Staż w lasach, pytanie do tych co się dostali

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

mlody_lesniczy4 pisze:Koledzy powiedzcie, jakie badania zleca lekarz med. pracy, oprócz oczywiście szczepien? Krew, ciśnienie, wzrok ? Robią usg ? Chodziły mnie i takie słuchy/
Lekarz nie zleca szczepień, ale podstawowe badania, takie jak: morfologia krwi, OB i mocz, często też prześwietlenie płuc. Bada na miejscu ciśnienie, puls. Wzrok, jeśli jest w opisie praca przy komputerze. Często kieruje też na uproszczone badania dla kierowców zawodowych.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

berciku16 pisze:Tak się zastanawiam jeśli po różnych nadleśnictwach się będzie poruszać to jak to jest z dojazdem? trzeba mieć samochód czy jak to wygląda?
Można mieć samochód, można mieć rower, motor lub poruszać się na piechotę. Nie koniecznie nadleśniczy będzie przyznawał tzw. kilometrówkę.
berciku16
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 17:21
Lokalizacja: krosno

Post autor: berciku16 »

Chodzi mi że jeśli dzisiaj jestem np w leśnictwie x a jutro mam być w leśnictwie y a mam autobus do leśnictwa z tylko lub nadleśnictwa to nikt mi nie zagwarantuje że będzie mnie woził tylko sam mam dotrzeć wszędzie?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105234
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

berciku16 pisze:to nikt mi nie zagwarantuje że będzie mnie woził tylko sam mam dotrzeć wszędzie?
Właśnie tak.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

berciku16 pisze:Chodzi mi że jeśli dzisiaj jestem np w leśnictwie x a jutro mam być w leśnictwie y a mam autobus do leśnictwa z tylko lub nadleśnictwa to nikt mi nie zagwarantuje że będzie mnie woził tylko sam mam dotrzeć wszędzie?
Jakoś musisz się dostać do siedziby leśnictwa, potem pewnie będziesz jeździł z leśniczym jego transportem.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170303
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

mlody_lesniczy4 pisze:Koledzy powiedzcie, jakie badania zleca lekarz med. pracy, oprócz oczywiście szczepien? Krew, ciśnienie, wzrok ? Robią usg ? Chodziły mnie i takie słuchy/
Na ogół badania podstawowe, czyli krew i mocz, okulista, jeżeli pracuje się przy monitorze, czasem, ale nie zawsze ekg, zdarza się też spirometria.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

berciku16 pisze:Chodzi mi że jeśli dzisiaj jestem np w leśnictwie x a jutro mam być w leśnictwie y a mam autobus do leśnictwa z tylko lub nadleśnictwa to nikt mi nie zagwarantuje że będzie mnie woził tylko sam mam dotrzeć wszędzie?
No tak. Dlatego samochód bardzo się przydaje... Rower też, ale w zimie bywa kłopotliwy. Ja pamiętam, że jeździłam przede wszystkim samochodem, ale do jednego leśnictwa jeździłam pociągiem i z dworca zgarniał mnie leśniczy. Albo w innym podjeżdżał po mnie podleśniczy, bo mieszkałam "po drodze" z jego domu do leśniczówki.
A jak musiałam oddać samochód mężowi - akurat w lecie - to jeździłam sobie rowerem.
P.S. Jak ja byłam na stażu to nie miałam kilometrówki. Zazwyczaj po lesie jeździłam z leśniczym bądź podleśniczym, do leśnictwa dostawałam się we własnym zakresie.
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2642
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Zasada jest prosta ja sobie pościelesz tak się wyśpisz . Do leśniczówki musisz dojechać we własnym zakresie po leśnictwie jeździsz z leśniczym . Większość czasu jesteś z leśniczym lub podleśniczym w pracy .
mlody_lesniczy4
początkujący
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: piątek 17 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: mlody_lesniczy4 »

Witam, mam jeszcze jedno pytanie , czy po rocznym stażu, później przysługuje kuroniówka ??
:)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170303
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Więcej optymizmu młody człowieku :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

mlody_lesniczy4 pisze:Witam, mam jeszcze jedno pytanie , czy po rocznym stażu, później przysługuje kuroniówka ??
:D Chyba chodzi Ci o zarejstrowanie się na bezrobociu tak głupio w Polsce nazywanym... Dlaczego, jak nie znajdziesz po stażu pracy, nie mógł byś się zarejstrować? Nawet powinieneś chyba... Hej! :shock:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
mlody_lesniczy4
początkujący
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: piątek 17 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: mlody_lesniczy4 »

Wiadomo jak to tu bywa, lepiej się upewnić :)
:)
Pokrzywa77
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2013, 07:58

Post autor: Pokrzywa77 »

Witam wszystkich ! Mam pytanie do stażystów, jak wygląda pierwszy tydzien stazu? Najpierw przebywa się jakiś czas w nadleśnictwie, dopiero pozniej jest się oddelegowanym do leśnictwa? Jak to wygląda ? Dzięki z góry !
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

Pewnie w każdym nadleśnictwie wygląda to trochę inaczej, ale można zaryzykować stwierdzenie, że pierwsze dni stażu to dni "organizacyjne". Zapoznanie się z zakresem obowiązków, rozmaite papiery kadrowo-płacowe, szkolenie BHP, nie pamiętam czy czasem nie badania lekarskie ... Możliwe że da się to zrobić w jeden dzień. Może się też okazać że w biurze jest trochę niewdzięcznej roboty dla stażysty (np. archiwizacja) i staż zaczniesz w biurze, a dopiero po jakimś czasie wyślą Cię w teren.
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Można mieć samochód, można mieć rower, motor lub poruszać się na piechotę.
albo szkapę :P
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

kamillo pisze:Pewnie w każdym nadleśnictwie wygląda to trochę inaczej, ale można zaryzykować stwierdzenie, że pierwsze dni stażu to dni "organizacyjne". Zapoznanie się z zakresem obowiązków, rozmaite papiery kadrowo-płacowe, szkolenie BHP, nie pamiętam czy czasem nie badania lekarskie ... Możliwe że da się to zrobić w jeden dzień. Może się też okazać że w biurze jest trochę niewdzięcznej roboty dla stażysty (np. archiwizacja) i staż zaczniesz w biurze, a dopiero po jakimś czasie wyślą Cię w teren.
Na badania idzie się przed stażem. Pierwszy dzień to kadry. Drugi już w terenie. Ja w biurze nie byłem. Jeszcze i raczej nie będę.
Pokrzywa77
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2013, 07:58

Post autor: Pokrzywa77 »

Aha a więc tak to wygląda. TO podpisanie umowy, szkolnie bhp, "wprowadzenie" wszystko miałeś w jeden dzień ? :)

A jak wyglądają pierwsze dni z leśniczym w trenie ? Przez cały staż ma się przy sobie leśniczego / podleśniczego ?
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2642
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Tak powinno być choć niektóre prace możesz robić po wskazówkach obojga . Im bardziej pokażesz, że szybko łapiesz o co chodzi tym lepiej . Nie daj się cały czas prowadzić za rączkę . Niemnie3j obowiązkiem leśniczego jest tak zorganizować prace aby miał cię pod opieką a normalna praca szła pełna parą .
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Pokrzywa77 pisze:A jak wyglądają pierwsze dni z leśniczym w trenie ? Przez cały staż ma się przy sobie leśniczego / podleśniczego ?
Różnie. Zależy jak się spisujesz. :)
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Pokrzywa77 pisze: TO podpisanie umowy, szkolnie bhp, "wprowadzenie" wszystko miałeś w jeden dzień ?
może tak być
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
ODPOWIEDZ