawdzonego schematu, że jak w Ojczyźnie coś się złego dzieje to winni są Żydzi.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Ro.vel
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 20 paź 2013, 12:52

Post autor: Ro.vel »

Piotrek pisze:Czy w świetle powyższego uważasz, że Sąd Najwyższy też myli te pojęcia?
No to sprawdzam: czy u Ciebie ta wypowiedź "wzbudziła uczucia silną niechęć, złość, brak akceptacji, wręcz wrogości czy tylko nasiliła takie negatywne nastawienia"?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ro.vel pisze:czy u Ciebie ta wypowiedź
Mnie ta wypowiedź zniesmaczyła i po raz kolejny mi dowiodła, że nastroje antysemickie są w Polsce nieobce nikomu. I czego się spodziewać po szarych mieszkańcach gmin skoro ich włodarze tak antysemickie wypowiedzi rzucają na forum publicznym? Dołóżmy do tego paru (wcale nie pomniejszych) przedstawicieli Kościoła i mamy pełny obraz...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Ro.vel
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 20 paź 2013, 12:52

Post autor: Ro.vel »

Piotrek pisze:
Ro.vel pisze:czy u Ciebie ta wypowiedź
Mnie ta wypowiedź zniesmaczyła i po raz kolejny mi dowiodła, że nastroje antysemickie są w Polsce nieobce nikomu. I czego się spodziewać po szarych mieszkańcach gmin skoro ich włodarze tak antysemickie wypowiedzi rzucają na forum publicznym? Dołóżmy do tego paru (wcale nie pomniejszych) przedstawicieli Kościoła i mamy pełny obraz...
Dzielę z Tobą uczucie niesmaku. Ale to za mało, wiele za mało, żeby do więzienia posyłać. I dobrze.
wod4

Post autor: wod4 »

Piotrek pisze:Mnie ta wypowiedź zniesmaczyła i po raz kolejny mi dowiodła, że nastroje antysemickie są w Polsce nieobce nikomu.
A mnie zniesmaczyło rozpowszechnianie tej wypowiedzi przez GW.
W gruncie rzeczy rozpowszechniając to GW przyczynia się do podtrzymywania nastrojów wzajemnej wrogości między narodami, rasami etc...
Gdyby nie tekst i filmik GW o wypowiedzi tego cudaka wiedziałoby góra kilkadziesiat osób, zaś ustne przekazy w ciągu kilku dni zniekształciłyby treść jego wypowiedzi do formy nierozpoznawalnej. Tymczasem "dzięki" GW każdy może do oryginału wracać wiele razy, analizować, rozwijać, dyskutować ze znajomymi...

O ile wiem rozpowszechnianie Mein Kampf jest zabronione i ta sama GW wielokrotnie pisała iz to jedyny sposób aby wyplenić z naszej świadomości tego typu idee. A tu taka niekonsekwencja?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Pozwólcie na dygresję.
wod4 pisze:O ile wiem rozpowszechnianie Mein Kampf jest zabronione
To chyba nie jest prawda, bo kilka lat temu kupiłem w normalnej księgarni (albo w EMPIK-u) polskie tłumaczenie...
A ostatnie wydanie ukazało sie w 2005 roku: http://ksiazki.wp.pl/bid,31082,tytul,Mo ... aid=111df7
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

wod4 pisze:A mnie zniesmaczyło rozpowszechnianie tej wypowiedzi przez GW.
W gruncie rzeczy rozpowszechniając to GW przyczynia się do podtrzymywania nastrojów wzajemnej wrogości między narodami, rasami etc...
To środowisko żywi się takimi animozjami. Utrzymuje się w wewnętrznej zwartości, dzięki obecności wroga, wobec którego należy zachować czujność.
A jeśli uruchomią prokuraturę i jeszcze doprowadzą do skazania, podtrzymają w panu Chlabiczu jego przekonanie o wszechobecności i wszechmocy Pejsatych. A u wielu innych obudzą. I tak to się kręci.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
wod4

Post autor: wod4 »

Piotrek pisze:Pozwólcie na dygresję.
wod4 pisze:O ile wiem rozpowszechnianie Mein Kampf jest zabronione
To chyba nie jest prawda, bo kilka lat temu kupiłem w normalnej księgarni (albo w EMPIK-u) polskie tłumaczenie...
A ostatnie wydanie ukazało sie w 2005 roku: http://ksiazki.wp.pl/bid,31082,tytul,Mo ... aid=111df7
W 2005 roku rozpoczął się proces przeciwko polskiemu wydawcy Mein Kampf, z powództwa niemieckiego Kraju Związkowego Bawaria, posiadacza praw autorskich do książki oraz wrocławskiej prokuratury okręgowej. Domagały się one zaniechania wydawania książki oraz wycofania nakładu ze sprzedaży. I wygrały: 25 maja 2009 wydawca został skazany na 3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz 10 tys. zł grzywny.
Niemiecki Kraj Związkowy Bawaria prowadzi politykę pozywania zarówno osób fizycznych jak i prawnych obracających bądź wydających na terenie Polski Mein Kampf z tytułu naruszenia praw autorskich. W gruncie rzeczy chodzi jednak o nierozpowszechnianie idei zawartych w tej książce.
wod4

Post autor: wod4 »

Piotrek pisze:kilka lat temu kupiłem w normalnej księgarni (albo w EMPIK-u) polskie tłumaczenie...
A ostatnie wydanie ukazało sie w 2005 roku: http://ksiazki.wp.pl/bid,...l?ticaid=111df7
Kupiłeś ... i nie słyszę Twoich protestów wobec treści zawartych w tej książce, domagania się ukarania wydawcy...
Czyżby masowo propagowane i rozpowszechniane poglądy Hitlera były mniej antysemickie niż tego dziwaka z samorządu lokalnego w Puszczy Białowieskiej, wobec którego domagałeś się sądu...? A na marginesie innych wypowiedzi zrozumiałem, że antysemitami stali się już także organizatorzy tego seminarium ...
Ja to określam jako dmuchanie na szklankę z zimną wodą, podczas gdy siedzi się w kotle wrzątku...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

wod4 pisze:Kupiłeś ... i nie słyszę Twoich protestów wobec treści zawartych w tej książce, domagania się ukarania wydawcy...
Kupiłem dla celów poznawczo-naukowych tak to nazwijmy. A nie protestowałem, bo wiedziałem co, po co i dlaczego kupuję. Po prostu takich treści w tym wydawnictwie oczekiwałem i nie były one dla mnie zaskoczeniem.
Zaskakuje mnie jednak zawsze antysemityzm u ludzi, którzy od żydów nic złego nie wycierpieli, często żadnego Żyda nie tylko nie znają ale na żywo nie widzieli. Zaskakuje mnie antysemityzm u Polaków, którzy równie wiele złego od hitlerowców wycierpieli i też byli przeznaczeni do eksterminacji jako słowiańskie bydło. I przeciwko takim zachowaniom moich rodaków zawsze głośno będę protestował i domagał się ich karania.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

wod4 pisze:A na marginesie innych wypowiedzi zrozumiałem, że antysemitami stali się już także organizatorzy tego seminarium ...
A także wszyscy, którzy siedzieli na sali.
Piotrek pisze:Zaskakuje mnie antysemityzm u Polaków, którzy równie wiele złego od hitlerowców wycierpieli i też byli przeznaczeni do eksterminacji jako słowiańskie bydło.
Dla pełności obrazu trzeba dodać, że ten mechanizm działa po "obu stronach", tzn. wspomnieć u antypolonizmie u Żydów. Antagonizm byłych ofiar Hitlera jest jego ostatnią pośmiertną satysfakcją i być może jedyną rozrywką w piekielnych zaświatach.
Ale żeby być uczciwym warto też dodać - "części Polaków" i "części Żydów". Uwaga na nisko przelatujące kwantyfikatory ogólne.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
wod4

Post autor: wod4 »

Piotrek pisze:Zaskakuje mnie jednak zawsze antysemityzm u ludzi, którzy od żydów nic złego nie wycierpieli, często żadnego Żyda nie tylko nie znają ale na żywo nie widzieli.
A mnie nie zaskakuje niechęć Holendrów, Anglików, Irlandczyków do tego że Polacy zajmują miejsca pracy w ich ojczyźnie. Nie zaskakuje mnie niechęć naszego lumpa pijącego tanie wino na ławeczce pod sklepem wobec Ukraińca czy Białorusina, który znalazł pracę u naszego przedsiębiorcy. I ze spokojem ignoruję wyrażane przez tego lumpa słowa poniżające wobec tego ciężko pracujacego imigranta. I nie nazywam tego nienawiścią wobec innego narodu. Nazywam to zwykłą głupotą lumpa. Głupotą, która nie jest zależna od narodowosci i wystepuje w każdym społeczeństwie. I nie wydaje mi się aby głupota mogła być powodem wniesienia oskarżenia do sądu. Także jeśli słowa świadczące o głupocie padły wobec Żyda, bowiem nie widzę powodu aby Żydów traktować jakoś szczególnie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

wod4, masz dziwny punkt widzenia ale jeśli z niego spojrzeć to rzeczywiście nie mam racji. Tylko powiedz w którym momencie (przy jakim natężeniu nienawiści) należy skorzystać z kodeksu karnego?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

nocomments1957
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 268
Rejestracja: piątek 14 paź 2011, 08:58

Post autor: nocomments1957 »

Piotrek pisze:
wod4 pisze: Zaskakuje mnie jednak zawsze antysemityzm u ludzi, którzy od żydów nic złego nie wycierpieli, często żadnego Żyda nie tylko nie znają ale na żywo nie widzieli.
:brawo: Dobre!
Ale, właściwie, to co masz przeciwko niewidomym?
Bądźmy zdrowi

Krzysiek
wod4

Post autor: wod4 »

Przykład 1) Zobacz na legendę jaką obrosła dzieki mediom niejaka Katarzyna W.
W międzyczasie całej tej sprawy czytałem o wykrytych zabójstwach dotyczących trojga, dwojga, pięciorga dzieci przez matki... Jednak tamte sprawy zgasły jak meteory, bo media nie zaczeły ich długoplanowo "obrabiać". A tą sprawą media się zaopiekowały i wyszło jak wyszło...
Przykład 2) Zobacz jak szybko skończył karierę polityczną Kononowicz.
Śmiem twierdzić, że gdyby go zamiast wykpić, zaczęto na poważnie oskarżać o znęcanie sie nad własną matką (były takie próby) - mógłby nawet wygrać wybory na prezydenta Białegostoku. Jego "sława" byłaby dużo większa i mógłby wygrać ... z przekory zwykłych wyborców...
To dotyczy akurat przestępstwa kryminalnego i polityki, ale ten sam schemat obowiązuje w każdej dziedzinie. Postawę, którą etyk określiłby jako złą/niegodziwą/niemoralną... najlepiej jest ośmieszyć.
Dopóki "przedstawiciel głupoty" nie zacznie wprost nawoływać/namawiać innych do czynienia komuś krzywdy, dopóki tylko gada głupoty - lepiej jest go ośmieszać, wykpiwać.
Gdyby ten cudak na seminarium o korniku w Puszczy rzucił jedno zdanie w rodzaju: musimy tym ... dać nauczkę ... - wtedy jest już nawoływanie do nienawiści i jest powód do oskarżenia go. Jednak on nic takiego nie powiedział, on tylko bredził.
ODPOWIEDZ