Mieszkania zakładowe w Lasach Państwowych .

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

zielonka
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: sobota 20 lut 2010, 13:10
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: zielonka »

W naszym nadl. obecnie są robione poniary dalmierzem w osadach leśnych-pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych.Czy ktoś wie czemu ma to służyć?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105180
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zielonka pisze:Czy ktoś wie czemu ma to służyć?
Sprawdzeniu czy dawne pomiary taśmą, służące obliczeniu powierzchni a co za tym idzie czynszów, były dokładne :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

falco
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: czwartek 25 paź 2007, 11:23
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: falco »

zielonka pisze:poniary dalmierzem w osadach
A to dziwna metoda chyba, że to nie dalmierz tylko miara laserowa.
zielonka pisze:Czy ktoś wie czemu ma to służyć?
Gość chciał się pochwalić, że ma taki gadżet zamiast zwykłej metrówki.
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Piotrek pisze:Sprawdzeniu czy dawne pomiary taśmą, służące obliczeniu powierzchni a co za tym idzie czynszów, były dokładne :)
:D To nie lepiej zmierzyć nową taśmą z certyfikatem jakimś.Hej! :lol:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

zielonka pisze:W naszym nadl. obecnie są robione poniary dalmierzem w osadach leśnych-pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych.Czy ktoś wie czemu ma to służyć?
Może warto zapytać tego, który owe pomiary zlecił? :roll:
msushi
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 03 gru 2010, 18:37
Lokalizacja: z Polski

WYKUP I WYCENA MIESZKANIA

Post autor: msushi »

:help:
Witam mam pytanie dotyczące wykupu lokalu mieszkalnego od LP. Jestem pracownikiem LP z 10 letnim stażem, mieszkanie przeznaczone do wykupu dostałem rok temu. Mam mało zniżek i proszę o pomoc z jakich dodatkowych bonifikat mógłbym skorzystać. Słyszałem, że nieruchomości zabytkowe sprzedawane przez gminy posiadają 50% bonifikatę od kwoty wyceny rzeczoznawcy.
Drugi pytanie mam odnośnie rzeczoznawcy. Z tego co wiem to ja za tego rzeczoznawcę muszę zapłacić a nie mam prawa do jego wyboru, więc czy mam prawo do odwolania się od wyceny, i czy mogę skorzystać z innego rzeczoznawcy?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105180
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

msushi pisze:nieruchomości zabytkowe
A czy Twój lokal jest wpisany do rejestru zabytków?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

msushi pisze:Z tego co wiem to ja za tego rzeczoznawcę muszę zapłacić a nie mam prawa do jego wyboru
Eeee, chyba nie. Ty będziesz płacił tylko za notariusza ( koło 1-1,5tys) i wpis do księgi wieczystej( "grosze").
Przynajmniej u nas tak było podczas akcji sprzedaży mieszkań kilka lat temu.
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
fredal
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 19 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: n-ctwo

Post autor: fredal »

Czy ktoś-coś w temacie wyrównania-rekompensaty czynszu pow. 330 zł, która jeśli dobrze pamiętam miała funkcjonować od 1 października
geniculata
początkujący
początkujący
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 18:50
Lokalizacja: szara strefa

Post autor: geniculata »

Podobno osoby które mają czynsze powyżej 330,mają otrzymać rekompensatę w wysokości 300 brutto....
Czy to prawda :?:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105180
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

geniculata pisze:mają otrzymać rekompensatę w wysokości 300 brutto....
Oprócz owych 300 za utratę praw nabytych? Czyli w sumie 600?! Bez sensu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

geniculata
początkujący
początkujący
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 18:50
Lokalizacja: szara strefa

Post autor: geniculata »

Dla kolegi Piotra jest oczywiście bez sensu ,że ktoś może otrzymać dodatkową rekompensatę. W moim przypadku (podejrzewam,że wiele osób jest w podobnej sytuacji) po wyrównaniu minimalnego współczynnika do 2,6 moja rekompensata stała się fikcyjna,a czynsz co miesiąc wynosi 510zł.Właśnie to dla niektórych ma sens :| Niestety nawet 600 zł brutto nie wyrówna mojego czynszu.Podejrzewam ,że kolega Piotr płaci równie wysoki czynsz :wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105180
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

geniculata pisze:Niestety nawet 600 zł brutto nie wyrówna mojego czynszu.
Jeżeli uzasadnisz mi jaki byłby sens likwidowania mieszkań bezpłatnych jeśli LP nadal by miały same sobie płacić czynsz (przesuwając tylko koszty z funduszu płac na konto przychodów z dzierżawy) przyznam Ci rację i odszczekam wszystko co powiedziałem do tej pory.
geniculata pisze:kolega Piotr płaci równie wysoki czynsz
Nie płacę tak wysokiego czynszu i cały czas zastanawiam się, gdzie i w czym trzeba mieszkać aby stawki czynszu były tak wysokie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170198
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:jaki byłby sens likwidowania mieszkań bezpłatnych jeśli LP nadal by miały same sobie płacić czynsz (przesuwając tylko koszty z funduszu płac na konto przychodów z dzierżawy)
To jest oczywista oczywistość, tylko, że niewielu jest to w stanie pojąć, nad czym ubolewam.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
tropicielll
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: środa 05 lis 2008, 19:32
Lokalizacja: Z boru

Post autor: tropicielll »

Prawdopodobnie wszyscy którzy płacą więcej niż 330 zł czynszu dostaną 300 brutto rekompensaty z wyrównaniem od momentu obowiązywania rozporządzenia.Wiąże się to ze zmianą ponadzakładowego układu pracy i to właśnie się dzieje.
Zmiany są rejestrowane w ministerstwie. Całe to zamieszanie będzie racjonale pod warunkiem szybkiej sprzedaży mieszkań
geniculata
początkujący
początkujący
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 18:50
Lokalizacja: szara strefa

Post autor: geniculata »

tropicielll pisze:Prawdopodobnie wszyscy którzy płacą więcej niż 330 zł czynszu dostaną 300 brutto rekompensaty z wyrównaniem od momentu obowiązywania rozporządzenia.Wiąże się to ze zmianą ponadzakładowego układu pracy i to właśnie się dzieje.
Zmiany są rejestrowane w ministerstwie. Całe to zamieszanie będzie racjonale pod warunkiem szybkiej sprzedaży mieszkań
A jednak plotki które do mnie dotarły możliwe ,że okażą się :D prawdą. Tropicielll-u jeśli jest to możliwe to pochwal się czy te informacje pochodzą z wiarygodnych źródeł :help:
Awatar użytkownika
fredal
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 19 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: n-ctwo

Post autor: fredal »

Chyba trochę namieszaliście. Rekompensata za utracone prawa do bezpłatnego mieszkania służbowego to już sprawa zamknięta. Jeśli się nie mylę, każdy kto utracił prawa, niezależnie czy czynsz ( tak naprawdę "czynsz urojony", wliczany do przychodów) wynosił 100 zł czy też 600 zł, dostał jako rekompensatę 300 zł brutto do pensji i to chyba od 1 lipca. Czyli jedni trochę zyskali, drudzy trochę (co niektórzy dużo) stracili. Potem została podniesiona sprawa kolejnej rekompensaty dla tych, którym pierwsza nie zniwelowała utraconych korzyści i to miało być wyrównanie dla tych co "po nowemu" płacą powyżej 300 zł. No i tu pojawił się problem, bo jakoś wszyscy o tym zapomnieli - "czeski film"!

cyt. za stroną KSPL N.S.Z.Z. Solidarność (3 września)

"Ustalenia:
1. Strony postanawiają wprowadzić do PUZP zapis gwarantujący pracownikowi, który utracił uprawnienie do bezpłatnego mieszkania dodatek mieszkaniowy, który rekompensowałby czynsz wyższy niż otrzymana rekompensata 300 zł, przy czym zostanie określona wysokość minimalna dodatku. Wstępnie proponowana data obowiązywania przepisu ustalona została na 1 sierpnia 2010 r. Strona związkowa prześle propozycję zapisu do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników PGL LP."

i dalej (20 września)

""Propozycja dodatkowego zapisu w § 20 PUZP dla Pracowników PGL LP:
„Pracownikom w czasie zatrudnienia na stanowiskach zastępcy nadleśniczego, inżyniera nadzoru, podleśniczego, strażnika leśnego i gajowego, którzy zostali pozbawieni prawa do bezpłatnego mieszkania w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 23.12.2009r. przysługuje dodatek mieszkaniowy za opłacany czynsz mieszkaniowy przekraczający kwotę przyznanego ekwiwalentu i kwotę przekraczającą 10 % przyznanego ekwiwalentu tj. łącznie 330 zł.. Dodatek mieszkaniowy przysługuje od dnia 01 sierpnia 2010r. wg stawek obowiązujących w tym dniu dla zajmowanego lokalu i jego raz ustalona wysokość nie ulega zmianie. W przypadku obniżenia wysokości czynszu na skutek ustalenia niższej stawki najmu lokalu, zmniejszenia powierzchni oddanego do dyspozycji lokalu dodatek mieszkaniowy ulega zmniejszeniu proporcjonalnie do zmiany w wysokości obliczonego czynszu do całkowitego zniesienia.”"
msushi
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 03 gru 2010, 18:37
Lokalizacja: z Polski

Post autor: msushi »

Przepraszam że zmieniam temat. Zadałem pytanie odnośnie wykupu mieszkania w budynku, który jest zabytkiem. Okazało się, że jest wpisany do rejestru zabytków. Ponawiam więc pytanie czy LP rekomendują 50% zniżkę na wykup lokali wpisanych do rejestru zabytków.
Właśnie jstem po wycenie lokalu i mam jeszcze jedno pytanie. Czy możliwe jest odwołanie się od wyceny rzeczoznawcy i czy w momencie wyceny przez innego rzeczoznawcę nadleśnictwo zastosuje do tej wyceny?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105180
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

msushi pisze:Czy możliwe jest odwołanie się od wyceny rzeczoznawcy i czy w momencie wyceny przez innego rzeczoznawcę nadleśnictwo zastosuje do tej wyceny?
Art. 40a ust. 2 ustawy o lasach:
2. Ustalenie ceny nieruchomości przy sprzedaży, o której mowa w ust. 1, następuje na zasadach określonych w przepisach o gospodarce nieruchomościami.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

fredal pisze:
""Propozycja dodatkowego zapisu w § 20 PUZP dla Pracowników PGL LP:

... Dodatek mieszkaniowy przysługuje od dnia 01 sierpnia 2010r. wg stawek obowiązujących w tym dniu dla zajmowanego lokalu i jego raz ustalona wysokość nie ulega zmianie. W przypadku obniżenia wysokości czynszu na skutek ustalenia niższej stawki najmu lokalu, zmniejszenia powierzchni oddanego do dyspozycji lokalu dodatek mieszkaniowy ulega zmniejszeniu proporcjonalnie do zmiany w wysokości obliczonego czynszu do całkowitego zniesienia.”"
Dlaczego w górę nie można zmienić, a w dół już tak?
Szczególnie, że na obniżenie czynszu przy testowanym obecnie w RDLP Poznań systemie obliczania wysokości czynszu nie można liczyć! W naszym Nadleśnictwie szef klepnął lekką ręką podwyżkę z 2,88 na 4,11 za metr mieszkalny i z 0,20 na 0,78 za gospodarcze! Całkiem spora podwyżka, nie uważacie?...
Dziś podpisałem z trzymiesięcznym wyprzedzeniem aneks do umowy z pouczeniem, że nie muszę się zgodzić i wtedy od kwietnia polecę na bruk ;/ BAJKA SIĘ W LASACH ROBI!

Bardzo mnie to zmotywowało i zaraz złapałem pilarza na puszczeniu "do Żyda" 7 sosenek :lol: Może to przypadek, a może szef wiedział, co robi i wyostrzył mi zmysły? :|
straszny naleśnik
ODPOWIEDZ