Dodatek mieszkaniowy - 300 zł za utracony przywilej...

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
El vasak
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 16 lis 2012, 20:58
Lokalizacja: Galicja

Dodatek mieszkaniowy - 300 zł za utracony przywilej...

Post autor: El vasak »

Na wstępie witam wszystkich leśnych forumowiczów :) !

Pewnie ta tematyka już się przewijała ale może nie w tym kontekście...

Otóż nie tak dawno część pracownikóe LP w tym podleśniczowie, ZN, strażnicy leśni utracili przywilej bezpłatnych mieszkań służbowych ( w założeniach dlatego aby mogli takie mieszkania odkupić od LP - jak wyszło widzimy...) W zamian za te straty pracownicy ci dostali podwyżki 300 zł brutto (które też chyba mało komu rekompensują płacony od tego momentu czynsz).

Moje pytanie brzmi następująco - Czy dużo jest osób które w wyniku odwołania ze stanowiska np. leśniczego, np w wyniku planowej redukcji etatów ( redukcję tą na razie wstrzymano ....) czyli nie z winy pracownika utraciło prawo do mieszkania służbowego a jednocześnie nie dostali tej podwyżki .... z uwagi :brawo: na jednorazowe i zamknięte czasowo działanie poruszającego te kwestie zarządzenia... ? ! :brawo:
Huśtawka
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

El vasak pisze:w założeniach dlatego aby mogli takie mieszkania odkupić od LP
Nikt nigdy takich założeń nie oficjalnie nie potwierdził ani takich deklaracji nie składał. :wink:
El vasak pisze:W zamian za te straty pracownicy ci dostali podwyżki 300 zł brutto (które też chyba mało komu rekompensują płacony od tego momentu czynsz).
Te pieniążki były właśnie rekompensatą za utracone prawo i nigdy nikt nie obiecywał, że pokryją płacony czynsz... :wink:
Mnie się owo rozwiązanie również nie podoba ale trzymajmy się faktów a nie pobożnych życzeń.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
El vasak
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 16 lis 2012, 20:58
Lokalizacja: Galicja

Post autor: El vasak »

Hm ... nie dość jasno się wysłowiłem, nie pytam o to czy te 300 zł rekompensuje płacony czynsz lecz o to czy jest dużo osób które utraciły prawo do bezpłatnego mieszkania nie dostając nic...
Huśtawka
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Takich chyba nie ma. Nic nie dostawali Ci, którzy do pracy byli przyjmowani po wejściu w życie rozporządzenia.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36314
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Piotrek pisze:Takich chyba nie ma. Nic nie dostawali Ci, którzy do pracy byli przyjmowani po wejściu w życie rozporządzenia.
może tu chodzi o upadek z leśniczego na podleśniczego np.
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Skumbria pisze:
Piotrek pisze:Takich chyba nie ma. Nic nie dostawali Ci, którzy do pracy byli przyjmowani po wejściu w życie rozporządzenia.
może tu chodzi o upadek z leśniczego na podleśniczego np.
Albo o awans z leśniczego na zastępcę - też np. :roll:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
El vasak
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 16 lis 2012, 20:58
Lokalizacja: Galicja

Post autor: El vasak »

Są tacy są !
W ramach redukcji etatów spadłem na podleśniczego utraciłem prawo do mieszkania i nie dostałem tej podwyżki i ponoć nic sie nie da z tym zrobić... ZLP milczy z jednej strony w jednym z postulatów zabiega o podniesienie dodatku do poziomu czynszu ( bo podwyżka go nie rekompensowała) a z drugiej strony ktoś nie dostał nic i jest w porządku.
Dlatego pytam czy takich osób jest więcej?
Huśtawka
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

El vasak pisze:W ramach redukcji etatów spadłem na podleśniczego
Sam sobie odpowiedziałeś. Nie spełniałeś kryteriów przyznania rekompensaty z tytułu utraty prawa do mieszkania. Twoja bowiem "utrata uprawnień" wynika z obniżenia stanowiska a nie jest skutkiem zmiany rozporządzenia.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
El vasak
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 16 lis 2012, 20:58
Lokalizacja: Galicja

Post autor: El vasak »

Ale ja nie pytałem dlaczego tylko ilu !!!!!!!

A z 2 strony to uważam to za krzywdzące i za czyjeś nie dopatrzenie - zaistniała sytuacja na pewno nie wynika z sensu jaki przyświecał tamtemu rozporządzeniu , pewnie że nie jestem obiektywny bo sprawa mnie dotyczy ale obiektywizm tu raczej nic nie wytłumaczy
Huśtawka
ODPOWIEDZ