Arc Pad

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

glandulozae
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 19:45
Lokalizacja: podlasie

Post autor: glandulozae »

No i nie chce działać. A mianowicie pojawia się taki oto problem. ArcPad, działa świetnie, ale kiedy próbuje połączyć go z odbiornikiem GPS (przez Bluetootch) ArcPad łaczy się wyświetla moją pozycję i od razu zrywa połączenie, i pokazuje komunikat o braku połączenia gps. Dezaktywuję go, znów aktywuję i sytuacja się powtarza. Dodam jeszcze że ArcPad nie widzi jakby podłączonego odbiornika przez Bluetootch menadżera, tylko przy wskazaniu portu 8 wyszukuje go i ręcznie muszę wskazać urządzenie. Pomocy :)
Tomek82
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: środa 23 wrz 2009, 09:09
Lokalizacja: z Marsa

Post autor: Tomek82 »

Spróbuj ten program w wersji mobile. Niestety wersja darmowa nie daje możliwości zapisu pomiaru :(
http://www.digiterra.hu/support/downloa ... a-explorer
wod4

Post autor: wod4 »

Wykorzystam istniejący temat:
Mój starszy brat został właśnie emerytem i pozbywa się wszelakiego sprzętu, który kojarzy mu się z pracą :lol:
Zaproponował mi swój tablet MSI model WINPAD 110W, z systemem Windows 8 Enterprise 64-bit (wbudowany GPS, posiada 4 GB RAM; dysk SSD 32 GB). Sprzęt służył do pomiarów rolniczych. Jest na nim zainstalowany program ArcPad 10.0 (jest faktura i licencja na to oprogramowanie).
Czy jest możliwe, żebym mógł korzystać z tego tabletu, jak ze swego rodzaju leśnej nawigacji na terenie nadleśnictwa? Czy będę mógł otrzymać z N-ctwa pliki podstawowych warstw w shp? Oczywiście interesuje mnie pomiar obiektów w terenie itd.
Gdzie szukać jakiejś instrukcji, jak to wszystko uruchomić?
ODPOWIEDZ