Oznaczenia na mapie

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Borowiec_maly
początkujący
początkujący
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 24 paź 2010, 21:15
Lokalizacja: Nie

Oznaczenia na mapie

Post autor: Borowiec_maly »

Witajcie

Co oznaczają liczby przy nazwie odziału? Mam 10b , poczym następuje kreska ułamkowa. U góry So 120 0,6, na dole 3,60.

Prostokąt odziału jest oznaczony pogrubioną linią przerywaną. Wewnątrz odziału narysowane są jeszcze dwie proste, cienkie, nieprzerywane linie, i oznaczenie, o takie :

http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... uuhyt.jpg/
Jeżeli zadaję głupie lub bardzo proste pytania, czy takie, które są łatwe do samodzielnego odszukania odpowiedzi, to nie oznacza, że robię to specjalnie. Albo mam egzamin, albo kolokwium albo cokolwiek i liczę na szybką odpowiedź. Serdecznie dziękuję tym, którzy odpowiadają na moje pytania.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170037
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W liczniku gatunek panujący, jego udział i wiek i wskaźnik zadrzewienia. W mianowniku powierzchnia wydzielenia.
To 10b to numer oddziału i pododdziału.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Borowiec_maly
początkujący
początkujący
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 24 paź 2010, 21:15
Lokalizacja: Nie

Post autor: Borowiec_maly »

Aha dziękuję a to "a" , tam gdzie jest czerwona strzałka?
Jeżeli zadaję głupie lub bardzo proste pytania, czy takie, które są łatwe do samodzielnego odszukania odpowiedzi, to nie oznacza, że robię to specjalnie. Albo mam egzamin, albo kolokwium albo cokolwiek i liczę na szybką odpowiedź. Serdecznie dziękuję tym, którzy odpowiadają na moje pytania.
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Strzałka pokazuje wydzielenie 10a bo jest za wąskie i napis się nie zmieścił.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Borowiec_maly
początkujący
początkujący
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 24 paź 2010, 21:15
Lokalizacja: Nie

Post autor: Borowiec_maly »

Rozumiem, a co oznaczają te dwa cienkie, ciągłe paski? Oba dotyczą odziału 10a?
Jeżeli zadaję głupie lub bardzo proste pytania, czy takie, które są łatwe do samodzielnego odszukania odpowiedzi, to nie oznacza, że robię to specjalnie. Albo mam egzamin, albo kolokwium albo cokolwiek i liczę na szybką odpowiedź. Serdecznie dziękuję tym, którzy odpowiadają na moje pytania.
Awatar użytkownika
adi
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 365
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 09:32
Lokalizacja: Katowice

Post autor: adi »

przypuszczalnie drogę
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Sten pisze:To 10b to numer oddziału i pododdziału.
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Borowiec_maly pisze:U góry So 120 0,6, na dole 3,60.
Sten pisze:W liczniku gatunek panujący, jego udział i wiek i wskaźnik zadrzewienia
Przy takich wyjaśnieniach warto trzymać się kolejności zapisu.

Udział gatunku podawany jest przed jego skrótem np.:
8So 1Brz 1Db to oznacza, że sosny jest od 76% do 85%, brzozy od 6-15% i podobnie dęba.

Tu przed So nie podano cyfry to = 100% udziału So, a dokładniej od 96-100%

120 to wiek
0,6 wskaźnik zadrzewienia (Zd )
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Borowiec_maly pisze:co oznaczają te dwa cienkie, ciągłe paski?
Najprawdopodobniej drogę obcej własności (bądź inny obcy grunt może jakiś kanał). Droga leśna miałaby swoją literę pododdziału , lub raczej byłaby wliczona do powierzchni jednego z pododdziałów - wówczas jedna z linii byłaby przerywana.

Kiepski rysunek, stąd problemy.
Pododdział a ma w opisie taką samą powierzchnię jak pododdział b, więc na mapie powinny też być identyczne powierzchnie
Borowiec_maly pisze:Oba dotyczą odziału 10a
Nie dotyczą pododdziału 10 a, bo brak przerywanej linii od strony pododdziału a.
Te paski oddzielają własność obcą.
ODPOWIEDZ