Komputerowe stanowisko leśniczego

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Moovek
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2007, 23:45
Lokalizacja: Dąbrowa Sosnowa

Post autor: Moovek »

Oj nie tak łatwo jest się przesiąść wszędzie.

Pół biedy jeśli ktoś używa MS do tworzenia dokumentów i tabelek w MO.
Gorzej z uzywaniem softu, który korzysta z wewnętrznych bibliotek office'a - przy braku takowego znikają poszczególne funkcje niektórych wypasionych softów 😉 lub znika możliwość uruchomienia 😃

Wszystkiego przepisać sie nie da (z różnych względów) ale marzy mi się kupno komputera bez MO......
Look out ! GPS is over head !
Awatar użytkownika
Łolcik
leśniczy
leśniczy
Posty: 594
Rejestracja: poniedziałek 15 maja 2006, 22:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Łolcik »

Macie przy wydruku z rejestratora na drukarce Brother polską czcionkę? Jest na to jakiś myk? Rejestrator to Psion Workabout.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2638
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Trzeba ustawić , jak nie umiesz poproś swojego administratora to jego działka .
Wchodzisz w ustawienia drukarki za pomocą kompa i tam zaznaczasz .
Awatar użytkownika
Łolcik
leśniczy
leśniczy
Posty: 594
Rejestracja: poniedziałek 15 maja 2006, 22:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Łolcik »

Mój administrator to osoba która ma dużo innych, ważniejszych spraw na głowie ;) Ale dzięki za nakierowanie, zobaczymy co się da z tym fantem zrobić :)
Awatar użytkownika
Sylvia
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1181
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 09:41
Lokalizacja: Que?

Post autor: Sylvia »

Kuna lesna pisze:Trzeba ustawić , jak nie umiesz poproś swojego administratora to jego działka .
Administrator ustawia drukarkę, musi ją przygotować, bo dysponuje programikiem narzędziowym do Brotherów: m.in. wysyła ustawienia dotyczące polskiej czcionki.
Zdrowy rozsądek i do przodu.
Związki na Powązki.
Awatar użytkownika
Trackdisc
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 01 kwie 2010, 13:34
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Trackdisc »

Sylvia pisze:
Kuna lesna pisze:Trzeba ustawić , jak nie umiesz poproś swojego administratora to jego działka .
Administrator ustawia drukarkę, musi ją przygotować, bo dysponuje programikiem narzędziowym do Brotherów: m.in. wysyła ustawienia dotyczące polskiej czcionki.
potwierdzam. Jakimś cudem najnowsze Brothery, ktore do nas dotarły nie mają możliwości zmiany formatowania.

Najlepszym rozwiazaniem dla brotherów jest
brother remote console
http://solutions.brother.com/Library/so ... 0_rpc.html

pozwala on zmieniać wszelkie ustawienia drukarki po sieci.

Działa tylko pod Windowsem, ale chyba nie jest duzym problem podpiąć się lapkiem pod KNX-a
Łolcik pisze:Mój administrator to osoba która ma dużo innych, ważniejszych spraw na głowie ;) Ale dzięki za nakierowanie, zobaczymy co się da z tym fantem zrobić :)
Podziwiam podejście;) U mnie nie ma zmiłuj - coś się któremuś psuje (np. ta czcionka pare razy), to laptopa w łape i jade;)
In science it often happens that scientists say, "You know that's a really good argument; my position is mistaken," and then they would actually change their minds and you never hear that old view from them again. They really do it. It doesn't happen as often as it should, because scientists are human and change is sometimes painful. But it happens every day. I cannot recall the last time something like that happened in politics or religion.

C.Sagan
marconi

Post autor: marconi »

Trackdisc pisze:Działa tylko pod Windowsem, ale chyba nie jest duzym problem podpiąć się lapkiem pod KNX-a
trochę czasu minęło od inauguracji KNX-a a problemy jakby te same :lol: :lol: :lol:

Entuzjazm pomysłodawców systemu także jakby trochę klapnął. I dlaczego mnie to nie dziwi?

Gdzie wersja notatnika i brakarza pod KNX? Podobno miały być wyprowadzone z rejestratora a tu wszystko wskazuje, że kolejne szacunki brakarskie i wnioski gospodarcze będziemy wklepywać na tym przerośnietym kalkulatorku.

Rozwój systemu jest tak dynamiczny, że aż się boję co to będzie za pięćdziesiąt lat.
Awatar użytkownika
PUSZCZYK
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 18 lut 2008, 17:01
Lokalizacja: pod lesie

Post autor: PUSZCZYK »

Hmmm...
Na zachodzie bez zmian. ;/
armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

PUSZCZYK pisze:Na zachodzie bez zmian.
A jakie to maja być zmiany? Rozwiązanie zostało wdrożone i działa. Pomaga w pracy
ale tym którzy umieją i chcą z niego skorzystać. Proszę nie oczekiwać dynamicznych zmian
bo nie taki był cel. Użytkownicy KNOPIXA w LP dzielą sie na tych co umieją sobie poradzić z komputerem i ci cenią sobie fakt że moga z niego skorzystać i tych którzy nie radzą sobie kompletnie (oni najczęściej nie radzą sobie w ogóle z robotą i tylko narzekają).
marconi pisze:Gdzie wersja notatnika i brakarza pod KNX?
Fakt tutaj przyznaję rację mogłoby się coś ruszyć.
marconi pisze:a problemy jakby te same
A jakie to problemy jestem ciekaw?
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

armilaria pisze: Rozwiązanie zostało wdrożone i działa.
Bardzo różowe te okulary.
fleszynka
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: środa 05 cze 2013, 17:17

Post autor: fleszynka »

PUSZCZYK pisze:Hmmm...
Na zachodzie bez zmian. ;/
Na wschodzie to samo :)
armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

kolorowe kredki pisze:Bardzo różowe te okulary.
fleszynka pisze:Na wschodzie to samo
No więc z czystej ciekawosci ponawiam pytanie, co nie działa?
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5634
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

ja poproszę wszystkie komendy i aplikacje po polsku :evil:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105181
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Blues Brothers pisze:ja poproszę wszystkie komendy i aplikacje po polsku :evil:
A w Windows tak masz? :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5634
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

A w Windows tak masz?
tam popełniam błędy na własny rachunek- prywatnie, a tu dostałem niekompletne narzędzie do pracy, nawet bez porządnego szkolenia :(
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105181
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Blues Brothers pisze:tam popełniam błędy na własny rachunek- prywatnie, a tu dostałem niekompletne narzędzie do pracy
Nie o to mi chodzi. Nie zrozumiałeś.
Chodzi o komputer służbowy z systemem Windows. Też miałbyś pretensje gdyby ta czy inna aplikacja nie "mówiła" do Ciebie po polsku? A tak by było na pewno.
Tak się składa, że nie ma polskich lokalizacji "do wszystkiego co wymyślono". Większość oprogramowania powstaje w języku angielskim i większości użytkowników to nie przeszkadza. Albo bowiem znają ten język albo na skutek obcowania z komputerem opanowali podstawowe pojęcia. Poza tym jeśli nie przeszkadza mi język w przypadku programów rozrywkowych (gry online np.) to dlaczego miałbym pomstować na (niektóre) części systemu lub aplikacje biznesowe?
Piszesz, że "bez jakiegokolwiek szkolenia". A czego u diabła miały by takie szkolenia dotyczyć w przypadku tego "komputerowego stanowiska leśniczego"? Przecież dla kogoś kto ma opanowaną w podstawowym stopniu obsługę komputera (umie posłużyć się myszką, zna podstawowe działania na plikach (otwórz, zamknij, zapisz, usuń) umie posługiwać się klawiaturą (wie jak uzyskać polskie znaki)) nie ma nic "zaklętego" w omawianym oprogramowaniu...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

Blues Brothers pisze:nawet bez porządnego szkolenia
to akurat rozumiem ale nie możesz twierdzić że coś nie działa ponieważ Ciebie nie przeszkolono. Zgloś sie do osoby wdrażajacej rozwiazanie, 2 h szkolenie w zupełności wystarczy.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Temat nieco się zakurzył, a mnie naszło na samobójcze pytanie. Służy to komuś do czegoś więcej niż poczty?
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2638
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

No nie przesadzaj ,troszkę zrobić na nim można . Niedługo szkolenie w RDLP Szczecinek odnośnie nowości które mają zostać wprowadzone tj notatnik i inne takie . Po za tym edycja map też fajna na Quantum . Obecnie większość korespondencji papierowej robię elektronicznie oczywiście całą papierologie musiałem przygotować sobie sam na komputer .
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Kuna lesna pisze:troszkę zrobić na nim można
Być może ale w 95% to i tak tylko poczta.
ODPOWIEDZ