Zamiana śmieci w... modne torebki

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77799
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Zamiana śmieci w... modne torebki

Post autor: drwalnik »

"Pewne małżeństwo wpadło na pomysł, jak rozwiązać poważny dla stolicy Indii Delhi problem plastikowych torebek zaśmiecających ulice - zamieniają je w modne damskie torebki.
Państwo Ahuja założyli firmę pod nazwą "Oszczędzaj", w której zatrudniają do zbierania plastikowych torebek mieszkańców slumsów." reszta na onet.pl
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Jagoda
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5298
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 17:25

Post autor: Jagoda »

Ciekawe tylko jak długo te modne torebki będą modne... moda przecież zmienia się w tempie zawrotnym... Jeśli jednak uda im się pozostać na topie - to pomysł sam w sobie jest pożyteczny. Szkoda, że onet nie zamieścił zdjęć torebek. Ale skoro mają być uznane za rękodzieło artystyczne, to pewnie przypominają inne indyjskie wyroby... :)
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Widziałam już takie pomysły na torebki z worków plastikowych robione na drutach czy szydełku ;) Moja siostra nawet sobie takową preparuje ;) Fajnie toto wygląda nawet :D
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
techno
początkujący
początkujący
Posty: 69
Rejestracja: piątek 21 sty 2005, 00:00
Kontakt:

Post autor: techno »

Ahuja mial dobry pomysl. Szczerze mowiac mialem to samo na mysli tylko z wykorzystaniem jakiejs znanej firmy np. adidas czy nike. Jak by zrobili podobne torebki ze swoim logiem to powinno zachecic wiecej ludzi :P
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77799
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... wystarczy tylko "zacząć" modę ... :D
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

Miałem okazję przekonać się np w stanach czy szwecji, że robiąc zakupy i chcąc zapakować je do reklamówki płace za reklamówkę no dużą kasą ( porównują do polskich realiów). U nas także tak bywa- tyle tylko że bardzo rzadko widywalem tam kogoś kto by używał reklamówk. Papierowe torby, kosze lub szmaciane reklamówki- to jest standart. A u nas? wszędzie jednorazówki ale czego się spodziewać po kraju gdzie pierwsza ( tfu...przez lewe ramię) sama jest żywą reklamą tego.

dla tych co niewiedzą przypominam historięz wylotem miłościwie panujacego do usa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77799
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

formicarufa pisze:sama jest żywą reklamą tego.
... widziałem, widziałem to "wejście" w tv ... o mało z krzesła nie spadłem ... wstyd ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

a tam wstyd - w tym nudnym kraju taki szoł- hłehłe, pierwsza dama...oj nie pisze nic wiecej bo mi cisnienie skacze...zwykła łajza
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77799
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... fachowcy od PR ciężko harują, a Ty takie rzeczy piszesz ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Jagoda
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5298
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 17:25

Post autor: Jagoda »

Słuchajcie, widziałam na CNN program o tychże właśnie torebkach - to po prostu niesamowite... Ichnia bidota zbiera tony tych plastikowych reklamówek z ulic, a walają się one tam w ilościach niewyobrażalnych, po prostu całe dywany reklamówek zalegają ziemię... Potem te torebki zwożą na odpowiednie "wysypisko", gdzie się je pierze i suszy na sznurkach. Potem ręcznie nożyczkami indyjskie panny obcinają te wysuszone reklamówki w pasy. Te pasy składa się razem w różnokolorowe moziki i kompresuje. Wychodzi z tego sztywna płachta w paski.
No ale efekt końcowy, tzn. torebka damska w niczym nie przypomina tej płachty. Szczęka mi opadła na widok tych torebek - jakże się myliłam pisząc, że pewno przypominją indyjskie wyroby... Torebki są przepiękne!!!
Design jest całkowicie europejski, a torebki wyglądają jak prosto z Paryża - fasony, kolory, kształty, wzory na materiale - do wyboru, piękne, gustowne, eleganckie! Po prostu SZOK.
Chcę taką torebkę! :)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77799
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Jagoda pisze:Chcę taką torebkę!
... możesz sobie zrobić ... gdzie mamy wysyłać reklamówki? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Jagoda
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5298
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 17:25

Post autor: Jagoda »

za reklamówki dziękuję odmownie... możecie mi przysyłać wyrób końcowy... :P
ODPOWIEDZ