Mieszkania zakładowe w Lasach Państwowych .

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

falco
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: czwartek 25 paź 2007, 11:23
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: falco »

Ciekawe z jakiego środowiska zawodowego będzie ta pierwsza ofiara jak się spali przed polskim parlamentem.
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Piotrek pisze:Czyżby ktos pokrętnie wykombinował, że taki wyłączony z LP grunt pasuje idealnie do sytuacji opisanej w art.3 ust. 1 pkt.4b:
To samo pomyślałam. O ile pamiętam takie rozwiązanie stosowane jest przy umowach dzierżawy.
Ciekawa jestem jak te nadleśnictwa obciążają za podatek od nieruchomości. Zgodnie z ustawą podatkową jest to sprzedaż i należy doliczać 23% Vat. Głupota w czystej postaci. Przecież to jest koszt który może stanowić podstawę do ustalenia wysokości czynszu.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
lastel

Post autor: lastel »

Gwożdzie wszystkie policzone , a mimo to zamiast sprzedaży urzędnicy szykują się do długoletniego wynajmu mieszkań przeznaczonych do sprzedaży :lol:
m1
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 31 paź 2010, 13:51
Lokalizacja: Polska

Post autor: m1 »

'' Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził 21 stycznia 2011 r. decyzję prezes UOKiK z grudnia 2008. Dotyczyła ona 1,5-milionowej kary, nałożonej na Lasy Państwowe za jeden z zapisów zasad sprzedaży drewna obowiązujących w 2008 r. "

Mieszkania do sprzedaży rozłożyli na okres 5 lat ze względu na wartości nieumorzone tych mieszkań, a tutaj LP muszą zapłacić 1,5 milionową karę za taką a nie inną decyzję.
Kto za to odpowie (czy odpowie) ?
falco
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: czwartek 25 paź 2007, 11:23
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: falco »

Co wy marudzicie przecież mieszkania są sprzedawane, ja znam nadleśnictwo gdzie dwa mieszkania zostały sprzedane pod koniec 2010, a kolejne czeka na obwieszczenie w biuletynie LP.
Dotyczy stanowisk, które utraciły mieszkania funkcyjne po ostatnich zmianach.
lastel

Post autor: lastel »

Rozłożenie sprzedaży na 5 lat jest dla podleśniczych krzywdzące , tym bardziej że płacą wyższy czynsz od rekompensaty . Dyrektorzy nie musieli do sprzedaży dopłacać .
Poza tym w niewielu nadleśnictwach sprzedaż ruszyła z miejsca . Po co to szczegółowe liczenie przysłowiowych gwożdi .
wielki28
początkujący
początkujący
Posty: 167
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 14:16
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: wielki28 »

Zapytuje skromnie kiedy ma być wypłacona ta rekompensata i ile ?
wielki28
lastel

Post autor: lastel »

Podobno ma być wypłacona różnica powyżej 33o zł z wyrównaniem od sierpnia . Coś nie za bardzo z matematyką w dyrekcji . Płacę czynsz w wysokości 400 z hakiem , dostałem 300 brutto tj jakieś 200 z hakiem , gdzie różnica . Czynsz płacę pienioędzmi po ZUSie , po podatkach .
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

falco pisze:Co wy marudzicie przecież mieszkania są sprzedawane, ja znam nadleśnictwo gdzie dwa mieszkania zostały sprzedane pod koniec 2010, a kolejne czeka na obwieszczenie w biuletynie LP.
Dotyczy stanowisk, które utraciły mieszkania funkcyjne po ostatnich zmianach.
To może czas stworzyć ranking "przyjaznych nadleśnictw", czyli tych, które sprzedają lokale bez oglądania się na innych. Dawaj falco, które to nadleśnictwo?
pralek
początkujący
początkujący
Posty: 146
Rejestracja: piątek 26 cze 2009, 18:27
Lokalizacja: mordor

Post autor: pralek »

Dziś dowiedziałem się że nadleśnictwo nie doliczy mi zniżekza okres wynajmowania lokalu do zniżek za lata pracy bo "podobno zniżek nie sumuje się "" ...... no i bach ... ręce opadły mi na podłogę :wow:
VOX POPULI VOX DIABOLI
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

Ktoś u Ciebie nie umie czytać :D
Art. 40a ust. 4 UOL
"Pracownicy i byli pracownicy Lasów Państwowych mający co najmniej trzyletni okres zatrudnienia w Lasach Państwowych, z wyjątkiem osób, z którymi stosunek pracy rozwiązany został bez wypowiedzenia z winy pracownika, posiadają pierwszeństwo nabycia lokali, których są najemcami i w których mieszkają. Cena sprzedaży lokalu podlega łącznemu obniżeniu o 6 % za każdy rok zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych i o 3 % za każdy rok najmu tego lokalu, nie więcej jednak niż o 95 %,
pralek
początkujący
początkujący
Posty: 146
Rejestracja: piątek 26 cze 2009, 18:27
Lokalizacja: mordor

Post autor: pralek »

Z czytanie i liczeniem to faktycznie ten tego nie za bardzo :spoko: :spoko: ale liczy się WŁADZA!!!!!!
VOX POPULI VOX DIABOLI
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Od nas poszła do RDLP lista osób podlegająca temu sławnemu wyrównaniu do 330zł na dzień 1 sierpnia 2010.
I wróciła okrojona do 1 osoby. Gdyż wyliczenia te mają niby dotyczyć tylko czynszów za mieszkania, bez gospodarczych. I akurat na sławny 1 sierpnia tylko 1 osoba płaciła powyżej 300zł. A to, że od kwietnia tego roku będą podwyżki o 33% na mieszkania i 400% na gospodarcze, już nikogo nie interesuje. Zwłaszcza naszych kochanych ZZ. :x
A sprzedaż planuje się od 2014, o ile dojdzie do skutku. Czyli troszkę sobie PGL zarobi na swoich pracownikach - będzie parę złotych więcej do budżetu, jak nas wchłoną. :lol:
straszny naleśnik
Holden
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 270
Rejestracja: środa 02 sty 2008, 15:15
Lokalizacja: Hej tam pod lasem

Post autor: Holden »

pralek pisze:Z czytanie i liczeniem to faktycznie ten tego nie za bardzo :spoko: :spoko: ale liczy się WŁADZA!!!!!!


Jak babcię kocham, mogę Ci ręką zagwarantować że na swoją nie korzyść to oni się nie pomylą :D
pralek
początkujący
początkujący
Posty: 146
Rejestracja: piątek 26 cze 2009, 18:27
Lokalizacja: mordor

Post autor: pralek »

Mylisz się - mylą tylko w odwrotną stronę :brawo:
VOX POPULI VOX DIABOLI
Kryha
początkujący
początkujący
Posty: 126
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 17:41
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: Kryha »

Esel

Trzeba było nie robić remontów. 10 lat musi minąć od tego czasu,żeby sprzedać mogły LP mieszkanie. Coś za coś.
Przyznam się szczerze, dla mnie to trochę dziwne i tak rzeczoznawca wycenia wartość mieszkania , czy posesji.

Cóż, takie są odgórne przepisy.


8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
falco
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: czwartek 25 paź 2007, 11:23
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: falco »

Kryha pisze:Trzeba było nie robić remontów. 10 lat musi minąć od tego czasu,żeby sprzedać mogły LP mieszkanie. Coś za coś.
A co to za dziwne stwierdzenie, to znaczy, że jak wyremontują mi komin to muszę czekać 10 lat zanim mi sprzedadzą chatę.
Przecież jakieś naprawy awaryjne mogą wyskoczyć w każdej chwili i co to ma dyskwalifikować mieszkanie do sprzedaży ?
U mnie naprawiano i remontowano - przez ostatnie 10 lat coś było, co roku robione i idzie do sprzedaży.
Kryha
początkujący
początkujący
Posty: 126
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 17:41
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: Kryha »

Falko
Awaria , to nie remont. Zobacz w księgach , na rachunku w co poszło. Czy na zwiększenie wartości środka trwałego, czy w utrzymanie.
Dbaj o to i interesuj się tym. Awaria nie jest remontem.
Zaznaczyć jeszcze pragnę, że Nadleśniczy wyznaczał kolejność mieszkań do sprzedaży.

Proszę się udać do Niego.

8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Kryha pisze: Awaria nie jest remontem.
Zgadza się, awaria jest awarią .... :lol:
Kryha
początkujący
początkujący
Posty: 126
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 17:41
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: Kryha »

ZUL

Bo tak jest.
Odnośnie kolejności sprzedaży mieszkań, myślę ,że tu chodzi o ich nie zamortyzowaną część budynku, która obciąża koszty Nadleśnictwa.
Nadleśnictwa przy sprzedaży mieszkań ponoszą straty. Wiadomo ile budynki się amortyzują.
Sprzedaż za 5% wartości nie pokrywa strat.

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
ODPOWIEDZ