Żerdzie

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Nie wiem, pewnie widziałem tylko było to dla mnie tak oczywiste, że na siatkę po prostu nie zwróciłem uwagi... :)
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Smietan pisze:Wiesz... szczerze to jeszcze nie widziałem przyczepy z osłonami siatkowymi. Może jestem do tyłu? ;) Z moich obserwacji wynika, że raczej 10% to jest naprawdę ciężko wykrzesać na ziemię. :) Naprawdę. Jak na samochód wchodzi ponad 40m to sobie teraz wyobraź ile leży na ziemi. Napewno 10%?
Z przyczepy tyle sie zsypie, z samochodu na pewno mniej Mówie z swojej praktyki
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Rajdowiec rwr pisze:Z przyczepy tyle sie zsypie, z samochodu na pewno mniej Mówie z swojej praktyki
Wiesz zasadniczo nie widzę różnicy. ;) Skrzynia na samochodzie nie różni się niczym od skrzyni na przyczepie. Może inaczej grawitacja działa? ;)
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Raczej rozmiary przyczepy a samochodowej paki Ot i rozwiązanie zaadki :P
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Ale co wymiary paki na samochodzie i wymiary przyczepy maja do tego z którego więcej spadnie zrębek? Bo nie rozumiem. :)
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Gollum pisze:Używanie na zrębki to marnortawstwo. Używa się ich do budowy ogrodzeń, zarówno pastwisk, jak i posesji. Rolnicy tradycjonaliści używają żerdzi jako dyszli do wozów konnych. Uzywa się ich także jako słupków w plantacjach malin
Hm, normy przeznaczeniowe zamiast jakościowo wymiarowych? ;)
Jak przyjdzie nam wykonać ustalenia programu uzyskiwania "zielonej energii" to nie tylko S4 czy papierówka będą w kotłach lądowały :)
Podobnie jest z podejściem do okleiny jako drewna kominkowego :roll: Jeśli ktoś chce takim drewnem w kominku palić i płaci odpowiednią taksę - nie powinniśmy mu tego zabronić. Może nas to wkurzać - no jak to! Takie słoje, taki rysunek, tyle pokoleń leśników to drzewo hodowało. A tu taki kapitalista z kapustą puszcza to przez komin... 8) :wink:

[ Dodano: 2006-06-22, 19:19 ]
Gollum pisze:Używanie na zrębki to marnortawstwo. Używa się ich do budowy ogrodzeń, zarówno pastwisk, jak i posesji. Rolnicy tradycjonaliści używają żerdzi jako dyszli do wozów konnych. Uzywa się ich także jako słupków w plantacjach malin
Hm, normy przeznaczeniowe zamiast jakościowo wymiarowych? ;)
Jak przyjdzie nam wykonać ustalenia programu uzyskiwania "zielonej energii" to nie tylko S4 czy papierówka będą w kotłach lądowały :)
Podobnie jest z podejściem do okleiny jako drewna kominkowego :roll: Jeśli ktoś chce takim drewnem w kominku palić i płaci odpowiednią taksę - nie powinniśmy mu tego zabronić. Może nas to wkurzać - no jak to! Takie słoje, taki rysunek, tyle pokoleń leśników to drzewo hodowało. A tu taki kapitalista z kapustą puszcza to przez komin... 8) :wink:

[ Dodano: 2006-06-22, 19:21 ]
Smietan pisze:Jeżeli zrębkuje się bezpośrednio na samochód to tylko niewielka część z samochodu spada.
Btw: to co spadnie lesniczy może zapakować do bagażnika i rozpałka jak znalazł.
Brawo Śmietan! Proste i praktyczne podejście do tematu :)
A co mają powiedzieć kierowcy Maluchów? :lol: 8)

[ Dodano: 2006-06-22, 19:25 ]
yakec pisze:Śmietan nie żartuj że nie widziałeś przyczepy z siatkami..... w to nie uwierze.....
Ja już rózne przyczepy widziałem:
- z grysem; kierowca-wariat pruł ciężartówką ponad stówą - do dzisiaj mam "gwaizdkę" na przedniej szybie Opla....
- ze śmieciami - ze 2 km Al. Jerozolimskich niemal w centrum Warszawy było oznakowane trasą jego przejazdu :lol: Szmaty, papiery etc etc.
Zakładają siatki, ale nie zawsze. Będąc przy temacie zrębków - wiecie, że kiedyś woziło się same kwity i był to złoty interes? :x
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

borodziej pisze:A co mają powiedzieć kierowcy Maluchów?
Wbrew pozorą maluch jest multicarem. :) Wymontujesz siedzenie masz dostawczy. Dospawasz spojlery masz prawie Porche (silnik z tyłu etc.). Także spokojnie... ;)
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Smietan pisze:Wbrew pozorą maluch jest multicarem. Wymontujesz siedzenie masz dostawczy
Ba! Znam przypadek wywożenia Maluchem stosu wałków papierówki :D Spoko, doceniam naszego Malucha; miałem swego czasu "niebieskiego szerszenia" (w spadku po Straży Leśnej), dobrze sprawował się po dziurach i wertepach :) Tylko raz go musiałem saperką odkopywać 8)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Borodziej no to skarb dostałeś, podobno niebieskie były najszybsze... :)
Awatar użytkownika
Kalwar
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 256
Rejestracja: środa 29 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Roszki

Post autor: Kalwar »

No i rekordy ilisci ludzi upchanych w 1 samochodzie w Maluchu bije sie najprzyjemniej, hehe... To jak przejscie do legendy
Im bardziej poznaję ludzi
Tym bardziej kocham psy
Im bardziej poznaję ludzi
Tym bardziej kocham psy

Kazik Staszewski "Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham psy"
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Smietan pisze:Ale co wymiary paki na samochodzie i wymiary przyczepy maja do tego z którego więcej spadnie zrębek? Bo nie rozumiem. :)
A to mają, że jak paka na np Liazie ma 2.75mx6m, to nie jest to, co 2.40mx4.5m i nizsze burty(40 cm)I po sprawie., Wiadomo, że strumień powietrza sie rozpreża, a na wiekszej powierzchni nie rozwiewa tak wszystkich drobin, jak na ww.przyczepce
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Smietan pisze:Borodziej no to skarb dostałeś, podobno niebieskie były najszybsze...
Zgadza się! Raz prułem tym moim maluchem z Nowogardu do Szczecina na otwarcie ofert z aukcji drewna cennego (okleinowego). Ponieważ byłem w komisji i zbyt późno wyjechałem - gaz do dechy! No, ile pocisnąłem? 120 km/h. Tuż przed Szczecinem, na łuku, prawie miałem spotkanie z Tirem z naprzeciwka :( Wiem, głupota. Ale człowiek młody, spóżniony ;)
A opowiadałem o tym jak dachowałem UAZem na stażu wraz z ekipą? O, do dzisiaj niektórzy jeszcze ten wyczyn młodego stażysty wspominają :lol: :D
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Rajdowiec rwr pisze:A to mają, że jak paka na np Liazie ma 2.75mx6m, to nie jest to, co 2.40mx4.5m i nizsze burty(40 cm)I po sprawie., Wiadomo, że strumień powietrza sie rozpreża, a na wiekszej powierzchni nie rozwiewa tak wszystkich drobin, jak na ww.przyczepce
Strumień sprężonego powietrza. :D Szok. To nie sprężarka. ;) Jak operator rębarki gamoto i źle ustawi komin to leci na ziemie. Skrzynia nie ma tu nic do gadania. :]
borodziej pisze:No, ile pocisnąłem? 120 km/h.
Ja nie chwaląc się jechałem tylko 110km\h, ale pewnie dlatego, że maluch był zielony... :P
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Jak tarcza ma 120 cm średnicy i 1000 rpm, i rure wylotową bez żadnego cyklonu, to rozwiewa jak nic A nie zawsze sie da dobrze podjechać. Ten rebak, którym pracowaliśmy, miał "tylko" 800 rpm.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Rajdowiec rwr pisze:tarcza ma 120 cm średnicy i 1000 rpm
U mnie tylko taki sprzęt zrębkuje i nie widzę problemu...
Rajdowiec rwr pisze:rure wylotową bez żadnego cyklonu
To już wina właściciela rębaka, że ma taki sprzęt.
ODPOWIEDZ