Warstwy drzewostanu a fazy rozwoju drzwostanu, oraz skłąd

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Borowiec_maly
początkujący
początkujący
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 24 paź 2010, 21:15
Lokalizacja: Nie

Warstwy drzewostanu a fazy rozwoju drzwostanu, oraz skłąd

Post autor: Borowiec_maly »

Witajcie mam małe pytanie, bo nie rozumiem trochę instrukcji urządzania lasu w pewnej kwestii. Mianowicie, w jakich sytuacjach nasienniki, przedrosty oraz przestoje, można wliczyć do składu gatunkowego drzewostanu (w sensie, że nie ujmujemy ich odrębnie), w drzewostanach powyżej I i II klasy wieku?

Czy nalot, podsadzenia i podrost mogą być tożsame z uprawą? Jeżeli tak to w jakich sytuacjach?

Być może więcej pytań mi się nasunie później

Pozdrawiam
Jeżeli zadaję głupie lub bardzo proste pytania, czy takie, które są łatwe do samodzielnego odszukania odpowiedzi, to nie oznacza, że robię to specjalnie. Albo mam egzamin, albo kolokwium albo cokolwiek i liczę na szybką odpowiedź. Serdecznie dziękuję tym, którzy odpowiadają na moje pytania.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Borowiec_maly pisze:Czy nalot, podsadzenia i podrost mogą być tożsame z uprawą? Jeżeli tak to w jakich sytuacjach?
Nalot, podrost, podsadzenia to nic innego jak uprawa, młodnik. Różnica jest taka, że te pierwsze mają górną osłonę drzewostanu, a drugie nie, rosną na powierzchni otwartej.
Borowiec_maly
początkujący
początkujący
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 24 paź 2010, 21:15
Lokalizacja: Nie

Post autor: Borowiec_maly »

wow, dzięki za rozwianie dużej wątpliwości!
Jeżeli zadaję głupie lub bardzo proste pytania, czy takie, które są łatwe do samodzielnego odszukania odpowiedzi, to nie oznacza, że robię to specjalnie. Albo mam egzamin, albo kolokwium albo cokolwiek i liczę na szybką odpowiedź. Serdecznie dziękuję tym, którzy odpowiadają na moje pytania.
ODPOWIEDZ