Nadzór nad LN

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Nadzór nad LN

Post autor: kamillo »

Sten pisze: Nadleśnictwo Jabłonna informuje, że z dniem 31.12.2010 roku zakończyło prowadzenie nadzoru nad lasami nie stanowiącymi własności Skarbu Państwa na terenie Starostwa Legionowskiego. W dniu 5.01.2011 r. został sporządzony protokół przekazania.
Czy to wyjątek, czy już reguła? Jeśli pieniądze ze starostw za nadzór są takie, jakie pamiętam to nie zdziwię się, gdy inne jednostki pójdą w ślady Nadleśnictwa Jabłonna :lol:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170236
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Dziś przeglądałem strony nadleśnictw warszawskiej RDLP i tylko na stronie N-ctwa Jabłonna coś takiego znalazłem. Są n-ctwa, w których wręcz roi się od leśniczych zajmujących się LN. Jak choćby w Sokołowie, daleko nie szukając.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

Sten pisze:Są n-ctwa, w których wręcz roi się od leśniczych zajmujących się LN.
To "na bogato" :D W mojej byłej firmie nie było leśniczego od LN. Nadzór pełnił każdy leśniczy, w którego zasięgu (gminie) były jakieś LN. A sprawozdawczość i "kwity legalizacyjne" robił DT.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170236
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Podobnie było w tym, w którym i ja drzewiej pracowałem. W tej chwili jak widzę, mają etatowego, obsługującego całe n-ctwo.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22759
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Trochę mi się to kupy nie trzyma:
Nadleśnictwo Jabłonna informuje, że z dniem 31.12.2010 roku zakończyło prowadzenie nadzoru nad lasami nie stanowiącymi własności Skarbu Państwa na terenie Starostwa Legionowskiego.

W dniu 5.01.2011 r. został sporządzony protokół przekazania.

Z uwagi, że od 1 stycznia 2011roku Nadleśnictwo Jabłonna nie prowadzi nadzoru nad lasami nie stanowiącymi własności Skarbu Państwa leżącymi w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa, we wszystkich sprawach związanych z gospodarką, należy kontaktować się z Wydziałami Ochrony Środowiska Starostw, właściwych do położenia działek leśnych.
To co - zakończyli także nadzór nad ln na terenie innych starostw? Obejmują przecież także Powiat Nowodworski czy Warszawski Zachodni.
Inna sprawa to teren M.St. Warszawy i fragment Powiatu Wołomińskiego, gdzie i tak dotąd nadzoru nie pełnili. Ale to już insza inszość.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170236
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

j24 pisze:To co - zakończyli także nadzór nad ln na terenie innych starostw?
od 1 stycznia 2011roku Nadleśnictwo Jabłonna nie prowadzi nadzoru nad lasami nie stanowiącymi własności Skarbu Państwa leżącymi w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa
Z tego wynika, że chyba też i na terenie innych starostw :?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22759
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Dzięki, nie doczytałem dokładnie. Swoją drogą to chyba w innych powiatach już wcześniej nadzoru nie prowadzili, a w Legionowskim skończyli z końcem 2011r. Tak to chyba trzeba zrozumieć.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170236
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Raczej z początkiem ubiegłego roku :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22759
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

O masz Ci los, chyba oślepłem na stare lata. Albo ta zima tak destrukcyjnie na mnie wpływa. :(
Swoją drogą to czemu akurat teraz, po roku, dają to jako news w aktualnościach? :?:
Może to w nadleśnictwie się im teraz lata pomyliły? :|
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170236
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

j24 pisze:Swoją drogą to czemu akurat teraz, po roku, dają to jako news w aktualnościach? :?:
Pod tym kątem oglądałem dziś strony nadleśnictw i jak sam widzisz aktualności są nieraz wielce aktualne.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Re: Nadzór nad LN

Post autor: acer_75 »

kamillo pisze: Czy to wyjątek, czy już reguła? Jeśli pieniądze ze starostw za nadzór są takie, jakie pamiętam to nie zdziwię się, gdy inne jednostki pójdą w ślady Nadleśnictwa Jabłonna :lol:
Twoje byłe nadleśnictwo też nie podpisze w tym roku porozumienia z jednym ze starostw ;)
kg74
początkujący
początkujący
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 19:37
Lokalizacja: wieikopolska

Post autor: kg74 »

Moje nadlesnictwo prowadzi nadzór nad LN. Z finansowaniem nadzoru przez starostwo nie ma większego problemu. Oczywiscie nie mozna sobie pozwolić na szaleństwa z ""tworzeniem kosztów. Chcemy " oddać " starostwu wydawanie decyzji i to może być kość niezgody.
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

kg74 pisze:..... Chcemy " oddać " starostwu wydawanie decyzji i to może być kość niezgody.
A jak jest u Ciebie LN są urządzone czy nie? mają uproszczone plany bądź inwentaryzacje??
kg74
początkujący
początkujący
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 19:37
Lokalizacja: wieikopolska

Post autor: kg74 »

Praktycznie wszystkie są urzadzone. Nawet lasy osób prawnych. Zwiększa się niestety % inwentaryzacji w stosunku do UPUL. Lasy bez dokumentacji urzadzeniowej to takie które zakupiono od ANR.
ODPOWIEDZ